"Придертися до Указу про моє звільнення немає за що – він сухий і тільки констатує звільнення, – заявив Олександр Черевко черкаським журналістам, – Зате багато питань викликають коментарі, якими цей указ супроводжувався…"
Нагадаємо: Віктор Янукович свій указ про звільнення губернатора Черкащини досі так і не прокоментував. Єдина людина, яка зробила це з різкими висловлюваннями на адресу Олександра Черевка – заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман.
На зустрічі з головними редакторами і провідними журналістами черкаських та всеукраїнських ЗМІ, проведеній в облдержадміністрації 13 березня, Олександр Черевко мав вигляд оптимістично налаштованої людини, у якої впала з пліч чимала гора. Жодного жалю за посадою і жодних скарг, лише констатація того, що його дороги з новим президентом – різні… Це не було награним, адже протягом 5 років свого губернаторства він не раз повторював, що за крісло не тримається.
– Моя п’ятирічна каденція закінчилася. Я добросовісно відпрацював п’ять років, – заявив Олександр Черевко. – Моє звільнення – політичне. Це просто політична помста… Завжди б’ють по найсильніших, щоб слабші боялися. Є гарний український вислів: "Люби, Боже, правду!" А правда – в тому, що я в області залишаю не руїну, а хорошу базу для роботи наступника. Якщо нинішня "шевченколюбна" влада на ділі щось зробить для Черкащини, я буду тільки радий!
Олександр Черевко нагадав, що сам він – уродженець шевченківської Звенигородщини, а закиди від команди Януковича щодо його "байдужості до національних святинь" очільника Черкащини навіть розвеселили. Таке звинувачення Олександр Черевко назвав "прямим попаданням… в штангу". Бо досі йому опоненти з того ж табору закидали тільки те, що він аж занадто опікується відродженням історії краю… Відносно ж реконструкції музею Шевченка в Каневі нагадав, що до 2008 року облдержадміністрація взагалі не мала до неї прямого відношення, бо цим займалося міністерство культури. Продемонстрував 43 листи до Кабміну, в яких інформував, прохав і вимагав щодо сприяння цій реконструкції. Й акцентував увагу на тому, що при п’яти урядах за цей час найменше коштів для Шевченківського національного заповідника виділяли саме в часи двох прем’єрств… того самого Віктора Януковича.
– Нехай мій наступник наздожене результати і конкретні результати моєї роботи за цю п’ятирічку – і я йому аплодуватиму, – щиро зазначив наостанок.
Вислухавши запитання журналістів, Олександр Черевко не уникав відповіді на жодне з них. Відверто відзначив, що сам не йшов з посади, бо такою була рекомендація Віктора Ющенка – якби відбулася прогнозована міжфракційна коаліція в парламенті, область мала шанси залишитися "нашоукраїнською". Розповів, що частині людей з команди нової влади не сподобалася його зустріч з Ющенком 9 березня у шевченківських Моринцях і не каявся в цьому: "Мене багато що пов’язує з Президентом Ющенком. Я завжди поважатиму і радо зустрічатиму його самого і його родину". На запитання щодо того, хто може бути наступним губернатором, сказав: "Звучить з десяток прізвищ кандидатів – Душейко, Клименко, Бут, Терещук, Лук’янець, Бродський… Як і інші, я маю якісь власні думки з цього приводу, але ж все це – тільки на стадії обговорення в Києві… Сам я радий, що про мене свого часу на Черкащині ніхто не сказав: "Де він взявся?" Я люблю Черкащину, і мені не байдуже її завтра…"
Олександр Черевко не залишає політику і є очільником "Нашої України" в області. Йому ще тільки 50 років…
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Олександр Черевко: "Моє звільнення – політична помста""