Про те, що існує таке поняття, як пільговий рецепт, який дозволяє його власнику придбати ліки безкоштовно, відомо. Та скористатись такою пільгою вдається мало кому. Навіть інваліди, які б мали в першу чергу забезпечуватись безкоштовними ліками, нарікають: коли не звернуться, чують у відповідь: кошти на пільгові рецепти вичерпано.
Тетяна Войтович, голова Рівненської обласної благодійної організації пенсіонерів та інвалідів «Обличчям до істини», говорить:
— Якщо чимало ліків через високі ціни на них недоступні зараз багатьом здоровим людям, то що говорити про людей з обмеженими можливостями, більшість яких живе лише на одну пенсію 700 гривень! Йдеться насамперед про пільгові рецепти, яких завжди не вистачає. Коли не звернешся в аптеку — чи на початку, чи наприкінці місяця — постійно чуєш відповідь: кошти вичерпано. Це при тому, що відповідно до ст.49 Конституції України інваліди мають право на безкоштовне лікування. Я вже не кажу про транспорт, який би безкоштовно доставляв інваліда до лікарні, адже на таксі в нього грошей немає, а лікарні він змушений відвідувати часто. Міська та обласна влада могли б посприяти інвалідам, наприклад, запровадивши в лікарнях так звані каси взаємодопомоги, куди люди могли б робити благодійні внески, які розподілялися б на лікування інвалідів. Також слід звернути увагу на проблему страхування інвалідів — страхові агентства відмовляються це робити.
Заступник начальника міського управління охорони здоров’я Вікторія Покоєвчук пояснює:
— Понад 49 тисяч осіб в Рівному мають право на безкоштовне амбулаторне лікування, що й передбачає користування пільговими рецептами на ліки. У 2009 році на всю галузь охорони здоров’я з міського бюджету було виділено всього 92 мільйони гривень. Зрозуміло, що стовідсотково потреби пільгових категорій населення ми забезпечити не можемо. Ці гроші насамперед витратили на придбання життєво необхідних медикаментів для хворих з трансплантованими органами, які, якщо їм не ввести препарат, можуть померти. Також ми мусили докласти 600 тисяч гривень на ліки для хворих на діабет, бо з держбюджету не могли виділити всієї необхідної суми у вигляді медикаментів. Є й інші хворі, які підлягають під ті категорії, що забезпечуються ліками безкоштовно першочергово.
Щодо пільгових рецептів, то існує проблема з аптечними мережами, які відмовляються займатись такою клопіткою справою, як забезпечення медикаментами за пільговими рецептами. Неодноразово ми чули звинувачення у тому, що лікарі самі для своєї вигоди користуються пільговими рецептами. Ці звинувачення здебільшого безпідставні. Не дивуйтеся, що ліки за цими рецептами не можна взяти навіть якщо ви звертаєтеся на початку місяця. Справа в тому, що в місяць на це одній лікарні виділяють незначну суму коштів, які можна вичерпати за один раз. Так, наприклад, одна мама може прийти з хворою дитиною-інвалідом і взяти ліків одразу на всю цю суму. Часто також, коли лікування потрібне терміново, йдучи назустріч пацієнту, лікар може виписати пільговий рецепт наперед в рахунок наступного місяця. Проте все ж якщо людина сумнівається, що кошти вичерпано законно, хай звертається безпосередньо в управління.
Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Кому дістаються пільгові рецепти?"