Страйк… Це слово повернулося у лексикон черкащан, хоча ще зовсім недавно здавалося чимось із давно минулого. Двогодинний попереджувальний страйк провели 4 березня черкаські тролейбусники, які вимагають від вже фактично неіснуючого Уряду повернення їм боргів із зарплати – майже 1,8 мільйона гривень! Схоже, настає час, коли зросте вплив профспілок, до чиїх завдань входить захист соціально-економічних прав трудящих та їхніх сімей.
"Прес-Центр" поцікавився, чим ще нині займається Федерація профспілок Черкаської області, очолювана 49-річним Петром Шевченком. Виявляється, лише днем раніше, 3 березня на раді соціального діалогу при Черкаському міськвиконкомі прозвучала приємна для черкащан інформація: прокуратурою призупинено процес передачі "Черкаситеплокомуненерго" приватним структурам. Те, проти чого протестував колектив підприємства, не допустила його профспілка.
– Це не означає, що ми проти будь-яких змін, – говорить Петро Шевченко. – Просто ці зміни, які можуть призвести до скорочень трудового колективу, зміни у зарплатах і соціальному забезпеченні, не мали починати, не повідомивши попередньо трудівників підприємства. Та й зростання цін на газ, яким мотивували передачу "Теплокомуненерго", так і не сталося…
Подібні ситуації – не єдина турбота черкаських профспілок. Обласна Федерація постійно опікується станом захисту працівників від виробничого травматизму і з задоволенням констатує зменшення кількості трагічних випадків. Разом з тим, Петро Васильович скаржиться: "Пам’ятаю, коли мене тільки обрали керівником Федерації профспілок області, колеги з Драбова запитали, що я думаю про те, коли Верховною Радою буде прийнято новий Трудовий кодекс… З того часу минуло майже 5 років, а "віз" законотворців і нині там, де й був".
Водночас, очолювана Шевченком Федерація тільки протягом 2009 року розглянула 115 скарг і звернень членів профспілок, взяла участь у розслідуванні п’яти смертельних випадків на виробництві, добилася зняття безпідставних звинувачень роботодавцями чотирьох потерпілих на виробництві робітників. Всього за час акції з боротьби з приховуванням нещасних випадків на виробництві відновлено права 25 потерпілих робітників. У багатьох випадках відхилено наміри роботодавців не пов’язувати нещасні випадки з виробництвом, а з подання технічних інспекторів праці призупинено експлуатацію 15 небезпечних машин та механізмів та тимчасово закрито цех і дві виробничі дільниці, де було допущено порушення вимог техніки безпеки. Своєю "візитною карткою" Федерація профспілок Черкаської області називає організацію оздоровлення та відпочинку дітей профспілчан. За участі профспілок 2009 року оздоровлено 19,9 тис. малих жителів Черкащини, а на здешевлення вартості путівок виділено майже 2 млн гривень. Щороку профспілки проводять обласні спартакіади серед трудящих, в яких позаторік у фіналі взяла участь рекордна кількість спортсменів – понад півтори тисячі!
Чудово попрацювали юристи Федерації: за їхньої безоплатної допомоги чотирма спілчанами подано до суду позови щодо порушення їхніх трудових прав, надано консультації з питань охорони праці ще 235 членам профспілок…
У сучасних умовах профспілки Черкащини стають реальним учасником діалогу між робітниками, роботодавцями і владою…
Довідка: голова Федерації профспілок Черкащини, Шевченко Петро Васильович, 7.10.1960 р.н. Випускник медінституту та Української академії держуправління при Президенті України. На посаду обраний 2005 року.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаські профспілки набирають ваги…"