23 лютого мала розпочатися виборча кампанія виборів до місцевих рад, які мали відбутися 30 травня. Однак парламент своєю постановою переніс травневі вибори – поки що на невизначений час.
Черкаські політики вважають дії Верховної Ради такими, що вже в червні можуть заблокувати роботу органів місцевого самоврядування. Скажімо, черкаський мер Сергій Одарич уже запропонував депутатам міськради влаштувати прощальну вечірку 17 квітня. Оперуючи постановою Конституційного Суду, він стверджує, що саме після цього дня рада не матиме жодних повноважень, хоча легітимність голови продовжується до 17 листопада.
Голова Черкаської обласної організації партії "Фронт змін" Юлія Воєвода назвала постанову Верховної Ради про перенесення виборів до місцевих рад з 31 травня неконституційною. "Повноваження рад закінчуються в травні, і мають відбутися чергові вибори. Тому виникає правова колізія, коли подальші рішення місцевих органів влади можуть оскаржуватися в судах", – сказала вона. Крім того, Юлія Воєвода заявила про готовність обласного "Фронту змін" проводити вибори 31 травня. Вона вважає, що в країні має відбутися перезавантаження влади, і починати його потрібно з влади на місцях.
– Однак вибори за чинним законом не призведуть до оновлення влади. Потрібно змінити нинішню виборчу систему – перейти до відкритих списків кандидатів у депутати місцевих рад, – переконана Юлія Воєвода.
У свою чергу, керівник обласної організації партії "Сильна Україна" Сергія Тігіпка Андрій Лебединський також вважає рішення ВР "зневажанням Конституції". "Є терміни, визначені Конституцією, і після 30 травня місцеві ради стають нелегітимними. Це, швидше, зроблено для того, щоб нові політичні сили, які піднялися після виборів Президента, не змогли активно ввійти в політику. Тому для "Сильної України" це мінус. Крім того, це породжує нестабільність. Мабуть, плюс тільки для тієї сили, яка буде формувати адмінресурс", – зазначив він.
Лідер обласного Руху Юрій Громовський прокоментував ситуацію так:
– Верховна Рада задумала перенести вибори з одночасним зверненням до Конституційного Суду, щоб той дав відповідне тлумачення. Якщо КС таки визнає це незаконним – треба буде негайно проводити вибори. Хоча ми влазимо в колізію, коли невчасно починаються вибори, тобто можна буде потім оскаржити результати. Уже можна говорити про зрив виборів. По-перше, в цьому зацікавлена партія Віктора Януковича. Їм потрібен час, щоб закріпитися на місцях і повною мірою використовувати адмінресурс.
Загалом потрібно змінювати систему виборів на місцях. Найкращий, як на мене, проект зміни до закону про вибори належить Владиславу Каськову. Він пропонує за відкритими партійними списками обирати обласні та районні ради, а також ради в містах з населенням понад мільйон. А в інших радах повернутися до мажоритарної системи.
Я б змінив і закон про політичні партії, прописавши серйозні вимоги як до кількості членів та осередків партій, так і таємне обрання керівництва партій та осередків за системою "праймеріз". Таким чином поліпшимо якість як партій, так і рад.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "З червня місцеві ради можуть стати нелегітимними"