![Хімічна й харчова галузі вирвуться вперед. Навздогін їм – автомобілебудування](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/13992.jpg)
Підсумки та прогнози промислового виробництва підбила обласна влада та керівники підприємств на нараді 18 лютого. Вони констатують: вже у першому кварталі цього року підприємства окремих галузей поліпшують своє фінансово-економічне становище.
Вперше за останній час область завершила рік з таким значним спадом: індекс промислового виробництва у 2009 році становить лише 69,8%. Однак, порівняно з іншими областями, торік Черкащина протрималася "на плаву", посівши 7 місце за показниками соціально-економічного розвитку.
Як зазначив заступник голови Черкаської облдержадміністрації Володимир Бєлий, єдиною галуззю, яка забезпечила торік приріст на рівні 15,2%, було виробництво та розподілення електроенергії, газу і води. Деякі галузі промисловості, насамперед харчова, мають можливості швидше виправити своє фінансово-економічне становище та розпочати нарощувати обсяги виробництва. Найважче буде вийти із кризи машинобудівним підприємствам, тому зростання виробничих показників на цих підприємствах можна очікувати лише наприкінці 2010 року.
Як повідомив директор дочірнього підприємства "Автоскладальний завод №2" корпорації "Богдан" Василь Каплун, у 2009 році ринок продажу легкових автомобілів знизився вчетверо:
– Якщо ми планували виготовити 70 тис. автомобілів, то виготовили лише 14 тис. 385. Для порівняння: лише за 5 місяців 2008 року ми виготовили 43,5 тис. автомобілів. На жаль, перший квартал не зовсім визначає реальність року – такі принципи авторинку, що початок року завжди є достатньо інертним. Але план, прийнятий на цей рік, практично в 1,8 разу більший, ніж торік, – майже 26 тис. автомобілів. Підприємство планує експортувати два продукти під брендом "Богдан" – легковий автомобіль і фургон на його базі – обсягом близько 12 тис. машин. Ми сподіваємось, що цей "поплавок" на великому ринку дозволить нам здійснити прийняті плани виходу на вищий рівень. Для того, щоб вийти на беззбитковий рівень, потрібне завантаження виробничих потужностей заводу не менше, ніж на 25%. Крім того, нам довелося поки що зупинити виробництво вантажівок, оскільки немає ринкової необхідності.
Обласне управління економіки підбило прогнозні показники на 2010 рік за даними промислових підприємств області. У цілому в промисловості області очікується отримати приріст промисловості виробництва на 4,7%. За прогнозами, позитивно на показник роботи промисловості вплине хімічна галузь. Індекс 108% очікується за рахунок приросту виробництва ВАТ "Азот". У харчовій промисловості очікується, що підприємствами галузі буде вироблено на 3,2% більше продукції, ніж торік. Це зумовлено приростом обсягів виробництва м’яса на 8-10% за рахунок потужностей Миронівської птахофабрики, а також цукру-піску, соняшникової олії, лікеро-горілчаної продукції в середньому на 5%.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Хімічна й харчова галузі вирвуться вперед. Навздогін їм – автомобілебудування"