Через невиплату заробітної плати працівники КП "Черкасиелектротранс" 4 березня мають намір провести попереджувальний страйк.
У разі не виконання їх вимоги з 25 березня працівники підприємства оголосять безстроковий страйк. Таке рішення було прийнято профспілковим та страйковим комітетом підприємства "Черкасиелектротранс".
Як зазначають члени страйкового комітету тролейбусного парку, борг по заробітній платі працівникам складає 1,8 млн. грн: за листопад та грудень минулого року вони не отримали 899 тисяч гривень заробітної плати, за січень цього року – понад 900 тисяч гривень. Основною причиною збитковості підприємства стала невиплата державою дотацій на перевезення пільговиків.
За словами заступника міського голови Андрія Дзюби, минулого року сума виконаних підприємством робіт склала 15 мільйонів гривень, а держава профінансувала їх на 8,9 мільйонів гривень. Вийшло, що три останні місяці минулого року підприємство працювало без доплат і борг держави склав близько 6 мільйонів гривень. Цього року недоплата держави за перевезення пільговиків склала 1,2 мільйони гривень.
– Аби допомогти тролейбусникам, на потреби пільгового перевезення наприкінці минулого року міська влада перерахувала їм 570 тисяч гривень пільгових перевезень по залізниці, – зазначає заступник міського голови Андрій Дзюба. – До того ж міськвиконком ухвалив рішення про підняття вартості поїзду до 1 гривні, щоб хоч якось допомогти підприємству. Проте Міністерство ЖКГ, яке має погоджувати тарифи, ще й досі зволікає із цим.
Андрій Дзюба переконаний, що вина у не виплаті заробітної плати працівникам тролейбусного парку лежить і на директорові КП "Черкасиелектротранс" Олександрові Іщуку, який не зробив нічого, аби Міністерство ЖКГ затвердило ці тарифи і таким чином проїзд для підприємства став рентабельним. За словами Андрія Дзюби, бездіяльність керівництва і з інших питань також додала підприємству збитковості. Зокрема через простій одного нового тролейбусу підприємство щомісяця втрачало близько 100 тисяч гривень, мийка для вантажного транспорту, яка у місті є єдиною, також могла б приносити прибуток. Незрозумілість виникла із путівними листами на прибуткових маршрутах, які зникають у невідомому напрямку.
Натомість із місцевими перевізниками, які працюють на автобусних маршрутах, міській владі таки вдалось домовитись. Перевізники будуть продовжувати обслуговувати усі 16 пільгових категорій громадян, що складають приблизно 70 тисяч громадян. Нагадаємо, що через заборгованість уряду компенсаційних виплат за пільгові перевезення, із 15 лютого автобусники планували скоротити список пільговиків із 16 до 5 категорій. За словами Андрія Дзюби, минулого року із запланованих 2 мільйонів гривень Мінфін виплатив лише 800 тисяч гривень. Аби вирішити ситуацію, міська влада надсилала листи-звернення до Прем’єр-міністра України, Президента, Мінфіну з вимогою заплатити залишок субвенцій у розмірі 1,2 мільйони гривень. Проте віз і нині там. По області невиплата субвенцій на потреби безоплатного проїзду складає близько 8 млн. грн.
Крім того, цього року з державного бюджету не надійшло жодної копійки компенсацій за перевезення пільгових категорій громадян.
Прес-служба Черкаського МВК
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Тролейбусники Черкас виходять на страйк"