Віктор Матчук: «Новому Президенту не співчуваю, а Берташу — не заздрю» : 665440 : Политика

Политика Ровно : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Ровно и область : Последние новости > Политика
Подробно

Віктор Матчук: «Новому Президенту не співчуваю, а Берташу — не заздрю»

У кабінет на шостому поверсі облдержадміністрації, який досі належав Віктору Матчуку, ми увійшли в той час, як ЦВК саме оголосила про реєстрацію його депутатом Верховної Ради. Тож доречно було привітати колишнього голову з офіційним депутатством. Але у відповідь почули: «Нема з чим вітати! Зараз такий імідж у депутатів, що краще не зізнаватись. Не люблять люди депутатів.»
— То чому ж, маючи в області високий рейтинг, міняєте свій статус на не любимого народом депутата?
— Мені було просто і органічно працювати з Президентом Віктором Ющенком. Я не бачу себе на цій роботі як при Юлії Тимошенко, так і при Віктору Януковичу. Тому що вони зовсім інші люди, в них зовсім інші критерії оцінки ситуації.
До того ж я не вважаю, що це та посада, заради якої можна пожертвувати спокійним сном і піти на якісь некомфортні для себе компроміси. Хочеться жити в злагоді з самим собою, а не ламати себе через коліно і ходити на роботу з-під палки. Я завжди йшов на роботу з радістю, а з роботи — з гордістю.
— Але настав час, коли виникло й певне розчарування в роботі...
— Найбільше проблем створювало те, що Кабмін і місцеві адміністрації працювали не те щоб одне проти одного, а керуючись різними пріоритетами. Ненормально, коли Кабінет Міністрів розглядає голів адміністрацій як ворогів у гіршому випадку, а в кращому — як цапів-відбувайлів. Курс гривні «поплив». Пішла інфляція. Зростає ціна на цукор. Хто винен? Голови адміністрацій. Хоча зрозуміло, що ніякого відношення до цін на нафту, бензин вони не мають. З іншого боку, люди вважають, що голова адміністрації здатний вирішити будь-яке питання, а це не відповідає дійсності, оскільки можливості були вкрай обмежені. І не тільки фінансові. Багато хороших справ не було реалізовано тільки тому, що вони не знайшли підтримки в Кабінеті Міністрів або ми розуміли, що будуть проблеми з прийняттям цих рішень в обласній раді.
І все ж багато вдалося зробити. Ми за один рік три школи збудували, другу чергу онкодиспансеру. В нас з’явився перинатальний центр. Хочеться більше, але багато чого ми зробили не завдяки, а всупереч обставинам.
— Багато хто вважає, що облдержадміністрація не здатна впливати на ситуацію, скажімо, в економіці. Роль чиновників зводиться хіба що до збору статистичних даних, а керівників — до перерізання стрічок на новобудовах...
— На те, на що ми могли впливати, ми впливали. Щоправда, з різною результативністю. Насправді ми створили, можливо, найбільш дієвий в Україні механізм підтримки інвесторів. Узяти хоча б «Фапомед». Цей інвестор пішов у Львівську область, там закінчилось все не дуже добре, в Київській області також не закріпилися, і підприємці вже йшли з України в Румунію. Ми «схопили їх за піджак» і затягнули сюди. І вони залишилися в нашій області. Те ж саме можна сказати й про інших інвесторів.
Ми були безкомпромісні щодо повернення податку на додану вартість підприємствам Рівненщини. В той час, коли у нас ПДВ ще поверталося, вже чотири місяці в Україні його вже ніхто не отримував. Якщо в інших областях мова йшла про невідшкодоване ПДВ на суму 140-240 мільйонів гривень, то в нас ці суми коливалися в межах 25-50 млн. грн.
Про «Рівнеазот» не можна не сказати. Ми «забомбили» зверненнями Кабмін, підготували листи на ім’я Президента України і він також звертався до прем’єр-міністра. Обласна рада прийняла звернення до Генпрокурора з проханням найшвидше вжити заходів для відновлення роботи підприємства. І підприємство запрацювало. Мені закидали, що я відстоюю інтереси його власника Дмитра Фірташа... Та я його бачив два рази в житті, так само як і Жеваго, до речі. На «Рівнеазоті» працюють люди, яким треба годувати сім’ї, а бюджету потрібні надходження. За той час, що підприємство стояло, воно стільки боргів наробило, що тепер три роки податки не зможуть платити.
— У соціальній сфері, незважаючи на те, що зарплатня бюджетникам та пенсії поки що виплачуються справно, теж відчувається напруга. Тож люди стурбовані — а що буде завтра з цими виплатами?
— Україна знаходиться в стані технічного дефолту. Реально на єдиному казначейському рахунку щодня лежить від 1,7 до 2-х мільярдів гривень, а прийнятих до оплати фінансових зобов’язань за даними Рахункової палати — 27 мільярдів. Все інше — не платиться. Ще варто доплюсувати до цього 22 мільярди прийнятого до відшкодування ПДВ. Єдине, що сьогодні виплачується, це заробітна платня для працівників бюджетної сфери і пенсії. У нас навіть не повністю виплачуються такі соціальні виплати, як одноразові допомоги багатодітним матерям.
Щодо пенсій. Плани збору до Пенсійного фонду по Рівненській області виконуються. Але проблема в тому, що Пенсійний фонд вже довгий час не покриває цими надходженнями свої видатки. Частина цих видатків покривається за рахунок державного бюджету. Держбюджет на поточний рік не прийнятий, тому сьогодні навіть не зрозуміло, за яким принципом і з яких ресурсів дотується Пенсійний фонд. От в цій площині лежать найбільші ризики. Тому що на тих підставах, на яких сьогодні виплачуються пенсії, завтра можна їх не виплачувати. І це буде катастрофа. Проблема ще й у тому, що немає навіть проекту бюджету. Реального проекту, такого, який можна було б завтра прийняти новою більшістю Верховної Ради, в природі не існує. Проект держбюджету буде формувати новий Кабінет Міністрів, а йому потрібен час, щоб розібратися в ситуації.
— Але ж «регіонали» не раз підкреслювали, що мають проект держбюджету від свого тіньового Кабміну.
— Тіньовий Кабінет не може розробити нормальний проект, бо в нього немає бази, на якій його формувати. Торік трапилась безпрецедентна річ — було засекречено дані Держкомстату, зокрема, й про рівень інфляції, які формують уявлення про загальну ситуацію в економіці держави. Ми отримували інформацію через три місяці після того періоду, який минув. Хоча раніше така інформація надходила на 10-й день. Сьогодні для того, щоб новому міністру фінансів розібратися в усьому цьому, потрібен час. Ще треба дізнатися, що робиться з платіжним балансом, наскільки зменшився золото-валютний запас. Оскільки треба повертати кредити. Якщо все підсумувати, то близько 100 мільярдів гривень потрібно виплатити, аби розрахуватися з усіма боргами держави. А це майже половина державного бюджету. Яка держава собі це може дозволити? Жодна. Тобто потрібно буде йти на зменшення видатків або починати друкувати гривні. Якщо друкувати, то це девальвація, інфляція, соціальна напруга. І я не заздрю тій людині, яку оголосили новим Президентом України. Я йому не співчуваю, але й не заздрю.
— А своєму наступнику Василю Берташу співчуваєте?
— Співчуваю. У січні на утримання усіх державних адміністрацій в Рівненській області, а це близько 3 тисяч працівників, виділили лише 26 тисяч гривень. А народний депутат на утримання свого апарату має 14 тисяч в місяць. Я своєму водію платив зарплату зі своєї кишені, бензином машину заправляв. Так робили і мої заступники. Це ненормальна ситуація. Тому я сьогодні нікому не заздрю. Те, що буде важко, — це безумовно. Хіба що буде легше в тому плані, що буде сформовано Кабінет Міністрів, який буде узгоджено працювати з Президентом і головами адміністрацій. Хоч не будуть самі з собою боротися.
— Ви впевнені, що саме Василь Берташ буде головою облдержадміністрації? Називають й інші прізвища — Сулковського, Сороки...
— В Україні нічого неможливого немає. Стосовно Берташа — він має відповідний досвід роботи, працював першим заступником при Миколі Сороці, потім у Верховній Раді. І його вік ще дозволяє сподіватися, що ця людина зараз перебуває, можливо, у найбільш продуктивному стані. Це все плюси на користь того, щоб призначити його. Я нічого не маю проти Сулковського, але ж це не його. Це ж не мітинг, де треба вийти, звинувачувати когось. Тут працювати треба головою, а не язиком. Якщо говорити про Сороку, то він вже дуже багато часу провів у цьому кабінеті, змінилася ситуація, не той вже тепер обсяг повноважень, змінилися люди. Ми вже в іншій Україні живемо. Можливо, є ще якісь кандидати на посаду голови ОДА, про яких ми не знаємо, але кандидатура Берташа є найбільш логічною.
— Тобто Берташ — гідна ваша заміна, майже однодумець, якби не членство в іншій партії?
— Я вважаю, що на рівні міста, областей партійна складова повинна бути мінімізована. На цьому рівні потрібно займатися будівництвом шкіл, а не з’ясовувати, йти в НАТО чи ні. Потрібно займатися облводоканалом, розчищувати Устю, щоб згодом люди з різними партійними квитками, коли тут з’явиться течія, разом могли скупатися. Коли я прийшов працювати головою ОДА, ви мали б помітити, що серед моїх заступників не було засилля «помаранчевих».
— Тоді, навпаки, казали, що Матчук набирає в команду колишніх кучмістів.
— Я підбирав тих, хто найбільш підготовлений і найбільш професійний. Я з кожним з них розмовляв. Питав: «Ви готові працювати чи займатися політичною роботою? Якщо політикою, то будемо зустрічатися з вами лише у вихідні».
— Тобто можна очікувати на нормальну цивілізовану передачу влади, а не таку, яка була при вашому попереднику, коли ви прийшли в «голий» кабінет?
— Не страшно, що тоді був голий кабінет. Страшно було те, що був порожнім той портфель справ, які потрібно було продовжувати. Нічого було продовжувати. І нічого не було розпочато. В нашому випадку є дуже багато справ, які перебувають на різних стадіях реалізації, і я не хочу, щоб вони пропали. Для мене не буде мати ніякого значення, що їх закінчу не я, а хтось інший. Мало того, я буду допомагати всім, чим зможу. Ми з Василем Берташем зустрічалися, говорили на цю тему. Всі напрацювання будуть передані з рук в руки.
— Ви йдете у Верховну Раду, а тут залишаються ваші підлеглі. Можна уявити їхній психологічний стан через цю невизначеність. Адже кадрові зміни неминучі.
— Я дуже сподіваюся, що їхній рівень кваліфікації буде оцінено, і якщо не всі, то частина залишиться на займаних посадах або ж на інших посадах. Ми не настільки багаті кадрами, щоб ними розкидатися.
— Рівненщина тепер, умовно кажучи, має ще одного нардепа. Зрозуміло, нові керівники області будуть сподіватись на вашу підтримку в столиці. Так само, як і ви, очевидно, потребували допомоги у вирішенні проблем області від народних депутатів — вихідців з Рівненщини.
— Область підтримки потребувала, але говорити про те, що була консолідована позиція від тих депутатів, яких умовно можна назвати рівненськими, не можна. По жодному питанню не було такого, щоб вони разом підняли руки. І я за це їх не засуджую, вони такі, які є.
Для прикладу, Верховна Рада «Торф Ленду», який з 2004 році пробивав собі ліцензію на розробку торфових родовищ, не дала погодження навіть місця розташування. Половина обладнання уже заіржавіла, від 300 до 600 робочих місць в Зарічненському районі простоює. І що мені тільки не казали! Спочатку говорили, що цей «Торф Ленд» від БЮТ, потім казали — від Литвина, згодом — від Регіонів... Я відповідав — мені начхати, я за те, щоб мінімум 300 чоловік мали роботу, а область нарешті почала робити з торфу нормальний продукт. Тому для мене інвестиційні проекти ніколи не матимуть партійних ознак. А тоді, коли стояв «Рівнеазот», хоч один з депутатів ВР порушив це питання біля трибуни ВР, заблокував хтось трибуну? Якби подібні ситуації відбувалися, коли я був би депутатом Верховної Ради, запевняю — кожне засідання ради починалося б і закінчувалося інформацією про проблему в нашій області.
— Наскільки комфортно вам буде у Верховній Раді, у тому середовищі, де панують закулісні домовленості, міжфракційні війни та міжособистісна неприязнь?
— Некомфортно, бо я того не вмію і не хочу вчитися. В нас дуже багато проблем у парламенті через те, що депутати мають довгу історію особистісних конфліктів. А я ні з ким не посварений. Мені однаково комфортно розмовляти з Юрієм Бойком з Партії регіонів, і з Павлом Жебрівським з «Нашої України». Я нікому не підконтрольний. Мене вже питають: «Кому ти віддаси свою картку?». Я кажу: «Нікому».
— А як же узгоджена позиція фракції, якої депутат повинен дотримуватись?
— Зараз фракція «Наша Україна — Народна самооборона» — це якесь аморфне утворення, яке розбіглося по різних кутках. Інколи просто смішно, коли збираються дуже поважні люди, а рівень дискусій зводиться до фраз «а ти хто такий».
— Коли ви ще рік тому вперше мали зайти у ВР, казали, що у вас — «золота акція» і що тоді ваш голос міг вирішувати подальшу долю коаліції. Тепер ситуація змінилась, але, вочевидь, все так же кожний голос буде важливий при формуванні нової коаліції.
— Потрібно 37 голосів, щоб фракція НУ-НС прийняла рішення про вихід з коаліції. І мінімум стільки ж голосів, щоб увійти в іншу коаліцію. 37 голосів сьогодні немає. Я не знаю, чи буде мій голос 37-й. Але я не зациклений винятково на внутріпартійних інтересах, бо я бачу реальний стан речей в країні. Потрібно створити нову коаліцію, яка запропонує кандидатуру нового прем’єр-міністра. Однак, незважаючи на те, чи вдасться створити нову коаліцію, чи ні, у будь-якому випадку цю Верховну Раду треба розігнати. Але ця Верховна Рада повинна прийняти перед своїм розпуском новий Закон про вибори. Інакше тоді втрачається сенс перевиборів. Потрібно змінити принцип обрання Верховної Ради — за відкритими списками, щоб туди прийшли ті люди, які готові йти в округи і боротися за місце під сонцем.
— У цьому випадку, чи може на наступних дострокових парламентських виборах рейтинг Матчука піднятися з 82 місця у виборчому списку вище?
— Якщо не будуть відкриті списки, я не знаю, чи захочу піти до парламенту. Я кілька разів був під тим куполом, щоправда, там, де запрошені сидять. Там дуже важка аура, настільки психологічно важко, що я не впевнений, чи взагалі мені туди захочеться. Хоча сама по собі робота у Верховній Раді, якби вона працювала і не займалася дурницями, блокуванням щитової, туалетів, для мене особисто була б цікавою. Я знаю проблеми, знаю, що потребує Україна. Дурниць точно б не наробив.
— Ви склали повноваження депутата обласної ради, але залишаєтесь головою облорганізації партії. Це означає, що вибори до місцевих рад на Рівненщині не пройдуть без вашої участі? Говорили й про створення під вибори блоку вашого імені...
— Замість мене депутатом обласної ради став Андрій Філімонюк, директор Костопільського заводу скловиробів. А місцевими виборами я буду активно займатися. Бо моє життя назавжди пов’язане з Рівненщиною.


Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Віктор Матчук: «Новому Президенту не співчуваю, а Берташу — не заздрю»"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 11
Новых вестей вчера: 10

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Ровно



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта