Недовго тривала радість новоспечених жильців будинку №216, що на вул. Рози Люксембург у Черкасах. Дім призначався для пільговиків, тож квартири отримали ліквідатори чорнобильської аварії та МНС-ники.
Ордери на квартири новосельці одержали ще в травні 2008 року, але й досі не можуть оселитися у власних помешканнях. Будинок не є власністю міста, через це мешканці не можуть приватизувати житло та мають купу проблем з комунальниками.
– Нам декілька разів відключали світло. Адже за будинком уже висить борг. Ми згодні платити за кожну квартиру окремо, але Черкаський міський РЕМ відмовляється переводити нас на такий розрахунок, адже немає рішення міської ради про те, що наш будинок має статус житлового та переведений в комунальну власність міста, – бідкається мешканець будинку Сергій. – Через це ми кожного місяця буквально воюємо з електриками, які відключають будинок від постачання електроенергії. Крім цього нам обіцяли, що у дворі будинку побудують парковку, дитячий майданчик та обладнають місце для сміття. Але цього ніхто не зробив. Тож дітям доводиться гратися поряд із розкиданим сміттям.
– Річ у тім, що замовлення на ці квартири надійшло з Житомирської області. Тому основну документацію вели їхні управлінці, – коментує начальник житлового відділу Черкаського міськвиконкому Володимир Фастовець. – У власність Черкас надійшли квартири, а сам будинок і цокольний поверх залишилися у власності приватної фірми. На основі того, що у нас були документи на квартири, ми і видали людям ордери. Але проблеми з будинком почались ще тоді. Адже фактично ми навіть прописати їх не могли у власних квартирах. Проте вдалось домовитись з тодішнім РЕУ-6 і допомогти мешканцям будинку прописатися. Зараз власник будинку – приватна фірма, а її керівник не хоче передавати будинок у комунальну власність міста, оскільки не вбачає в цьому потреби. Саме через це мешканці будинку не можуть приватизувати своїх осель. Однак міська влада пішла їм назустріч. Наразі ми направили листа до замовника цих квартир з вимогою залагодити ситуацію і передати будинок у власність міста за всіма правилами. Тепер очікуємо відповіді.
А мешканці будинку тим часом очікують справедливості.
– Ми уже оббігали всі інстанції, зібрали всі необхідні довідки, але, як кажуть, віз і нині там, – говорить Сергій. – У будинок заселилось лише декілька сімей. Інші бояться, що залишаться біля розбитого корита – без світла і тепла. А люди з інших областей взагалі не хочуть приїжджати, адже не впевнені в тому, що їх не викинуть на вулицю.
Натомість міська влада запевняє, що нічого не може вдіяти, доки будинок не передадуть у комунальну власність міста.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах люди живуть в будинку, якого немає"