Коли Євгену Шафіру заледве виповнилося 4 роки, він впевнено пересував фігури по шахівниці. Найголовніше – це заняття йому подобалося значно більше, ніж складання кубиків, малювання чи пухнасті звірята.
За три роки він досяг немало. Батьки зібрали чималеньку колекцію його грамот і медалей – результат численних перемог у турнірах різного рівня в Іллічівську, Кам’янці-Подільському, Вінниці. Приємним новорічним подарунком для всієї родини стала перемога Жені в обласному шаховому турнірі. Він став кращим серед дітей до 8 років, його батько і тренер в одній особі Михайло у цьому ж турнірі здобув першість серед дорослих.
Ну, все зрозуміло: батько-тренер Вінницької ДЮСШ №6 змусив сина досягнути найвищих результатів – скажуть скептики. «Якщо чесно, то я вже встиг втомитися від шахів і зовсім не мріяв про те, щоб навчати Женьку шаховим премудростям», — розповідав Михайло, розкладаючи на столику переді мною нагороди сина. – Це все дружина Жанна. Ні, вона не шахістка, просто іноді грає, як кажуть, «для душі». Одного разу вона просто показала йому, як ходять фігури. І пішло-поїхало!»
Самого вундеркінда вдома не було, під час однієї зі сніжних баталій з хлопцями у дворі він пошкодив ногу і потрапив до лікарні. Ось ще один стереотип ущент знищився. Шахісти чомусь асоціюються з тихонями, сором’язливими «ботаніками». Зовсім навпаки з Женею: він душа компанії, вічний лідер. І одними шахами його пізнання світу не обмежується. Він запросто виграє у батьків у нарди, преферанс, донедавна займався танцями і колекціонує картинки про людину-павука, грається у комп’ютерні іграшки. Щоправда, тут найулюбленіша все ж шахова програма «Каспаров», у якій Женя майже досяг рівня кандидата в майстри спорту.
Цього року Женя став першокласником, учнем школи-гімназії №17. І відразу розпалив цікавість до шахів у всього класу. А батько залюбки погодився тренувати його однокласників. Тепер у Вінниці є такий собі «спеціалізований» шаховий клас.
Планів на майбутнє у юного шахіста чимало. Найперше – взяти участь у чемпіонаті України, який проходитиме в Євпаторії. А коли повернеться з лікарні, то познайомиться зі своїм братиком Вовою, який народився кілька днів тому. «Молодшенького теж шахам будете вчити?» — запитую у батьків. Вони посміхаються: «Женя сам його навчить».
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ШАХОВОМУ ВУНДЕРКІНДУ НЕЗАБАРОМ ВИПОВНИТЬСЯ 7 РОКІВ
"