Семеро вiнничан написали в редакцiю листа-скаргу про роботу однiєї з кредитних спiлок. Кожен з них вклав значнi кошти у спiлку (15-50 тис. грн.) з надiєю отримати обiцянi 26% рiчних.
«Колишні керівники нашої спілки привели на засідання спостережної ради подружню пару, сказали, що це потужні люди, високі професіонали і спілку поставлять на ноги. Дружина начебто працювала в податковій, а чоловік – в міліції. Її обрали головою правління, а його – заступником.
Після таких схвальних характеристик ми і не думали просити характеристику і подивитись записи у трудових книжках нових керівників. Та вони і взялися спочатку ніби потужно: підписали угоду з адвокатом, швидко перенесли офіс в одну будівлю з ним, щоб бути поряд. Подавали справи боржників до суду, справи вигравалися, навіть спочатку кредити видавали невеликі. На 8-й мiсяць їхнього керування ми стурбувались, бо по судах виграно більше 500 тис. грн., а в спiлку грошi не надходили. Де вони? Керiвники пояснили, що уклали договiр з колекторською групою, яка буде повертати нам кошти. Але грошей так і не було.
Голова правлiння – жiнка — своєї трудової книжки в спiлку не принесла. Запис, що вона тут працює, не зроблений. Доведи потiм, що вона тут працювала! Свiй пiдпис, як голова правлiння, вона в нотарiуса не реєструє. І найголовніше — спiлка не має розрахункового рахунку в банку. Новий рахунок голова правління не відкриває. Де ж гроші? Правління спілки відразу 600 людей вивело із членів спілки (серед них є вкладники), і гроші їм не повернули.
На роботу членами правління і кредитного комітету голова бере тільки «своїх», без дипломів і трудових книжок. Чоловiк, її заступник, коли не зайдеш до нього — вiдсутнiй! Серед вкладникiв поповзли чутки, що грошi, виграні в судах, йдуть на рахунки юридичних компанiй. Але голова правлiння нiкого не допускає до фiнансових документiв.
Працює спiлка чомусь по півдня - до 14 год. Як то може бути? Людина з району відпрошується з роботи, добирається, щоб кредит заплатити, а двері закриті. Це для того, щоб на другий місяць з неї подвійні відсотки взяти?
Виправдовує вона роботу півдня економією, та ми не віримо. Якби хотіла економити, то не купувала б дорогі меблі у знайомого, зменшила б витрати на оренду, а то 3000 грн. за місяць - дорогувато для напівпустого офісу в підвальному приміщенні. А офіс належить тому самому адвокату.
І ще одне. Ці нові керівники і адвокат внесків у спілці не мають, тому не дорожать нею. Спілка вже багато заборгувала керівникам по зарплаті, адвокату – по оренді, вони можуть судами спілку притиснути, щоб виплачувала. Ми пенсіонери, і дуже чекаємо на свої гроші, щоб повернулися».
Прiзвища i телефони вкладникiв спiлки, якi написали скаргу, зберiгаються в редакцiї i будуть наданi на вимогу контролюючих органiв.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
"КЕРIВНИК КРЕДИТНОЇ СПIЛКИ ВКЛАДНИКАМ ГРОШЕЙ НЕ ПОВЕРТАЄ і документів нікому не показує"
"