Шокуюча історія інвестора із Королівства Нідерланди, що 5 років тому вирішив завезти на Вінниччину сільгосптехніку, вирощувати свиней і обробляти землю, знайшла своє продовження у Ленінському суді м. Вінниці.
Бо вже більше місяця справу ошуканого на Поділлі Мішеля Кнупса не можуть розпочати слухати через відсутність у Вінниці та області дипломованого перекладача з голландської мови і… несподівану хворобу одного із обвинувачених.
Нагадаємо, що 5 років тому інвестор із Голландії ввіз до України сільгосптехніку для обробітку землі вартістю 64 тисячі євро, де її привласнила група українців - мешканці Вінниччини та Хмельницької області. Проведене розслідування цієї афери за участю банкірів та нотаріусів досі не поставило крапок над “і”, а слухання кримінальної справи у вінницькому суді вже прозвучало на всю Україну.
– Я спеціально сьогодні прилетів до України на призначену суддею дату початку слухання моєї справи, в якій вимагається справедливість та покарання усіх винних у скоєному злочині а також відшкодування мені від «бандитів» моральної і матеріальної шкоди! — заявив минулого тижня у Ленінському райсуді Мішель Кнупс. – Але кваліфікованого перекладача країна Україна досі мені не знайшла, і тому все сказане суддею, прокурором і захистом підозрюваних я намагаюсь зрозуміти через англомовного асистента…
Може, такий «сурдопереклад» застосовують спеціально, аби згодом визнати суд недійсним і затягнути винесення вироку ще на 5 років? Чесно кажучи, я в шоці від українського правосуддя, слідства і прокурорського нагляду за дотриманням законів. Бо у нас в Нідерландах також є бандити і аферисти, але поліцейська система і правосуддя здатні захистити права рядового громадянина, в тому числі, й іноземця. А тут, мені здається, що вже все куплено і окремі учасники та обвинувачені процесу, такі як громадяни Г., М., Б. та інші, ще до його початку знають свій виправдальний вирок і сподіваються відбутись легкими штрафами?!
– Але ж ви через своїх адвокатів звертались до Президента України?
– Неодноразово. Також під час його останнього візиту до Вінниці мої захисники в суді не змогли до нього пробитись… Тепер мені доведеться чекати обрання нового гаранта Конституції України – когось із пари Янукович — Тимошенко. Та в мене є на це час!
– Пан Кнупс, ви справді сподіваєтесь на вплив Президента щодо вашої справи?
– Так, і не тільки Президента України. Із всієї «банди» — учасників афери за грати зараз має шанси сісти лише один обвинувачений, а решта – главар, виконавці афери, банківські робітники, третейський суддя та нотаріус – проходять свідками чи взагалі вже «відмились» від покарання. Невже справедливість в Україні та Вінниці можна купити?
Ваш суд несподівано для всіх випустив з-під арешту головного підозрюваного Г., і він нині «прогулює» суд буцімто на лікарняному?
А інший підозрюваний по спра-ві інвестора Мішеля Кнупса – мешканець сусіднього Хмельницького Б. 20-го січня заявив, що «в наступному слуханні 9-го лютого скаже у Вінниці багато цікавого». Бо саме тільки одного його роблять так званим «цапом-відбувайлом» у справі на 300 тисяч євро!
Так що інтрига незвична для вінницьких судів – випадково чи навмисне справа поновиться одразу після обрання нового Президента України.
Адвокат Ігор Борисевич так прокоментував ситуацію:
– У справі Мішеля Кнупса, на мою думку, прослідковується неприємна тенденція до уникнення відповідальності головними фігурантами кримінальної справи. Адже слідчий Солдатов, що останнім готував матеріали до суду, з невідомої причини перекваліфікував у бік значного пом’якшення одразу 2 статті Кримінального кодексу для обвинуваченого Г. Також частина матеріалів взагалі не потрапила до справи і зникла у невідомому напрямку. Ці системні порушення дають усі підстави вважати, що слідство навмисне вигороджує від відповідальності основних обвинувачених і за сприяння суду намагається все «повішати» на одного співучасника. Саме тому Мішель Кнупс вже не має довіри до суду, вимагає під вартою привести в суд головного фігуранта Г., і на наступному засіданні цілком можливе висловлення недовіри судді.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
МІСЯЦЬ ШУКАЮТЬ ПЕРЕКЛАДАЧА ГОЛЛАНДЦЮ В СУДІ ВІННИЦІ
"