Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) відбулася у французькому Страсбурзі з 25 по 29 січня цього року. Одним із членів української делегації, яка складалася із 24 парламентарів, був наш земляк, народний депутат від фракції «Блок Литвина» Микола Шершун. Саме він і розповів нам, чим зараз переймається Європа.
— Яке з питань, що розглядалися, викликало у вас особливий інтерес і чому?
— Другорядні питання, вже не раз переконувався, на сесію не вносять. Скажімо, ділова розмова відбулася з питання свободи слова у засобах масової інформації. Власне, у дебатах я також виступав. Сьогодні, до якоїсь міри, професія журналіста стає надто небезпечною. Адже нині інформація — це потужна зброя, що може зашкодити як окремій людині, так і країні в цілому. Саме тому я вважаю, і про це говорив у своєму виступі, працівники ЗМІ потребують реального захисту та поваги до їхньої діяльності як з боку державних установ, так і з боку окремих осіб. Крім того, впевнений, що вкрай необхідною є співпраця уряду та ЗМІ, це так звана співпраця із соціумом. Тому що засоби масової інформації в суспільстві забезпечують зв’язок від людей до влади і навпаки, тобто виконують роль своєрідного «містка», через який відбувається рух інформації у обидві сторони.
— На засіданні ПАРЄ жваве обговорення виникло щодо корупційності судової системи. Які конкретні рішення прийняли європаламентарі з цього питання?
— Дійсно, доповідь нашого фінляндського колеги Кіммо Сасі з цього питання не залишила байдужим нікого з членів Асамблеї. З профілактичною метою ПАРЄ запропонувала створити механізм у державі, який мінімізуватиме ризик корупції судової системи. Це означає гарантувати суддям, прокурорам й всім особам, які беруть участь у здійсненні правосуддя, належний рівень заробітної плати та необхідні людські й матеріальні ресурси; розробити професійні й етичні стандарти для суддів і прокурорів, створити ефективний механізм моніторингу. ПАРЄ пропонує забезпечити цілковиту прозорість у порядку набору, просуванні по службі й звільненні суддів і прокурорів; проводити публічні кампанії або програми для того, щоб прищепити повагу до судової системи й роз’яснити громадянам важливість і наслідки незалежності судової системи.
— Як відомо, на сесії мали розглядати питання біорізноманіття та кліматичних змін, які нині дуже популярні на тлі глобального потепління. Розкажіть нам, як член комітету Європарламенту з питань довкілля, сільського господарства та місцевих і регіональних справ, що виніс це питання на обговорення, на що зверталася увага в матеріалах?
— Вважається, що збереження біорізноманіття та підвищення стійкості природних екосистем є однією з суттєвих передумов запобігання та призупинення глобальної зміни клімату, оскільки саме природні екосистеми були і залишаються одним з найважливіших природних регуляторів вмісту парникових газів в атмосфері. За останні десятиріччя людська діяльність призвела до зникнення багатьох живих істот. Внаслідок чого з екосистеми випадають зв’язуючі ланки, порушується рівновага. А це, в свою чергу, впливає на якість життя самої людини та зміни клімату. Виходить замкнуте коло. Для того, щоб його розірвати, прийняли низку рекомендацій для країн-учасниць, які ставлять на меті підтримку екосистем в стані рівноваги. Ці проблеми я порушив у підготовленому мною виступі.
— Які ще питання були актуальними на цій сесії?
— На сесії багато говорили про пандемію грипу — вірус A/H1N1. Жваво обговорювалися і проблеми нелегальної міграції, торгівлі людьми, дискримінації сексуальних меншин та ін. Приємно, що українська делегація брала активну участь у роботі Парламентської Асамблеї Ради Європи.
— В пресу потрапила інформація про скандальну історію із вашим підписом щодо віце-президента ПАРЄ за квотою України.
— Йдеться про організаційні нюанси? Звичайне непорозуміння в стилі українських парламентарів.
Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Микола Шершун: «Корупція в судах турбує Європу»"
Львівські судді та прокурори колядники- зваричі. Суддівське свавілля.
Держ. авіапідприємство \"Львівські авіаліні\" за 3 роки загнали в борги (розікрали) більше 5О ООО ООО грн. 17, 5 млн. грн. стягнень у виконавчій службі. Умисно доводять до боргів з метою дешевої прихватизації. З травня 2007 року борги в пенсійний фонд. Більше 16 млн. грн. фінансових порушень виявило КРУ за період лише за 1, 5 роки з січня 2008 року.
За мародерів горою стали прокурори (Львівська транспортна- Крикливець. Левицька, Галабурда..., обласна - Подубинський, Білецький, Квас...): закриті всі кримінальні справи щодо розкрадань майна та коштів. В 2007 р. виконавча служба вкрала 302000 грн. за фальшивим виконавчим листом, - гроші так і не повернули. З допомогою продажних прокурорів та суддів розправляються з Вільною профспілкою ІТП ДАП \"Львівські авіалінії\", бо заважає красти.
Від 2007 року прокуратура блоконувала виконання рішення суду про поновлення на роботі заступника голови профспілки, поки не почали пікетувати з транспрантами облпрокуратуру та не \"подарували\" прокуратурї гроб з її вiдписками (http://photo.i.ua/user/2709126/).
Продажна корумпована прокуратура 5 (п\'ять) раз вносила постанови про відмови в порушенні кримінальної справи за умисне невиконання рішення суду, щоб керівники ДАП \"Львівські авіалінії\" уникли кримінальної відповідальності. Заява прийнята до розгляду Європейським судом з прав людини - Україна прославилась невиконанням рішень своїх судів.
Cуд про поновлення на роботі звільненого нелегітимними керівниками голови Наглядової ради профспілки тривав 1, 5 роки. Найняли адвоката Р.І. Кузана та кошти депржавіапідприємства. Куплені судді вперто не захотіли встановити повноважень \"першого заступника генерального директора\" С.Підгородецького, який попідписував всі кадрові накази про догани, звільнення виборних членів профспілки, підробив штатний розпис... Цих керівників немає в установчих документах юридичної особи, статистичних даних ЄДРПОУ, на наказах Мінтрансзвязку про призначення керівників авіапідприємства відсутні підписи..., але продажний суд це не вбачив за порушення...
Правочин, укладений першим заступником ГД, повинен бути визнаний недійсним, – порушено порядок призначення особи на посаду, уповноважену представляти юридичну особу.Але судді не вбачили правопорушень, відмовились встановити межі компетенції першого заступника ГД підприємства підписувати накази від імені юридичної особи.
Здійснилось суддівське свавілля та беззаконня, свідоме перекручування законів, змова суддів з керівником-аферистом.
Сихівський районний суд м.Львова (суддя Головатий В.Я), а потім Апеляційний суд Львівської області (Павлишин О.Ф., Петричка П.Ф., Мікуш Ю.Р., Цяцяк Р.П., Зверхановська Л.Д., Штефаніца Ю.Г., Каблак П.І., Кіт І.Н., Крайник Н.П.) узмові з відповідачем винесли завідомо незаконні рішення та ухвали щодо виборного члена Вільної профспілки ІТП ДАП \"Львівські авіалінії\", грубо порушили ст. 36 Конституції України, національне та міжнародне законодавство щодо гарантій діяльності профспілок. Для винесення незаконних рішень та ухвал визнали як докази фальшиві копії документів про неіснуючі скорочення в льотній службі та придумали неіснуючі \"докази\" і \"факти\". Суддя Верховного Суду України Балюк М.І. організував кругову поруку суддям - безпредєльщикам, які плювали на Закони України - відмовив в касаційному провадженні- \"оскарженню не підлягає\".
Продажні судді вигадали \"факти\" і штучно створили докази, щоб винести незаконне рішення. Грубо порушено ст. 38 ЦПК України, ст.ст. 92, 241 246 ЦК України, Конвенцію МОП 87, ст.ст 36, 43 Конституції України... Плювали вони на Конституцію.
Заява прийнята до розгляду Європейським судом з прав людини.
------------
Ситуація на підприємстві:
www.aviation.com.ua/forum/viewtopic.php?t=6670
lawngo.net/index.php?itemid=1552
lawngo.net/index.php?itemid=1358
Занесення гроба з відписками для продажної прокуратури:
photo.i.ua/user/2709126/215452/