![Влада повинна забезпечити життєдіяльність бюджетних установ у регіоні](http://www.oda.ck.ua/images/news/2010/news15_b.jpg)
Влада повинна зробити все, аби забезпечити життєдіяльність закладів освіти, медицини, культури та інших бюджетних установ у регіоні. Таке завдання поставив голова облдержадміністрації Олександр Черевко перед членами колегії, головами райдержадміністрацій, керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації.
Відкриваючи нараду з питань наповнення і використання коштів місцевих бюджетів, Пенсійного фонду та казначейського обслуговування у І кварталі, голова облдержадміністрації поінформував про підсумки бюджетного року:
– До бюджетів усіх рівнів надійшло 4 млрд. 121 млн. грн. Податкова адміністрація виконала доведені планові завдання по доходах до державного бюджету. В той же час, план - графік Міністерства фінансів України забезпечено лише на 81% через закриття тютюнової фабрики. Падіння надходжень зафіксовано і по лінії митниці. Проте, завдання з доходів місцевих бюджетів області виконано на 104 відсотки, що дало бюджету 54 млн. грн. додатково.
Мобілізація доходів успішно відбувається в області і з початку цього року. Зафіксовано приріст надходжень до аналогічного періоду минулого року як по державному, так і по місцевих бюджетах.
Цей рік область розпочала без затверджених бюджетів. Доводиться працювати в умовах 1/12 обсягу видатків минулого року. Це звужує потенційні можливості місцевих бюджетів. Додаткові проблеми створені кредиторською заборгованістю, що виникла з вини органів державного казначейства. Навантаження на бюджет цього року посилюють і прийняті урядом рішення про встановлення надбавок медичним працівникам та освітянам.
Губернатор відзначив, що після його звернення на селекторній нараді до Прем’єр-міністра було вирішено окремі проблемні питання казначейського обслуговування бюджетних установ області. Він закликав начальника Головного управління Держказначейства в області Сергія Никопаненка використати всі можливості, аби профінансувати головні потреби соціальної сфери області.
З іншого боку, Олександр Черевко закликав голів райдержадміністрацій визначити першочергові проблеми, які потребують державного фінансування.
– Поряд із захищеними статтями не слід забувати і про потреби житлово-комунального господарства, про бензин для «швидких допомог», прибирання вулиць, – говорить губернатор. – В умовах відсутності фінансування ми повинні забезпечити функціонування бюджетних установ.
Керівництво облдержадміністрації тримає на контролі пенсійне забезпечення населення. Як запевняє начальник Головного управління пенсійного фонду України в Черкаській області Володимир Багрійчук, органи фонду виконали планові показники по наповненню бюджету, забезпечивши вчасне фінансування пенсій.
За минулий рік пенсіонерам було виплачено 4 млрд. 544 млн. грн.. З них у регіоні було зібрано 2 млрд. 29 млн. грн.
У січні пенсії теж виплачені у визначені законом терміни в повному обсязі – в сумі 408 млн. грн.
Прогнозні розрахунки вказують, що до пенсійного бюджету надійде коштів більше від плану і рівня минулого року.
Голова облдержадміністрації наголосив, що наповнення Пенсійного фонду на 96 відсотків залежить від рівня оплати праці, що офіційно декларують наші роботодавці.
Більше того, місцеві бюджети на 70 відсотків наповнюються за рахунок податку з доходів громадян. Тому першочерговим завданням органів Пенсійного фонду та органів влади є легалізація заробітної плати та інших доходів черкащан.
Підсумовуючи, Олександр Черевко сказав, що обласна влада повинна забезпечити безперебійність бюджетного процесу, виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, функціонування житлово–комунальної сфери.
Він доручив створити в районах та на обласному рівні робочі групи у складі керівництва міст, районів, відповідних структурних підрозділів, які будуть колегіально вирішувати всі гострі питання. Особливу увагу, за його словами, слід звернути на розрахунки за енергоносії, питання роботи промисловості та підготовку до весняно-польових робіт, а також на цукрову та молочно-скотарську галузі.
За підсумками наради підготовлено протокольні доручення, виконання яких – на контролі облдержадміністрації.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Влада повинна забезпечити життєдіяльність бюджетних установ у регіоні"