Перед президентськими виборами парламент та Віктор Ющенко «зробили прорив» у справі охорони природи. Глава держави затвердив 15 нових національних парків і два заповідники, один розширено, створено національний заказник та дендрологічний парк.
Те, що з’явилося близько 20 нових об’єктів національного значення, – це небувалий прорив міжнародного масштабу, адже такої кількості охоронюваних територій упродовж місяця не створювалось у жодній з країн світу за останні 20-30 років. Якщо раніше територія заповідних об’єктів в Україні становила близько 4%, то тепер збільшилась майже вдвічі – до 7%, що вивело нашу державу на перше місце серед країн СНД. Польща не створювала нових національних парків із 2000 року, Росія за 10 років заснувала лише 2 національні парки. Слід зазначити, що два національні парки створено в Київській області, яка досі мала лише мисливські господарства. Саме на їхній базі й зроблено охоронювані парки – «Залісся» у Броварському районі та «Білозерське» в Переяслав-Хмельницькому районі.
Щодо Верховної Ради, то вона ухвалила одразу три непогані закони. Один з них стосується сміття. Для столиці цей закон надзвичайно важливий, адже Київ буквально засипаний сміттям, особливо його зелені насадження, парки, гідропарки, Пуща-Водиця, Конча-Заспа тощо. Цей закон вносить відповідні доповнення одразу до 4 законів та Адміністративного кодексу. Зокрема, відтепер штраф за незаконні звалища, засмічення населених пунктів і зелених зон збільшено з 50 до 1500 гривень. Якщо раніше штрафували пересічних громадян та відповідальних чиновників, то зараз до них додали ще й підприємців. Можна знайти чимало фірмочок, котрі вивозять із Києва будівельні відходи, скидають їх десь у зелених насадженнях та отримують за це гроші. Тепер за таке порушення підприємця покарають на 2000 гривень. Окрім того, новий закон вносить зміни до законів про місцеве самоврядування та про міліцію, яку зобов’язано займатися також і сміттям.
Наступний закон – доповнення до законів щодо мисливства. Внесено дуже важливу поправку до Кримінального кодексу: тепер браконьєрство за допомогою електровудки (вона глушить рибу струмом) стало кримінально караним. Раніше за електровудку браконьєр сплачував штраф у розмірі 100 гривень, її навіть не конфісковували, а тепер вилучають знаряддя, автомашину, рибу, а браконьєру «світить» три роки позбавлення волі. Збільшено штрафи й за інші порушення. Внесено також поправку Київського еколого-культурного центру, яку підписав депутат Голуб: ми нарешті домоглися того, що полювання на вовків дозволено лише з жовтня до лютого.
Третій закон – про природно-заповідний фонд, положення якого розробляв наш центр спільно з Держслужбою заповідної справи. Закон підвищує штрафи за браконьєрство, посилює заповідний режим, зокрема, забороняє туризм у заповідниках, полювання та промислове вирубування дерев у національних парках.
Сподіваюсь, що ці закони будуть підтримані й найближчим часом набудуть повної чинності.
Ваш Володимир Борейко, директор Київського еколого-культурного центру, «Вечірній Київ»
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Україна набула 15 національних парків"