Крім нього, до нас завітали Лайма Вайкуле, Микола Гнатюк, Ольга Сумська, Iон Суручану, Iраклiй Пiрцхалава, Варвара, бiлоруськi «Сябри».
Який астролог-чарiвник наворожив для Вiнницi цей яскравий зорепад?
Вони виступали у нашому мiстi 17 грудня i скорили вiнничан не тiльки голосами i пiснями, але, насамперед, благородством своєї мiсiї. Адже цих чудових артистiв з України, Росiї, Латвiї, Грузiї, Бiлорусi, Молдови об'єднав некомерцiйний проект — мiжнародний благодiйний фестиваль «Мелодiї друзiв».
– Не пов'язуйте наш фестиваль з полiтикою, — попередив вiнничан Лев Лещенко, народний артист Росiї i СРСР. — Це акцiя милосердя та шани до людей, якi подарували нам Перемогу у Великiй Вiтчизнянiй вiйнi! I свiтла пам'ять про тих, хто не дожив до наших днiв. У рамках 2-го етапу фестивалю ми побували з концертами у Хмельницькому, Житомирi, Луцьку, Чернiвцях... Всi ветерани запрошувались на них безплатно. Останнiй наш виступ — у Вiнницi. Звiдси ми роз'їдемось по своїх країнах. Але все одно житимемо в одному гуманiтарному просторi — iз спiльним мистецтвом, книгами, фiльмами...
Кожен артист низько, до землi вклонявся вінницьким ветеранам, їхнiм бойовим та трудовим подвигам.
– Я, молодий, стою на сценi i спiваю для воїнiв-переможцiв, якими захоплююсь! Це величезна честь для мене! — шанобливо говорив Iраклiй.
– Невiдомо, якою мовою розмовляли б нинi українцi i чи була б взагалi Україна, якби не наша перемога над фашистами у Великiй Вiтчизнянiй! — пiдтримав Микола Гнатюк.
Сивочолi ветерани цього дня заповнили Будинок офiцерiв. Щиро аплодували вишуканiй Лаймi, романтичному Iраклiю, голосистому Iону Суручану... I прощали, коли Микола Гнатюк iнколи потрапляв «мимо фонограми». Люди розумiли, що негода затримала артистiв у дорозi, вони просто фiзично не встигли якiсно виставити апаратуру... А коли залу «накрив» мужнiй баритон Льва Лещенка, iнiцiатора благодiйного проекту, i залунав «День Победы» — всi встали і заспiвали разом!
– Душу менi перевернув цей концерт i пiснi нашої молодостi! — подiлилась враженнями «дитина вiйни» вiнничанка Олена Iванiвна. — Тепер життя важке, а тут ми на двi години забули про проблеми.
Далi фестиваль «Мелодiї друзiв» помандрує до Бiлорусi.
Цiкаво, що через газету «33-й канал» Льву Лещенку передав листа його колишній однополчанин Iван Маслюк з Дашева Iллiнецького району, який служив з ним у групi радянських вiйськ у Нiмеччинi при штабi у Вюнсдорфi. Армiйський водiй Iван Маслюк спiвав у хорi, де Лев Лещенко був солiстом. Наш кореспондент вручив листа Льву Валер'яновичу, так що, шановний Iване Миколайовичу, чекайте вiдповiдi.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ЛЕЩЕНКУ У ВІННИЦІ "33-Й КАНАЛ" ПЕРЕДАВ ЛИСТА ВІД ЙОГО АРМІЙСЬКОГО ТОВАРИША
"