Минулої морозної п’ятниці Віктор Ющенко летів у нашу Гавришівку на борту №1 не з пустими руками.
Після коротких рукостискань із губернатором, мером Вінниці та головою облради він одразу поїхав у Селище до дітей – 18-ти діток двох великих родин: Юрчаків (Сергій та Ольга Юрчаки виховують двох рідних та п’ятьох усиновлених дітей віком від 4 до 18-ти років) та Ковалів (подружжя виховує двох рідних та дев’ятьох прийомних дітей віком від 5 до 14 років - прим. авт.)…
А в торбі головного «Миколая» України були не прості подарунки – два комп’ютери, 20-тисячні сертифікати кожному дитячому будинку сімейного типу та цукерки…
Наступною точкою на маршруті президентського візиту став Вінницький державний аграрний університет, ректор якого отримав 18 грудня з рук Віктора Ющенка статус Національного!
– За ті зусилля в навчальному процесі, які були зроблені у вашому університеті, за ту блискучу роботу з виховання фахівців у сфері аграрної науки, аграрної економіки і аграрного сектора як такого, мені приємно повідомити, що сьогодні своїм Указом я надав університету статус Національного, – сказав у своєму привітальному слові у переповненій актовій залі глава держави.
До речі, відповідний Указ Президента оголосила наша землячка заступник глави Секретаріату Президента Марина Ставнійчук.
А ще Президент України запевнив студентів уже Національного аграрного університету в правильному виборі професії.
– Молодь, що здобуває сьогодні освіту аграрного спрямування, має хороші перспективи для реалізації своїх здібностей і знань, – сказав Віктор Ющенко. – І тому жоден з вас, хто навчається в цьому університеті, не повинен мати сумніву у виборі своєї дороги. Ви вчинили дуже мудро, бо сектор, ази якого ви вивчаєте зараз, за 2-3 роки стане наймодернішим із національних секторів на заздрість усієї Європи!
Недарма наша країна повертає собі позиції на світових сільськогосподарських ринках. Так, за минулорічними результатами Україна – перша в світі за обсягами експорту ячменю та олії, четверта серед експортерів кукурудзи, шоста серед експортерів пшениці. І тому кожний третій долар українського експорту – це продукція агропромислового комплексу. А ваше навчання у провідному аграрному університеті країни – це гарний початок професійного життя.
Від імені колективу університету - викладачів та студентів гостя вітав ректор Григорій Калетнік.
– Весь 15-тисячний колектив університету сьогодні дякує Президенту України за високу оцінку трудових і навчальних здобутків! – сказав Григорій Миколайович. – Адже наша молодь вже з студентської парти прагне отримати європейську освіту, аби працювати і жити в європейській країні за європейськими стандартами… Саме для цього в університеті вперше в Україні було об’єднано в одне ціле начальний процес, наукову роботу та власне дослідницьке господарство. Також ми підтримуємо тісні партнерські стосунки для обміну досвідом, студентами та викладачами з 26-ма аграрними університетами світу з США, Англії, Франції, Німеччини, Кенії, Казахстану та Росії… На цій базі визнані професори, доценти та всі викладачі університету передають молоді такої якості знання, щоб випускники з першого дня могли професійно творити добро для своєї родини і нашої незалежної, усіма любимої України. Тому ми усім серцем підтримуємо реформи в країні та освітній сфері, курс на європейську інтеграцію та добросусідські стосунки зі всіма країнами…
А особисто від себе також подякую Віктору Андрійовичу за підтримку закону про розвиток в Україні біопалива, який дає країні шанс стати на шлях вирішення енергетичних та енергозберігаючих технологій…
І, підсумовуючи все сказане, на добру згадку про нашу сьогоднішню зустріч напередодні свята святого Миколая дозвольте вручити пану Президенту пам’ятну медаль Вінницького національного аграрного університету!
А ще після задушевної подільської пісні про долю Віктору Ющенку студенти подарували знаменитий вручну вишитий рушник із села Клембівки Ямпільського району – рідного села ректора університету.
Після такого 2-годинного прийому Президент ще встиг у Вінниці пообідати, переговорити тет-а-тет із губернатором, мером і керівництвом обласної ради та в залі ВДТ зустрітись із своїми вірними прихильниками… Тому борт №1 вилетів із вінницького комунального аеропорту на Київ вже після 7-ї години вечора.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ПРЕЗИДЕНТ НА МИКОЛАЯ ПРИВІЗ АГРАРНОМУ УНІВЕРСИТЕТУ ЗВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО
"