Художник-постановник “Пригод капітана Врунгеля”, “Острова скарбів” і “Лікаря Айболита” не втомлюється іронізувати над собою : 644738 : Местные новости

Местные новости Киев : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Киев и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Художник-постановник “Пригод капітана Врунгеля”, “Острова скарбів” і “Лікаря Айболита” не втомлюється іронізувати над собою

— Як відомо, більшість творчих людей у юному віці мали якийсь поштовх або враження, що змусило їх малювати, писати, ліпити. Чи було щось схоже і у вас?— Коли я був маленьким, мене дуже вразив художник, який сусідував з нами в моєму рідному місті Улан-Уде. Його прізвище було Сампілов. Якось дідусь привів мене до нього додому, і той за лічені секунди намалював зелену жабку. Я був приголомшений і відтоді почав малювати. Дід купив мені книжку “Розмовник для неросійських солдатів”, де пояснювалися значення військових понять. Написано “багнет” — і наш червоноармієць ним проштрикує фашиста, чомусь у підборіддя. Ці малюнки потрясли мене до глибини душі: минуло понад шістдесят років, а я досі їх пам’ятаю. Книжка була дуже простою, зате в оформленні знаменитих художників: Єрмолаєв, Смєхов... Малюнки чудові!
— Закінчивши школу, ви поїхали з Улан-Уде.— Усі звідти їхали. До слова, якби залишився в Улан-Уде, за кілька років спився б... У бурятів спиртне — слабке місце. Маленький народ, тільки-но починають пити — край! Тому я поїхав у Москву вступати до інституту кінематографії.
— Як там було навчатися?— ВДІК — це найприємніші спогади і найкращі роки життя. Чудове місце! Тут навіть мови немає. Тим паче, я був провінційним юнаком, тож мені все здавалося тричі чудовим. Такої кількості красивих у всіх сенсах людей не побачиш ніде. Прекрасно було! Картинні хлопці були, ми порівняно з ними — миршавчики. Тоді у ВДІКу зібралися чудові люди — Арсеній Тарковський, Василь Шукшин. Щоб купити йому квиток до Москви, мати продала корову. А паралельно з нами курс набирав Олександр Довженко — з його студентів усі майже вийшли в люди. Він гостре око мав.
До слова, нині не вступив би туди нізащо. Моя сім’я була бідною. А в ті роки, за Хрущова, дивна тенденція склалася. Провінціалів брали, а москвичів — ні. Тоді для приїжджих із автономних і союзних республік були пристойні преференції. Іспити можна було складати вдома, і лише останню співбесіду ти проходив у Москві. До нас ставилися поблажливо.
— А Москва як?— Москва — це взагалі потрясіння! Москва — доволі жорстке місто. Москвичів не видно. Сидять по своїх закутках — їх і не чути, а ось приїжджих, як їх назвав один москвич, хапуг і горлохватів,— море! Справді, це місто складається з провінціалів. Адже москвичі інфантильні. Звикли до свого життя у столиці, носом крутять, а в іногородніх немає часу на розгойдування, їм треба все швидко робити. Вони бояться втратити Москву.
А Київ — хороше місто. Жити тут значно краще. Київ тихіший. Я б навіть сказав провінційний, порівняно з Москвою. Коли їжджу до російської столиці, то не можу там довго залишатися: пороблю усі справи — і одразу на потяг. Це небезпечне місто.До того ж у Києві я просто щасливий — у мене Дніпро за вікном.
— А як же мультиплікація?— Та коли це було! (Сміється)
— І все ж таки.— Ну гаразд. Гадаю, чудових слів про нашу студію вже багато наговорили. Тепер і я скажу.Велика перевага “Укранімафільму” — те, що ми всі були дилетантами. Професіоналів не було. Давид Янович казав же тобі, що він взагалі з будівельного інституту, адже колись євреїв майже нікуди не приймали, а в будівельний, каменярем або ще кимось — будь ласка. Практично всі випуски тоді були переважно єврейськими — Єфрем Пружанський, Марик Драйцун... Був ще Володя Дахно, хоча він не єврей. Спеціальну освіту мали ті, хто ВДІК закінчив. Але ж у нас не було практики. Ми тільки за партою все вивчили.
Тоді ж був цех мультиплікації: стара будівля, пацючки внизу бігали... Милі приємні люди довкола. Було багато фронтових операторів, що пережили війну. Перші наші режисери — Гурвич, Василенко, Лазарчук — цікаві люди з цікавими біографіями! Під час війни їм дісталося.
Усі вони вийшли з технічного мультиплікату. Талантів особливих не мали, та саме завдяки їм ми всі й зібралися. Ірина Борисівна — наполеглива людина, вона дуже багато зробила для всіх нас. Душевна і приязна. Ніна Костянтинівна — конфліктна, ми з нею сварилися страшенно. Але головне те, що вона робила! І робила добре.
Пам’ятаю, в нас було три своїх поверхи — розкіш! А тепер, здається, тільки другий поверх залишився. У коридорах неприємний запах, все брудне і мертве, говорити навіть не хочеться. Ходять люди — незнайомі й байдужі. Гнітюче враження. Студія навряд чи відновиться. Отаке воно — життя демократичне. Мені більше тоталітаризм подобається — дисципліною.
— Кажуть, Давид Янович прізвиська любив усім придумувати. Це правда?— Так, він добре помічає характерні риси людей.Якщо пригадати наші студійні прізвиська, то, наприклад, Женєчка Сивокінь і я — картярами були затятими! Він називав мене Геббельсом, а я його — Гітлером.
— А як ви з Давидом Яновичем один одного називаєте?— Я його — Додик. А він мене — Раднуша.
— Розкажіть про вашу з ним дружбу.— Ми живемо поруч — 10 хвилин ходьби. Обидва — любителі почитати. Він — Чарльза Діккенса, а я — детективи. Нам взагалі легко з ним.
Як ми познайомилися? Уперше мене з ним познайомили, і я вже чув, що Додик — зірка! Навіть серед освітлювачів вирізнявся! Удруге його побачив біля Палацу спорту вдень. Стояв Давид Янович і щось знімав. Я проходив повз, ми привіталися, а потім випивати почали потроху. Випивка зближує дуже добре. Давид Янович, до слова, мало пив. Він вважає, що я його споїв. Набиралися ми жахливо, спали в підворітті — так і почалася наша дружба (сміється). Тоді було лише три види горілки. “Столична” — по 2 карбованці 39 копійок, “Московська” і “Сучок” — по 2 карбованці 12 копійок. Горілка пробирала одразу наскрізь. Відчувалося, що п’єш серйозний російський напій.
Ми тоді були молодими, пилося легко. Ото покоління було — відв’язні хлопці! Не думали про майбутнє, пропалювали життя легко, хоча воно було нелегким. Потім ми з Додиком почали працювати разом над мультиками. З Черкаським майже всі картини робили разом, окрім однієї.
— А мультфільми малювати подобалося?— А що мені, художникові-мультиплікаторові? Власне, виродків доводилося малювати (сміється). Що потворніший персонаж, то краще, бо робити його в звичайних людських пропорціях можна, але — не потрібно. Це, по-перше. А, по-друге, його ж потім мультиплікаторам перемальовувати складно і у виробництві складно прогнати через усі цехи, щоб витримати персонажа. Тепер легше — є комп’ютер. А тоді мультики створювали тільки так, щоб героїв було зручно зображувати. Тому малювали велику голову і маленький тулуб. У мультиплікації є щось від карикатури. Я не дуже обдарована людина. Єдине, що мені дано,— відчуваю рух, намалювати його для мене — не проблема, а все інше великою працею досягається. А ще мені подобалося виробництво і робота в команді.
— І це каже художник-постановник легендарних “Пригод капітана Врунгеля”, “Лікаря Айболита” та “Острова скарбів”!— Усе Додик придумав! Я тільки “пожвавив” героїв. Зате працювалося весело.Бувало, правда, таке, що Додик щось казав, а потім з часом забував. Пригадую, він якраз збирався до Москви. А мені потрібно було фарбувати персонажа з “Пригод капітана Врунгеля”. Я його запитав, як фарбувати чи то кита, чи то акулу? Він сказав, що це не кит, а підводний човен, тож має бути синім. Пам’ятаю, що зробили якийсь дикий колір, а коли Додик повернувся, був шокований. Але це увійшло до картини, ніхто й не помітив.Таких проколів багато було. Наприклад, в “Острові скарбів”, у Сильвера, то під лівою рукою милиця, то під правою.
— Ніколи не хотілося зробити свій власний мультик?— Хотілося. Але часу все бракувало. Сьогодні, щоб на тобі штани трималися — потрібно постійно шукати заробітку.
Однак траплялися на моєму шляху художники-подвижники, котрі все життя віддали творчості. І деякі з них саме через такі погляди померли в глибокій бідності. Та попри це я їх розумію. Ці люди заслуговують великої пошани, щоб так жити, потрібно мати за душею величезну силу волі — це непросте рішення. У мене не виходить так. До того ж робота на замовлення затягує. Поступово забуваєш що є ті, хто віддав усе своє життя мистецтву. Та створити щось нове у зрілому віці складно.
Я, на жаль, не дуже обдарований з дитинства, щоб не залежати від життєвих обставин.
— Нині ви малюєте лише на замовлення?— Так. Оформляв і оформляю книжки в різних видавництвах, зокрема в київських “Веселка” та “Молодь”, у московському “Самоварі”.
А тепер, наприклад, мені замовили проілюструвати “Бурятські казки”. Складно.
— А як же бурятське коріння?— Від мого коріння залишилося тільки те, що я чай з молоком п’ю.
— Вік як впливає на творчість? Чи мудрішаєте з роками?— Колись усю ніч міг не спати, по 12 годин працювати, а тепер — ні. Раніше любив роботу в команді, а відтоді, як маю окрему майстерню, відчуваю, що певна відстороненість від усіх і усього — це кайф!
А щодо мудрості так відповім. Якось ми з Додиком знімали кіно в “Артеку”. Липень. Спека. На сонці стоїть актор, одягнений у все піратське і грим відповідний. До нього підійшов хлопчик із табору, довго дивився, а потім запитав: “Дядьку, хто ви?” А той йому відповів: “Я старий мудак, хлопчику”. Я можу відповісти так само,


Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Художник-постановник “Пригод капітана Врунгеля”, “Острова скарбів” і “Лікаря Айболита” не втомлюється іронізувати над собою"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 14
Новых вестей вчера: 10

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Киев



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта