Президент України Віктор Ющенко наголошує на відповідальності органів місцевої виконавчої влади за організацію та проведення в Україні законних та чесних виборів Глави Української держави 17 січня 2010 року. Це він сказав сьогодні під час зустрічі з громадськістю та активом Вишгородського району з питань проведення чесних та прозорих виборів Президента України. Повідомляє прес-служба Президента
Вибори відбуваються у складній ситуації, де існує ряд серйозних викликів, про які варто знати і спільно працювати над їхньою мінімізацією, констатував Президент. Найскладнішою він назвав правову проблему, що виникла після внесення змін до Закону про вибори Президента України. В.Ющенко нагадав, що йдеться про майже 13 позицій, які «значно ускладнили і не демократизували виборчий процес 2010 року».
Президент також нагадав, що звертався з цього приводу до Конституційного Суду, який виніс відповідне рішення, але воно не було прийняте до уваги Верховною Радою України. В.Ющенко підкреслив, що таким чином на сьогодні існують, з одного боку, ініційовані прем’єр-міністром зміни та доповнення до Закону про вибори Президента, що значною мірою є неконституційними, з іншого боку – відповідний висновок Конституційного Суду України стосовно цього питання.
На переконання Президента, внесені до законодавства зміни, зокрема, ускладнюють правове поле для роботи судів. «Ми маємо досить серйозну правову проблему», – заявив він, додавши, що фактично вона створена з однією метою – мати розбалансоване правове поле, на якому можуть формуватися фальсифікації, анулюватися результати виборів.
Крім того, В.Ющенко нагадав, що нещодавно підписав указ із метою належного організаційного забезпечення президентських виборів.
Звертаючись до представників місцевої влади, він підкреслив, що на них лежить повна відповідальність за забезпечення кожної дільниці відповідними технічними, інформаційними, іншими матеріальними складовими для їхньої роботи.
Віктор Ющенко звернув окрему увагу присутніх на важливість їх ефективної співпраці з міжнародними спостерігачами, які працюватимуть на виборах. Президент наголосив, що спостерігачам мають бути забезпечені всі необхідні умови для їх роботи, зокрема, для спостереження за безпосередньо виборчим процесом, проведення підрахунку голосів, висвітлення своєї позиції.
Ще однією проблемою нинішнього виборчого процесу В.Ющенко назвав формування виборчих списків, зокрема, щодо внесення змін та доповнень до реєстру виборців, процедури голосування на дому, нюансів судових розглядів виборчих скарг. На думку Президента, неврегульованість даних питань дає можливість «досить серйозно» маніпулювати списками, «формувати засади для фальсифікацій результатів виборів».
В.Ющенко висловив переконання, що уряд, зокрема його керівник, свідомо провалив план фінансування створення електронного реєстру виборців. «Переконаний, мета тут одна – мати гарне, широке поле для фальсифікацій», – сказав він.
Окремо Президент наголосив на важливості недопущення фальсифікацій при голосуванні на дому. «Голосування на дому повинно бути публічним процесом», – зазначив він. Говорячи про такий виклик виборчої кампанії, як її належне фінансування, В.Ющенко нагадав, що на сьогодні не виплачено зарплатню за грудень працівникам дільничних виборчих комісій, відтак існує загроза, що в день виборів частина з них може просто залишити дільниці. Він нагадав, що вчора направив прем’єр-міністрові офіційний запит щодо забезпечення повноцінних розрахунків із членами дільничних комісій на 17 січня. «Виконання цього завдання є ключовим, тому що всі розуміють, що така ситуація – гарна платформа сприяння фальсифікаціям», – сказав Глава держави. «Нам треба провести законні, чесні, неупереджені вибори, тому нормальна робота комісій, їх фінансове забезпечення - це один із серйозних викликів», – наголосив Президент.
Окремо Глава держави звернув увагу на важливість сприяння органів місцевої влади ефективній роботі дільничних виборчих комісій, а також важливість забезпечення нормальної роботи відповідних інфраструктур (під’їздів до дільниць, постачання електроенергії тощо).
Президент також особливо наголосив на важливості забезпечення високого рівня правопорядку в ході проведення виборів. Він констатував, що наразі серйозні виклики, зокрема, пов’язані і з тим, що МВС очолює фактично «партійний міністр, який не може проявити об’єктивність до виконання правоохоронної місії на виборчих дільницях».
У цьому контексті В.Ющенко відзначив актуальність дотримання аполітичної позиції правоохоронними органами, а також іншими спеціальними інституціями, такими як СБУ, армія, прокуратура. «Я звертаюся до хлопців у погонах, які давали присягу не Луценку, а Україні: вони повинні забезпечити верховенство закону, дотримання правопорядку», – наголосив Президент. Він звернув увагу на такі питання, як постійний режим охорони виборчих дільниць, приміщень для голосування, бюлетенів по всьому маршруту їх слідування, супроводження членів комісій при транспортуванні протоколів із результатами голосування.
Президент також наголосив на важливості недопущення будь-яких провокацій на дільницях та унеможливлення спроб підкупу виборців. «Кримінальний кодекс у цих питаннях має безумовно виконуватися», – підкреслив В.Ющенко.
Звертаючись до голів районних адміністрацій, Президент України також попросив їх належним чином організувати роботу судової системи, яка має бути готовою до правової реакції на заяви та клопотання.
Віктор Ющенко звернувся до присутніх із проханням зосередитися на виконанні поставлених завдань протягом наступних трьох днів. «Якщо ми володіємо цими викликами, розуміємо механізм їхньої реалізації, нам буде легше справлятися як законній владі і забезпечувати чесні вибори», – сказав він.
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Президент наголошує на відповідальності органів місцевої виконавчої влади за організацію та проведення в Україні законних та чесних виборів 17 січня"