За минулий рік слідчі прокуратури Рівненщини розслідували та направили до судів 400 кримінальних справ. 140 з них було порушено у сфері економіки, 41 — мала ознаки корупційних діянь, 18 справ були про хабарництво. Торік по закінчених органами прокуратури області кримінальних справах під час досудового слідства було відшкодовано близько 14 мільйонів гривень збитків.
Заступник прокурора області Юрій Мельник розповів про низку актуальних кримінальних справ, які були порушені органами прокуратури. Слідство по деяких з них вже завершено, справи направлено до судів області. На лаві підсудних опинилась головний державний виконавець підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС головного управління юстиції в області Галина К. Вона обвинувачується в тому, що одержала від приватного підприємця хабар у сумі 120 тисяч гривень за надання заниженої оцінки нерухомого майна. Для обвинуваченої суд обрав заставу — 1 млн. грн.
— Під час досудового слідства її провину було повністю доведено, справа вже перебуває на розгляді у суді, — каже заступник прокурора області Юрій Мельник.
Вже відомо, що працівник Дубенської об’єднаної державної податкової інспекції, який отримував хабарі від місцевих підприємців за приховування порушень законодавства у сфері оподаткування, отримав хабарів на суму 6200 гривень. Тепер він чекає на вирок суду.
— Направлено в суд і кримінальну справу стосовно голови однієї з сільрад Дубенського району, на рахунку якої хабар в еквіваленті 30 тисяч умовних одиниць, — каже Юрій Мельник.
Жінка вимагала та отримала хабара від місцевої жительки за виділення земельної ділянки під будівництво кафе. Ця сума стала найбільшим хабаром, отриманим посадовцями на Рівненщині, який вдалося виявити правоохоронцями області.
Вже понад рік у прокуратурі міста Рівного розслідують ДТП, яка сталася вранці 9 липня минулого року на перехресті вулиць Дворецька-Бандери-Поповича у Рівному. Там зіткнулись автомобіль «Альфа Ромео» та «Мазда». Троє пасажирів «Альфа Ромео» отримали поранення різного ступеня тяжкості, а 57-річний Юрій Гриценко помер дорогою до лікарні. За кермом «Альфа Ромео» перебував Сергій Брежицький із села Вересневе, а «Маздою» керував старший оперуповноважений відділу боротьби з економічною злочинністю Західного регіону Михайло Дерев’янко з Ужгорода. Майор того ранку дуже поспішав до Києва, а Сергій Брежицький з друзями повертався з риболовлі. Обидва водії запевняли слідчих, що їхали на дозволений сигнал світлофора.
— Ця кримінальна справа перебуває на стадії завершення, — каже Юрій Мельник. — Призначено ще одну автотехнічну експертизу, яку проведе НДКЦ Київської області. Офіцера від роботи не відстороняли, він продовжує працювати.
Направлено до суду кримінальну справу щодо керівника приватного підприємства «Овас-Цукор», який, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків, розтратив 3 тисячі тонн цукру, закупленого Аграрним фондом України до Держпродрезерву. В результаті вжитих під час слідства заходів заподіяні державі збитки в розмірі майже 10 млн. гривень повністю відшкодовано, отож посадовця було звільнено від кримінальної відповідальності, а кримінальну справу — закрито.
Стосовно депутата обласної ради В’ячеслава Пугайка, який є керівником будівельної фірми, слідство у кримінальній справі, порушеній у грудні цього року за фактами розтрати трьох мільйонів гривень державних коштів, що були виділені для будівництва житлового будинку, та службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки (ознаки злочинів, передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України), досудове слідство вже завершено.
— На даний час обвинувачений та його захисник знайомляться з матеріалами справи, після цього її буде направлено до суду для розгляду. Пугайка відпущено на підписку про невиїзд під заставу — 25 тисяч гривень, — каже заступник прокурора області Юрій Мельник.
У суді ще розглядається справа квартирних шахраїв, яких працівники управління боротьби з організованою злочинністю викрили ще влітку. Гурту інкримінували шахрайство з квартирами рівняни. Серед аферистів і дільничний інспектор міліції, і представники агентства нерухомості, і відомий у Рівному кримінальний «авторитет», якого, до речі, суд відпустив на підписку про невиїзд. Підозрювані діяли за наступною схемою: знаходили адреси самотніх рівнян, які зловживали спиртним та наркотиками та не мали близьких родичів. У таких і відбирали квартири.
— Їм доведено близько 6 епізодів. Усі десять обвинувачених перебувають на підписці про невиїзд, пред’явлено обвинувачення і працівнику міліції, і працівнику агентства нерухомості, — каже заступник прокурора області Юрій Мельник. — Вони себе винними так і не визнали.
Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Справи хабарників — у суді"