![Відтепер мешканці черкаських багатоповерхівок перейдуть на тверде паливо?](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/13466.jpg)
Сесія Черкаської міськради 17 грудня з другої спроби ухвалила нову Концепцію теплопостачання обласного центру.
Щоправда, депутати, зокрема комуністи, окремі БЮТівці й "нашоукраїнці" активно протестували. Спершу Віктор Білоусов назвав рішення повною зневагою до депутатів. "Якщо це концепція, то я – космонавт", коротко рецензував новий головний документ енергетичної політики міста фахівець системи Держстандарту.
Коли Володимир Столярчук апелював до того, що рішення в будь-якому разі оскаржиться в суді, то бютівка Наталія Коваленко просто процитувала мера, де він спершу наполягав на поверненні в комунальну власність Черкас ТЕЦ, потім категорично заявляв, що ніхто не дасть ТЕЦ і тим, хто стоїть за нею, орендувати "Черкаситеплокомуненерго", а тепер відкрито хоче віддати в "приватні руки" комунальне підприємство.
Якщо до перерви прихильників концепції назбиралося лише тридцять, то після – 33, тобто вже достатньо для ухвалення рішення.
Мер апелював до альтернативних джерел енергії, зокрема говорив про перспективу переходу міста на тверде паливо – вугілля, торф тощо.
Натомість керівник економічного департаменту Павло Карась повідомив "Прес-Центру", що ухвалена Концепція передбачає централізовану систему теплопостачання і, відповідно до цього, здійснюватиметься подальший розвиток Черкас. Відтепер індивідуальне опалення в "багатоповерхівках не допускається".
Установка індивідуальних систем опалення на будинок можлива лише, коли потужностей системи централізованого теплопостачання не вистачає. Відтепер привілеї мати власні "котли" матимуть лише мешканці приватних секторів. Крім того, відповідно до Концепції "газ має бути основним енергоресурсом індивідуальних систем, тоді як централізована система має бути переведена на місцеві ресурси – українське вугілля і черкаський торф".
Павло Карась не побачив взаємозв’язку між новою Концепцією і запуском проекту оренди "Черкаситеплокомуненерго". Щоправда, на питання, як місто перейде на тверде паливо, якщо більшість котелень не придатна для цього, Павло Карась згадав можливості ТЕЦ забезпечувати теплом усе місто:
– Черкаська ТЕЦ сама може забезпечити 93% населення міста теплом від вугілля. Для цього потрібно дещо модернізувати мережі і зменшити споживання тепла, адже пропускна здатність тепла обмежена. Ми будемо зменшувати споживання тепла шляхом впровадження енергоощадних заходів. Це колосальні резерви.
Тим часом місце і роль поки що комунального "Черкаситеплокомуненерго" в цьому ланцюжку невідомі.
Новий формат сесії, коли міська влада з подачі Ігоря Калашника ухвалила рішення про перенесення заяв і виступів депутатів з початку на кінець сесії, 17 грудня дещо похитнувся. Невисловлені під час кількох сесій емоції депутатів, обурених такою "свободою слова" очільника вільних демократів, врешті, прорвалися. Арій Матвєєв звинуватив мера в тому, що він "исполнитель инструкций пришельцев с космоса" і все в місті руйнується. Відтак між ними почалися словесні баталії, що, зрештою, звелися до того, чи справді Арій Матвєєв разом із Віктором Білоусовим умовили колись мера не звільняти Василя Старікова та Володимира Александрова, чим начебто зупинили руйнацію комунального господарства.
І коли на попередній сесії мер після неухвалення депутатами кількох земельних питань дозволив собі після репліки "ви тупо валите всі питання" закрити сесію і вийти – тепер він лиш підкреслив свою доброту і можливість всім виступити. Тим паче після ухвалення Концепції майже всі земельні питання пішли на ура.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Відтепер мешканці черкаських багатоповерхівок перейдуть на тверде паливо?"