ЗА ЛАШТУНКАМИ АКЦИЗНИХ ІГРИЩ
З початку нинішньої осені на ринках споживчих товарів знову неспокійно - Уряд, руками народних депутатів України, зініціював нове підвищення ставок акцизного збору на алкогольні напої. Зокрема передбачається підняти ставку акцизного збору на спирт етиловий на 68% (до 50 гривень за 1 літр 100% спирту). Планується також подвоїти акцизний податок на пиво до 1,20 грн. за 1 літр напою.
9 грудня 2009 р. відбулася прес-конференція щодо підняття акцизного збору.
Ініціаторами цього ганебного законопроекту виступили:
• Дмитро ВЕТВИЦЬКИЙ, народний депутат України (фракція БЮТ), член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету;
• Валерій ДУБІЛЬ, народний депутат України (фракція БЮТ), член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.
• Віталій ЧЕРНЯХОВСЬКИЙ, так званий координатор громадянської компанії "Форум порятунку Києва".
• Анатолій ШАРІЙ (журналіст інтернет-видання "From-UA"
Народні обранці чітко виконували урядові завдання. Маніпулювали цифрами заради підведення аудиторії до висновку: бюджету потрібні кошти. І байдуже, що це гроші з гаманців виборців-споживачів. Тож зрозуміти мотиви керманичів просто.
Повну огиду викликали «запроданці від народу». Черняхівський, що називається відривався на повну. «Знищимо виробників алкоголю й подолаємо алкоголізм», «Державі не потрібні брудні гроші під акцизників» - далеко не повний перелік перлів Головного Координатора. Скоріше Комбінатора. Автор не полінувався і зробив простий пошук в Інтернеті.
Забувши про журналістську етику, разом з Віталієм - нахабно висміював виступ одного із вітчизняних виробників горілчаної продукції Анатолій ШАРІЙ). Не дивно, що така поведінка показала дуже слабке економічне розуміння фінансової політики держави.
А що насправді? Вже вкотре, підвищення акцизів відбувається з порушенням вимог статті 27 Бюджетного кодексу України і статті 7 Закону України «Про систему оподаткування», та на фоні суттєвого зниження купівельної спроможності переважної більшості вітчизняних споживачів, що опинилися незахищеними від впливу кризи.
З 1 липня 2009 року ставки акцизного збору вже збільшувались - на алкогольні напої до 34 гривень за 1 літр 100% спирту етилового, або на 58% відповідно до Закону України №1202-VI від 31.03.09р. Також було підвищено акциз на пиво з 0,31 до 0,6 грн. за літр. Зросли також ставки на інші підакцизні товари.
Сьогодні, коли рівень доходів та купівельна спроможність українців падають, а індекс споживчих цін, навпаки - зростає, радикальне підвищення ставок акцизного збору спричиняє ще більше підвищення цін на підакцизну продукцію і, як наслідок, зростає попит на дешеву не обліковану продукцію тіньового виробництва, або ж - контрабандного походження.
В тіні, найближчим часом, може опинитися більша частина лікеро-горілчаного ринку, а близько 40 відсотків цієї продукції вже виготовляється нелегально. Кожне підвищення акцизного податку на споживчі підакцизні товари тягне за собою розкручування спіралі цін, подальше зубожіння значного числа українських громадян, провокує посилення тіньової складової економіки, ставить у складне економічне становище підприємства всього виробничо-збутового ланцюга. Короткотерміновий бюджетний виграш - на практиці приводить до значних економічних втрат, у тому числі - б'є по доходах державного бюджету в наступні роки.
Така акцизна політика в державі є наслідком ігнорування виконавчою і законодавчою владою фахової позиції галузевих експертів і реалій ринкової економіки. З фахівцями та громадськістю лише заграють, роблячи вигляд, що дослухаються. Фактично, галузеві професійні організації відсторонені від участі в законотворчому процесі вдосконалення акцизного законодавства.
Як наслідок, державне регулювання ринків споживчих товарів, що оподатковуються акцизним збором, задовольняє потреби окремих політичних чинників, та слугує засобом вирішення корпоративних інтересів, а не потреб вітчизняних споживачів, легальних виробників та дистриб'юторів названих товарів.
Уряд намагається розкручувати ціни шляхом різкого збільшення податкового навантаження на цілу низку споживчих товарів у той час, коли доходи наших співвітчизників продовжують знижуватись. Крім того, необхідно пам'ятати, що акциз - є непрямим податком, а фактично - податком на споживача. Тому, ми вкотре бачимо, що виголошуючи соціальні гасла, уряд намагається вирішити свої проблеми за рахунок населення, адже саме з наших з вами кишень виймають і кидають у прірву бюджетного дефіциту цей сумнозвісний акциз!
Добавить комментарий к новости "ЗА ЛАШТУНКАМИ АКЦИЗНИХ ІГРИЩ"