Схуднути, розслабитись і просто гарно провести час черкащани можуть у сауні.
Після відвідування сауни проблеми зі сном, схильність до застуд та низький тиск як рукою зніме. Але варто пам’ятати, що все добре в міру. Тому сауною не слід зловживати, адже можна отримати протилежний ефект: замість бадьорості – кволість організму.
– Сауна, в першу чергу, позитивно впливає на шкіру. Але тільки якщо правильно використовувати дію температури, – розповідає косметолог Ірина Гончарова. – По-перше, не забудьте подбати про захист голови та волосся від високої температури. Для цього слід використовувати спеціальну шапочку або ж просто рушник. В жодному разі не потрібно мочити волосся, адже висока температура може пошкодити його структуру. Сидіти в парній варто не більше 7-10 хвилин, а в перервах обов’язково потрібно ополіскуватись прохолодною водою – це стимулює кровообіг. Після другого заходу в парну кімнату варто зробити пілінг. Справа в тому, що під дією температури пори шкіри розширюються і за допомогою пілінгу можна глибше їх очистити.
Крім цього, після сауни та очищення пілінгом будь-які креми впливають на шкіру краще. Тому в сауні часто використовують різноманітні антицелюлітні процедури. Дієва сауна також у комплексі процедур для схуднення. Після відвідин парної кімнати підвищується потовиділення. А разом із потом з організму виводяться шлаки, при цьому активізується обмін речовин та спалюються жирові відкладення.
– Сауна, безперечно, покращує опірність організму до вірусів, така профілактика не тільки корисна, а й приємна. Проте і тут є деякі застереження. Ліпше уникати парових ванн, якщо у людини проблеми з серцем та підвищений артеріальний тиск, – коментує фізіотерапевт Тетяна Ліва. – Вагітним відвідувати сауну можна, але лише після консультації з лікарем. А от хворим на шкірні захворювання сауна категорично протипоказана. Також сауна може спричинити загострення деяких хронічних хвороб, особливо у людей із хворими суглобами. Тому перед відвідуванням сауни слід обов’язково проконсультуватись зі своїм терапевтом. Не слід ходити до сауни частіше ніж тричі на місяць, а літнім людям взагалі від неї варто відмовитись.
Існує ще декілька протипоказань, які стосуються сауни. Під час відвідин сауни категорично не можна вживати спиртне та курити, адже так нікотин та алкоголь шкодять організму вдвічі сильніше. Крім того, надмірне вживання алкоголю та вплив високої температури може спричинити тепловий удар. Після відвідин парної ліпше випити зеленого чаю, мінеральної води або ж квасу.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сауна врятує від безсоння, але може "підігріти" хронічні хвороби"