Альтернативи європейському вибору немає : 627312 : Местные новости

Местные новости Львов : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Львов и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Альтернативи європейському вибору немає

Минулого тижня завершився XIII саміт Україна-ЄС, який не приніс прориву в стосунках нашої держави з Євросоюзом. Україна не отримала асоці­йованого членства в Європейському Союзі, яке пообіцяв Президент Віктор Ющенко, і враження, що ЄС відгородився від нас міцним муром, не полегшуючи українцям візового режиму, не зникло. Про саміт і його підсумки ми вирішили поговорити з Михайлом Пашковим, провідним експертом міжнародних програм Центру Разумкова.
– Пане Михайле, як би ви оцінили результати саміту Україна-ЄС?
– Загалом позитивно, ос­кільки не варто було покладати на нього чимало надій. Це був робочий саміт, на якому сторони визнали прогрес на шляху до підписання угоди України та ЄС про асоціацію й обговорили низку питань: про зміни клімату, ситуацію в енергетичній сфері тощо. Є надія, і її висловлював, зокрема, голова Єврокомісії Жозе Мануель Барозу, що 2010 року документ про асоціацію буде готовий до підписання.
– Напередодні саміту голова Представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра зробив несподівано різкі заяви, яких ми вже давно не чули від очіль­ників ЄС, – мовляв, наша держава не виконує зобов’язань перед Європейським Союзом щодо проведення реформ. Натомість Україна каже, що відносини з ЄС не стимулюють проведення цих реформ. У чиїх словах, на вашу думку, більше правди?
– Треба оцінювати ситуацію об’єктивно, враховуючи думки й однієї, й іншої сторони.
Україна та Євросоюз мали трирічний план дій, і нині не можна сказати однозначно, що його пов­ністю виконано. Наприклад, у частині, яка стосується демократичних свобод, прав меншин, свободи слова прогрес був очевидний. Щодо економічних реформ, боротьби з корупцією, вирівнювання показників розвитку регіонів, то тут поступ був дуже незначним. Для ЄС принципово важливо, щоб у нашій країні було сконцентровано політичну волю і єдність влади для реалізації двосторонніх пріоритетів, що їх визначено. В тому числі і в боротьбі з корупцією. Адже саме роз’єднаність най­вищого керівництва заважає на­шому прогресу на шляху в Європу.
– Як би ви оцінили ще одну умову євроінтеграції, про яку згадали в понеділок, – мовляв, вступ України в Європейський Союз має відбуватися лише в парі з Молдовою?
– Українське МЗС уже прокоментувало це. Ця інформація не відповідає дійсності. Складно сказати, звідки вона з’явилася. Євросоюз дійсно розширювався хвилями, але українська сторона розглядає процес інтеграції як двосторонній – без посередників і без будь-яких умов. Тому наше завдання – не шукати образи і не виставляти претензії ЄС, а сконцентрувати політичну волю на вирішенні проблем двосторонньої співпраці.
– Чи не здається вам, що українська влада намагається приєднатися до міжнародних орга­нізацій будь-якою ціною. Так було із СОТ, так є з Європей­ським Союзом, адже, не отримавши надії на членство в Євросоюзі ми фактично дозволили йому зробити із себе відстійник для нелегалів. Хто винен у такій зовнішній політиці – дипломати, які не вміють захищати державні інтереси, чи вся влада, що поспішає задекларувати перед своїм народом якісь євроінте­граційні успіхи, яких насправді немає?
– Щодо поступок, то Україна завжди захищає свої національні інтереси, тому переговори, зокрема з ЄС про зони вільної торгівлі, відбуваються складно. Але це не означає, що ми не дійдемо консенсусу. Досягнемо угоди на умовах паритетного узгодження інтересів Європейського Союзу та нашої країни. Щодо нелегальних мігрантів, то, на мою думку, ця стурбованість дещо перебільшена. Ми не стали відстійником для нелегалів. Нам треба сформувати нормальну інфра­структуру, створити нормальний, за європейськими нормами, менеджмент кордонів, і це дасть змогу ефективно боротися з нелегалами. Ми повинні рухатися в напрямі єдиного реадмісійного простору, в тому числі з Білоруссю і Росією.
– Нині Євросоюз фактично спорудив на межі з Україною стіну, оскільки не можемо отримати шенгенську візу без запрошення. Отже, не від­мов­ляючись від нас, він робить візовий режим усе жорст­кішим …
– Не сказав би, що ЄС вводить якісь жорсткі обмеження. Ми, навпаки, ведемо діалог про полегшення, лібералізацію візового режиму. Якщо порівняти ситуацію ще рік-півтора тому, то нині вона змінилася на краще. І про це свідчать підсумки різних моніторингів. Європейський Союз почав видавати більше віз, у тому числі багаторазових, і цій проблемі приділяють усе більше уваги. Нині говоримо про полегшення, мі­німізацію труднощів під час отримання візи, але для цього ми також повинні здійснити деякі кроки: захист інформації, запровадити біометричні дані.
– Чи може українська влада якось уплинути на Польщу? Між нашими державами начебто дружні стосунки, однак польські прикордонники ставляться до українців, як до осіб другого ґатунку, тримаючи їх у черзі на кордоні по кілька годин.
– Це питання, звичайно, треба вирішувати. Однак я не переносив би деякі ексклюзивні моменти на загальну картину – буцімто поляки ставляться до нас, як до людей другого ґатунку. Це не так, я так не думаю. Певні труднощі є, і вони свідчать про те, що нам треба оптимізувати прикордонний менеджмент на цій ділянці кордону, оптимізувати перетин кордону, чим і займається нині міністр закордонних справ Петро Порошенко. Нещодавно він зустрічався з польською стороною, і ці питання активно обговорювали. В перспективі ми все-таки прийдемо до того, що кордони не роз’єднуватимуть людей, а об’єднуватимуть.
– Деякі експерти вважають, що членство в ЄС, якого так прагне наша держава, насправді нам не потрібне. Адже, вступивши туди, втратимо частину суверенітету, а що отримаємо натомість? Чи так багато виграли від членства в Євросоюзі країни Прибалтики?
– Для нас членство в Європейському Союзі важливе з кількох причин. По-перше, завдяки зоні вільної торгівлі з’являться спільні ринки. По-друге, приєднуємося до європейської політики безпеки, вводимо формулу політичної асоціації й економічної інте­грації. На своїй території вводимо європейські правила, норми та порядки. Щось віддаємо ЄС, але натомість щось отримуємо. Звичайно, під час вступу окремі сегменти нашої економіки відчуватимуть труднощі, проте все це можна подолати. Жодна країна, яка вступила в Євросоюз, не хоче назад. Тим паче, Європейський Союз після Лісабонської угоди трансформується. Альтернативи європейському вибору в України немає.
Розмовляв Володимир Хрущак




Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Альтернативи європейському вибору немає"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 9
Новых вестей вчера: 40

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Август 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Львов



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта