Звичайна зарядка підвищує самооцінку черкащан і заряджає енергією на весь день.
Стрес через проблеми в сім’ї та на роботі, перевтому можна легко і просто зняти звичайною зарядкою або відвідинами спортзалу. За словами черкаських спеціалістів, навіть нетривалі заняття спортом підвищують самооцінку, допомагають відволіктися від неприємних речей і додають упевненості в собі.
"Щастя" можна знайти у спортзалі
У час, коли всюди епідемія хронічної втоми і незадоволення собою та оточуючим світом, усі шукають відради. На думку лікаря-психотерапевта Черкаської міської лікарні №1 Валентина Гайдая, зарядка, зроблена вдома під музику, комплекс занять у тренажерному залі, уроки танцю, йоги – найпростіші та найефективніші ліки від поганого настрою.
– Якщо людина змушує себе щось робити поза роботою та домашніми клопотами – це вже неабиякий плюс, – зазначає лікар-психотерапевт. – Така самоорганізація допомагає легше долати труднощі. А гормони радості, які виробляються під час фізичних вправ, ніби переконують людину, що з кожним заняттям вона стає привабливішою.
Люди, які займаються спортом, міцніше сплять уночі, а завдяки зниженню у крові адреналіну під час тренувань зникає напруга, яка накопичилася за день.
– Однак кожен має обирати собі тип спортивних навантажень сам. Адже не всі, наприклад, люблять плавання, бо бояться води, або декому заборонений біг через хворобу, – розповідає Валентин Гайдай. – І варто пам’ятати, що спорт повністю зарадити психічній проблемі не зможе, вправи подіють лише у комплексі із лікуванням, яке призначить лікар.
Апетит під контролем
Завдяки спортивним вправам можна контролювати апетит. Адже "радісні гормони" ендорфіни приглушують відчуття голоду доти, доки ви дійсно не захочете їсти. Зарядка тонізує м’язи, вони стають більш пружними, а фігура – привабливою. Регулярні спортивні навантаження здатні нормалізувати вагу тіла, чого не можна досягти за допомогою лише дієт.
Також нетривала зарядка зранку укріплює серце і контролює тиск у людей з гіпертонією. Вправи, що виконуються регулярно, сприяють розсмоктуванню небезпечних тромбів у крові, уповільнюють процес старіння організму. Крім цього, важливим процесом під час занять спортом є дихання. Річ у тім, що коли ми часто дихаємо, кисень потрапляє в кожну клітину тіла, що покращує шкіру, активізує кровообіг.
Після тяжких захворювань, операцій, травм фізичні вправи допомагають людині швидше одужати, оскільки так швидше відновлюються функції органів і тканин. Тому не рідко медики призначають хворим лікувальну фізкультуру.
– Якщо ви навіть просто йдете до роботи, то не лише дихаєте свіжим повітрям. Ви рухаєтесь, а рух – запорука здорового життя, – переконаний інструктор з фітнесу черкаського спортивно-оздоровчого центру "Плазма Джим" Максим Долженко. – Та коли це не простенька зарядка, а, наприклад, піднімання штанги, то програму занять має складати лише досвідчений тренер. Спеціаліст визначить потрібну для вас тривалість, інтенсивність та тип фізичних навантажень, які не дадуть побічних ефектів. Необхідно також хоча б два рази на тиждень давати організмові відпочити, відновитися після навантажень.
Вранці не варто виконувати надто складних фізичних вправ. Адже мета вранішньої зарядки – "пробудити" внутрішні органи, розім’яти основні суглоби і зв’язки нашого організму. Завдяки такій розминці зменшується ризик травм протягом дня.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "По упевненість – до спортзалу"