Подробно
Виталий КВАРЦЯНЫЙ: "Если попадем в финал - "Тулузой" мы не будем!"Жереб, кинутий під час процедури визначення півфіналістів Кубка України, був вельми прихильним до єдиного представника першої ліги – «Волині», визначивши їй у суперники сімферопольську «Таврію». Лучанам вдалося уникнути зустрічі з важко-прохідним «Шахтарем», а також з донецьким «Металургом», який у цьому сезоні ходить в лідерах.
Такий результат напевно справедливий, адже «Волинь» – це своєрідний середній клас футбольної спільноти, без якого в Україні розпочнеться кадрова засуха, висохне джерело талантів. А серед тих, хто підтримує спортивне життя поза межами великих міст-мільйонників, а, простіше кажучи, на периферії, на перших ролях, безумовно, наставник луцького клубу Віталій Кварцяний.
- Віталію Володимировичу, що скажете про результати жеребкування півфіналу Кубка України?
- Перед цією процедурою всі казали мені, мовляв, якщо попадеться в опоненти «Таврія», – вам повезе... Якщо чесно, то не чекав, що у півфіналі відбудеться донецьке дербі, і відповідно не був морально готовим до варіанту, коли за путівку у фінал доведеться боротися с сімферопольцями.
- І все ж таки вибір зроблено. Наскільки добре знаєте суперника?
- Хочу зауважити, що у півфіналі нам буде протистояти дуже амбіційна й непроста команда. Вважаю, що вона навіть амбіційніша, аніж обидва донецьких клуба. «Таврія», яку очолює настільки ж емоційний тренер, як і я, – Сергій Пучков (він, до речі, колись починав грати саме у Луцьку – його тут добре знають і пам’ятають...), давно не вигравала трофей і хоче подарувати своїм уболівальникам Кубок і матчі Ліги Європи.
- Те, що ви приймаєте сімферопольців вдома, дає вам перевагу?
- Безумовно. Це наш шанс! В Криму нам було б набагато складніше, хоча у півфіналі можна й потрібно не звертати особливої уваги на фактор свого й чужого поля. Ще раз повторюсь: «Таврія» серйозно націлилась на Кубок, і у Луцьку весною відбудеться не просто футбольний поєдинок, а справжня битва!
- Весною, а точніше – у березні, ситуація й у вашій команді, й у суперника може змінитися. Зізнайтесь, чи є у «Волині» можливості й бажання провести взимку кадрове посилення?
- Відразу після жеребкування півфіналу я зустрівся з президентом нашого клубу, й він дав «добро» на придбання новачків. Наші спонсори готові виділити під цю справу гроші. Але ж головне не просто привезти в Луцьк когорту виконавців, а й посилитися якісно.
- Ваш рецепт пошуку талановитих футболістів завжди був оригінальним. Раптом, невідомо звідки, у «основі» луцької команди з’являлися цікаві гравці, які через певний час поповняли елітні колективи...
- Ми завжди вели достатньо активний пошук талантів. На цій ниві трудилися селекціонери, радили подивитися деяких хлопців тренери з інших команд, та й я не сиджу на місці – часто їжджу, іноді й у саму глибинку...
Не так давно, наприклад, мені розрекламували одного футболіста, який і ростом вийшов – 196 см, і рухливий, і добре грає головою... Для того, щоб його побачити, довелося поїхати в Польщу на матч місцевих колективів з ліги, ідентичної нашому першому дивізіону. І що ви думаєте? Уже через дві хвилини після початку зустрічі я покинув стадіон: цього часу мені вистачило, щоб зрозуміти – виданих авансів цей хлопець не виправдає. А я потратив цілий день на те, щоб добратися туди й назад...
- То, можливо, варто просто запросити виконавця, який вас цікавить на перегляд, перевірити його в контрольному поєдинку?
- Це не те, розумієте! У всяких там спарингах або просто тренуваннях складно визначити – справжній боєць до нас прийшов, чи так собі... Після таких «переглядів», коли вже йде чемпіонат, лише й думаєш: як ми могли такого узяти? По своєму досвіду знаю, хорошого футболіста можна побачити лише в офіційних поєдинках, коли він повністю викладається!
- Де ви знайшли маловідомого височенного африканського кіпера, який може рукою від своїх воріт закинути м'яч майже в штрафний майданчик суперника?
- Ндоє розшукали й привезли наші селекціонери. Це вдалий для «Волині» варіант. Саме так ми й намагаємося працювати з кадрами, щоб відразу в «десятку». Економимо президентові клубу гроші... Але скажу вам ще, що про цього гравця скоро дізнається вся Європа, де подібного типу воротарів ще немає. А у нас вже є! Скоро такі голкіпери з'являться в провідних клубах світу, за ними майбутнє…
- Раніше ви скаржились, що кубковий жереб постійно відправляє «Волинь» на виїзд... А зараз, завдяки новому регламенту, команда, нижча рангом, постійно грає удома – це справедливо?
- По відношенню до нас – більш ніж справедливо! Для наочності приведу вам статистику: з останніх 30 кубкових матчів 23 зустрічі ми провели в гостях. Тому зараз нам повернуто своєрідний боржок... До того ж, коли до Луцька приїжджає клуб Прем’єр-ліги, у місті завжди панує ажіотаж, трибуни заповнюються. Й уболівають, скажу я вам, просто фантастично!
- «Волинь» бореться за вихід в Прем'єр-лігу. Участь в напружених кубкових баталіях не ускладнить вам завдання?
- Навпаки, вони лише загартовують моїх підопічних, додають досвіду. Не секрет, що у нас й без участі в Кубку України, складний календар, і дуже незручний, варто відмітити. Багато турнірних балів ми розгубили раніше – ще влітку. Але що робити, треба знайти в собі сили результативно воювати відразу на два фронти.
- Скажіть чесно, чи варто виходити у фінал, якщо туди ж попаде, наприклад, «Шахтар», й ваша команда напевно гірникам поступиться? Одне розчарування...
- Каверзне питання ви поставили. Але я вам відповім! Якщо дасть Бог, ми пройдемо у півфіналі настільки сильного суперника, як «Таврія», у фіналі «Волинь» дасть тому ж «Шахтареві» такий бій, що мало підопічним Мірчі Луческу не здасться!.. Адже на нас буде дивитися вся країна. Це ж який рівень! Ганьбитися в такому матчі ніяк не можна. Можу всіх запевнити, що якоюсь там «Тулузою» ми точно не будемо... Тим більше, що за нашу команду, як за слабшого, напевно, уболіватиме більша частина України, адже те ж саме було й в останньому фіналі Кубка, коли полтавська «Ворскла» отримала солідну підтримку уболівальників інших клубів.
- У випадку завоювання путівки до єврокубків, чи буде в належній мірі готовий до них ваш клуб і місто?
- Міська влада активно цікавиться футболом, керівники ходять на поєдинки першості. Думаю, якщо буде потрібно – допоможуть. Та й на самому стадіоні «Авангард», який не так давно інспектували щодо профпридатності луцької арени до проведення міжнародних матчів, потрібно усунути лише дрібні недоліки: щось підфарбувати, щось незначне змонтувати. Загалом, впораємося й Україну не зганьбимо! Источник: ПРО ФУТБОЛ | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаУкраина![]() |
Добавить комментарий к новости "Виталий КВАРЦЯНЫЙ: "Если попадем в финал - "Тулузой" мы не будем!""