Збільшення кількості хворих на гострі распіраторні вірусні інфекції на Черкащині чекали в середині листопада. Але сезонний спалах вірусних інфекцій стався раніше.
Наразі в області рівень захворюваності на ГРВІ та грип не перевищує епідеміологічного порогу, жодних ускладнень, нетипових пневмоній та каліфорнійського грипу станом на 3 листопада не виявлено. Але спостерігається незначне збільшення кількості хворих на ГРВІ, проте воно має сезонний характер і, швидше за все, не пов’язане з епідемією в західних областях України.
– Зараз, на відміну від інших років, на черкащан чекає, крім звичайних сезонних гострих распіраторних захворювань, ще й можливість інфікуватись каліфорнійським грипом, – коментує головний лікар обласного центру здоров’я Олексій Підмогильний. – Утім, не варто панікувати завчасно. Поки епідемії немає, в першу чергу потрібно підвищити опірність організму, тобто зміцнити імунітет. Наразі в області введено "масочний" режим. Варто зауважити, що пов’язка не дає стовідсоткової гарантії вберегтися від грипу, адже віруси наскільки малі, що безперешкодно проникають крізь тканину. Проте носіння марлевої пов’язки зменшить вірогідність захворіти. Для цього її потрібно носити правильно, тобто якщо пов’язка марлева, потрібно кожного дня її прати, а кожні дві години піддавати термічній обробці. Інші маски слід використовувати згідно з інструкцією.
Взагалі варто згадати про звичайні заходи профілактики вірусних захворювань. В осінньо-зимовий період потрібно урізноманітнювати своє харчування.
– Слід допомогти організму з вітамінами. Так, дорослим потрібно вживати близько 1000 мг аскорбінової кислоти (вітамін С) на добу, а дітям – 350-450 мг, – радить Олексій Підмогильний. – Допоможуть також спиртові настоянки рослин-імуномодуляторів. Вони поліпшують імунітет організму. Кожного ранку можна вживати по 25-30 капель на чверть склянки води настоянки елеутерококу, ехінацеї пурпурової та женьшеню.
Також медики радять не нехтувати народними методами: вживати багато часнику та цибулі, а за найменших ознак захворювання відразу звертатись до лікарні.
– У разі нездужання ліпше викликати "швидку", а не йти до поліклініки. Адже якщо людина справді захворіла, вона наражає на небезпеку інших, – радить головний позаштатний інфекціоніст Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф черкаської ОДА Валентина Коробчанська.
А начальник управління Юрій Кувіта зазначив, що в понеділок в розпорядження медичних закладів Черкащини надійшло 5360 упаковок препарату "Таміфлю", який використовується для лікування цього типу грипу.
– Вживати "Таміфлю" для профілактики категорично не можна, – наголошує головний державний санітарний лікар Черкаської області Віталій Самотуга. – Цей препарат дійсно дієвий в боротьбі з грипом. Але якщо вживати його для профілактики, то організм людини може не зреагувати на ліки, коли це буде справді потрібно. Тому не треба займатись самолікуванням.
"Свинячий грип – не від свиней!", – наголошує головний ветеринарний лікар ТОВ "Селекційний племзавод "Золотоніський" Володимир Іванов. Тож не варто боятися контакту із цими свійськими тваринами і не слід відмовлятися від сала й свинини.
Клінічні ознаки грипу типу А(H1N1):
Головний біль, біль у м’язах, біль у горлі, підвищення температури тіла, кашель, нежить, закладання носа, в окремих випадках – блювота і пронос.
Шляхи передачі вірусу каліфорнійського грипу: від іншої хворої людини повітряно-крапельним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки по повітрю переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашляння, чхання), при тісному контакті (перебування на відстані близько двох метрів).
Інфекційний період (період, коли хворий небезпечний для оточуючих) при грипі типу А(H1N1) може тривати протягом 7 днів від початку хвороби, але якщо клінічні симптоми хвороби зберігаються – то до їх зникнення.
(За інформацією Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації)
Найбільш обережними під час епідемії грипу та ГРВІ слід бути:
– вагітним;
– людям з імунодефіцитом;
– діабетикам;
– хворим на астму;
– людям, які страждають на ожиріння.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Грип боїться чистоти та цибулі!"