Ажіотаж в аптеках, черги в лікарнях та "масочний" режим – так відреагувала Черкащина на перші повідомлення про епідемію каліфорнійського грипу в західних областях України. Хоча наразі в області не зафіксовано жодного випадку захворювання на каліфорнійський грип, проте підозри на цей тип захворювання були в трьох випадках.
Так, під підозру інфікування каліфорнійським грипом потрапили двоє дітей зі Звенигородки та чоловік з Корсунь-Шевченківського району. Уже є результати аналізів по одному з цих випадків – інформація про інфікування каліфорнійським грипом не підтвердилась. Інші аналізи ще досліджуються.
Аптечна лихоманка
Ще 30 жовтня з полиць аптек зникли всі противірусні препарати і навіть вітаміни. Люди скуповували все, що траплялось під руку.
Хоча урядовці й переконували черкащан, що з понеділка на полиці повернуться всі потрібні ліки та марлеві пов’язки, проте ситуація й досі не змінилась.
– Ми щохвилинно робимо замовлення на потрібні препарати, але наші постачальники в зв’язку з ажіотажем не можуть їх виконати, – пояснює заступник генерального директора Черкаського обласного комунального підприємства "Фармація" Ірина Соболєва. – Всі запаси уже продано, адже ми керувались звичайною статистикою, тому й не робили великих замовлень. Наприклад, раніше за рік ми продавали 2-3 тисячі марлевих пов’язок, а тут за декілька днів у нас уже купили 34 тисячі.
Натомість генеральний директор "Фармації" Юрій Рось зауважив, що більша частина ліків направлена у західні області, але панікувати не потрібно. Невдовзі ситуація налагодиться, а поки що можна проводити профілактику народними методами.
Не сидить склавши руки і влада.
– Наразі керівництво облдержадміністрації веде переговори з місцевими фармацевтичними фірмами про виготовлення аскорбінової кислоти та оксолінової мазі власними силами, – зазначає голова облдержадміністрації Олександр Черевко. – Уже передано на підприємства 7739 метрів марлі для пошиття захисних пов’язок. Невдовзі ними будуть забезпечені всі черкащани. Причому облдержадміністрація намагатиметься розповсюдити їх безкоштовно.
У зв’язку із нестачею медичних препаратів в аптечній мережі спостерігається зростання цін. Щоб уникнути безпідставного підвищення цін, створено спеціальну комісію, яка буде відслідковувати цінову політику аптек. Також буде встановлено обмеження кількості препаратів, які будуть видаватись в одні руки. Це унеможливить виникнення ситуацій, коли одні наберуть собі чималий запас, а інші залишаться без жодних медикаментів.
Масовим заходам – відбій!
Щоб уникнути швидкого розповсюдження інфекції, в області на три тижні припинено роботу всіх дитсадків, шкіл та ВНЗ. Крім того, обласною владою взято під контроль усі транспортні сполучення області у західному напрямку.
Певний резонанс серед черкащан викликало закриття дитячих садочків, адже багато батьків не мають на кого залишити дітей, тому зараз в облдержадміністрації розглядається питання про створення чергових дитсадківських груп.
Продовження канікул школярі сприйняли на ура, а для майже 3 тис. канівських учнів вони взагалі розтягнулись на місяць: заради економії на опаленні міська влада відправила учнів "відпочивати" на тиждень раніше. Тож тепер школярам доведеться надолужувати навчання на додаткових уроках та зимових канікулах.
А в черкаських школах №17 та №13 навчання продовжують, незважаючи на карантин. У спеціалізованій школі №13 діти навчаються за допомогою Інтернету та спеціальної програми "NET-школа-Україна". А учням школи №17 матеріал шкільної програми транслюватимуть у вигляді відеолекцій на черкаському телевізійному каналі "Антенна".
У вищих навчальних закладах іногородніх студентів в наказовому порядку змусили повернутись додому.
Також, за словами Олександра Черевка, на час карантину скасовані всі масові заходи.
А от супермаркети та кінотеатри працюють у звичайному режимі, вказівок про закриття до них не надходило. Однак у багатьох підприємствах і організаціях частіше проводять вологе прибирання, а працівники носять марлеві пов’язки.
Станом на 3 листопада в Черкаській області зафіксовано 2568 хворих.
Грип – 10 осіб
ГРЗ – 2558 осіб
Діти – 1296 осіб
Дорослі – 1272 особи
Госпіталізовано – 232 особи, в тому числі дві вагітні жінки. Одна дитина перебуває у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії.
Щойно черкащани почали захищатися від свинячого грипу народними методами – їсти лимони, часник і цибулю, реалізатори миттєво підняли ціни на ці продукти. Так, лише за кілька днів вартість лимонів на черкаському ринку зросла із 15 до 30–40 грн.
Увага!
В області діє цілодобова гаряча телефонна лінія щодо інформування населення з питань свинячого грипу A(H1N1): З 8.00 до 17.00 – тел. 54-21-73.
З 17.00 до 8.00 – тел. 50-05-50.
З 09.00 до 18.00 – тел. 45-61-73.
Крім того, функціонуватимуть міські та районні телефонні гарячі лінії, номери яких ви зможете дізнатись, звернувшись до органів місцевого самоврядування. До послуг громадян і гаряча телефонна лінія Міністерства охорони здоров’я України щодо інформування населення з питань свинячого грипу A(H1N1) – (044) 200-07-80.
Облдержадміністрація
Шановні громадяни!
У зв’язку з епідеміологічною ситуацією в країні на час карантину прокуратурою Черкаської області відкрито телефон гарячої лінії – 37-54-57, за яким ви можете звертатися зі своїми заявами та скаргами з понеділка до п’ятниці з 10.00 до 13.00 та з 14.00 до 18.00.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Каліфорнійський грип до Черкащини ще не добрався, а черкащани вже у всеозброєнні"