Як відбувалось головне змагання області.
Усю красу кінного спорту можна було побачити минулої неділі у селі Геронимівка Черкаського району, де проходив Кубок Черкаської області. Чимало вершників зі своїми чотириногими партнерами показувало майстерність з подолання перешкод різної висоти.
Крім професіоналів, участь у турнірі брали й аматори, серед яких найкращу витримку продемонстрував черкащанин Олександр Стрижак на Фараоні. Особливо жорстко пройшли змагання з конкуру у юнацькій категорії. Спочатку вершники мали вкластися в норму часу, а потім долали перешкоди. На цьому маршруті не обійшлось без падіння, але, на щастя, вершниця не постраждала. А беззаперечним лідером у цій категорії виявився жашківчанин Максим Шевчук на Тибеті.
Видовищним був виїзд молодих коней, які продемонстрували не лише свої уміння, а й грацію. Весь подіум переможців посіли вихованці Жашківської кінноспортивної школи, які без помилок та штрафних очок подолали висоту у 100 см. На першому місці опинився Ігор Сидоренко на Табелі.
Найскладніше було проїхати маршрут "Гран-прі", де висота перешкод сягала 125 см. Деякі коні не слухалися жокеїв, збивали балки на перешкодах, не хотіли стрибати. Але спортсмен із Жашкова Сергій Галій на Венерікве впорався із завданням на тверду п’ятірку, за що отримав кубок. На останньому маршруті "Черкаське дербі", яке поєднало в собі крос та конкур, змагалися лише професіонали. До того ж, кожен вершник додатково був захищений жилетом. Перше місце посіла Анна Хмелюк на досвідченому та титулованому Гастролері.
Крім кінного видовища, глядачів розважали показові собачі виступи. Можна було побачити найрізноманітніші породи: від величезного водолаза, німецької вівчарки і до маленького декоративного йоркширського тер’єра.
Кінні премудрості
Щоб примусити коня виступати і показувати неабиякі результати, не достатньо лише наполегливих тренувань. За словами новоспеченого майстра спорту та володарки Кубка України, черкащанки Юлії Бойко, з конем треба знайти спільну мову.
– На своєму Ескадроні я виступаю вже протягом п’яти років. Але лише останні два роки ми посідаємо призові місця, – говорить Юля. – Він у мене з характером, любить щоб його погладили, дали морквинку, яблучко, цукру. Коли в Ескадрона поганий настрій, то він не хоче навіть зі стійла виходити. Але я вже знаю до нього підхід.
Дівчина почала займатися цим спортом ще з 9 років. Спершу для себе, але потім зрозуміла, що без коней не зможе далі жити. Батьки спочатку не розуміли захоплення дочки, навіть боялися за її здоров’я. Але зі своїм конем Юля відпочиває та заспокоюється.
Втім, кінний спорт не з дешевих: кінь чимало коштує, а ще збруя, вітаміни для тварини, екіпіровка для вершника, поїздки на змагання.
– За кордоном, де ми кілька разів виступали, кінний спорт дуже розвинутий. Там багато приватних господарств, які дають своїх коней в оренду, продають, словом, заробляють гроші, – каже Юлія Бойко. – До того ж, ставлення країни набагато краще, як в моральному, так і в матеріальному плані.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Коні на перепоні"