Із активістів правих націоналістичних організацій, які відбили ніс і кисть лівої руки пам'ятнику Леніну на Бессарабській площі, знято звинувачення у пошкодженні пам'ятки національного значення, проте залишено в силі звинувачення в хуліганстві.
Таким чином Шевченківський районний суд Києва в п'ятницю, 30 жовтня, виніс перше рішення у кримінальній справі, порушеній стосовно п'яти членів правих радикальних організацій "Конгрес українських націоналістів" і "Тризуб" ім. Бандери, пише "КомерсантЪ-Україна".
30 червня активісти відбили ніс і кисть лівої руки пам'ятнику Леніну на Бессарабській площі в Києві. Вони приурочили це до дня народження головнокомандуючого УПА Романа Шухевича і мотивували свій вчинок невиконанням указу президента Віктора Ющенка про ліквідацію пам'ятників епохи тоталітаризму. Їх звинуватили у хуліганстві і пошкодженні пам'ятника національного значення.
Як і під час першого засідання, адвокат підсудних Сидор Кізін наполягав на тому, що дії його підзахисних не є хуліганством.
"Вони заздалегідь зробили запис зі зверненням, в якому розповіли про мотиви своїх дій", - сказав Кізін. Він також нагадав судді Кирилу Кормушину про указ президента Віктора Ющенка про демонтаж пам'ятників тоталітарного минулого і заявив, що монумент Леніну ніколи не був пам'яткою національного значення.
Примітно, що Кабінет міністрів тільки в серпні виключив пам'ятник Володимиру Леніну на Бессарабській площі з державного реєстру пам'яток національного значення.
Проте за словами Кізіна, єдиний статус, який коли-небудь мав монумент, - це статус пам'ятки республіканського значення, присвоєний йому в 1965 році. "Тоді поняття "національний пам'ятник" взагалі не існувало", - уточнив він.
У ході засідання також з'ясувалося, що двоє підсудних - Іван Срібний і Богдан Франт - взагалі не визнають своєї провини. "Я просто вийшов погуляти по центру в 4 годині ранку і зустрів знайомих, а мене затримали разом з ними", - сказав суду Срібний.
Інші активісти - Микола Кохановський, Андрій Тарасенко і Олександр Задорожний - підтвердили, що брали участь в акції, але при цьому зазначили, що керувалися виключно ідейними міркуваннями.
Прокурор з доводами Сидора Кізіна не погодився. "Це хуліганство чистої води. Указ президента дійсно існує, однак це не означає, що будь-хто може піти і громити пам'ятники. Крім того, під час своїх дій вони не дотримувалися правил техніки безпеки", - заявив він.
Адвокат, у свою чергу, зазначив, що "його підзахисні не є фахівцями з демонтажу пам'ятників, а якщо прокурор незадоволений недотриманням правил техніки безпеки, тоді й справу треба було порушувати за даним фактом, а не за хуліганство".
Вислухавши аргументи сторін, суддя Кирило Кормушин зняв з підсудних звинувачення у пошкодженні пам'ятника національного значення. Він пояснив своє рішення відсутністю в матеріалах кримінальної справи доказів того, що монумент є пам'яткою національного значення. Проте суддя залишив у силі звинувачення в хуліганстві.
У селі Жовтневе Решетилівського району Полтавської області невідомі двічі в цьому році пошкодили пам'ятник Володимиру Леніну і Надії Крупській. У квітні в Криму під Сімферополем невідомі розмалювали фарбою і спробували відпиляти голову пам'ятнику Іллічу, а у місті Рубіжне Луганської області невідомі підірвали пам'ятник Леніну.
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Суд зняв одне із двох звинувачень націоналістам, які пошкодили пам'ятник Леніну на Бесарабці"