Заощаджуючи, заможні черкащани віддають перевагу легшим, але вишуканішим золотим прикрасам.
"Покажіть щось недороге, але із золота", – із таким проханням найчастіше звертаються до черкаських ювелірів покупці.
Краще менше, та краще
Як з’ясувалося, з настанням кризи черкащани, котрі звикли час від часу навідуватися до ювелірних крамниць, від своїх звичок відмовлятися не збираються.
– Ціни піднялися, і люди вже не можуть дозволити собі те, що раніше, – зауважує Жанна, працівник черкаського ювелірного салону "Карат". – Купують речі меншої ваги. Але все одно купують!
Останнім часом золоті прикраси вагою грамів зо 20 запитують менше. Зате маленькі речі – грамів на два – ідуть, як то кажуть, на ура. Тому виробники прикрас зараз звертають на цей сегмент ринку особливу увагу – маленькі моделі стають красивішими, вишуканішими.
Золото на Черкащині – товар консервативний
Світова ювелірна мода епохи кризи зовсім не демонструє схильності до скромності, економності. Прикраси цього року відзначаються різноманітністю і химерністю форм. Як пишуть оглядачі ювелірного ринку, сьогодні на часі вишукані персні з пантерами, яскраві брошки у вигляді метеликів і бабок, зворушливі підвіски з собачками, слониками або жучками. Хіт сезону – масивні прикраси, вироблені з різних матеріалів: золото поєднується з деревом, мушлями, коралами. Знахідка цьогорічного сезону – прикраси з кількох металів або з золота різного кольору...
Усього цього черкаські споживачі дозволити собі здебільшого не можуть. Розгулятися фантазії вони дозволяють при покупці біжутерії, а от золото залишається оплотом консервативності. Працівники деяких черкаських ювелірних крамниць взагалі впевнені, що на золото моди не існує. Велика частина покупців сьогодні, як і раніше, віддає перевагу прикрасам класичного стилю.
Ще один характерний приклад консервативності вподобань черкащан – біле золото. На Заході воно вже кілька років тому поступилося місцем жовтому і навіть коричнюватому. У нас же, як і раніше, воно на піку популярності.
– Поєднання білого золота з діамантами – це, здається, на віки, – вважає продавець черкаського магазину "КЮЗ" Наталія.
Золота прикраса – "для себе коханої"
Сьогодні основний контингент клієнтів ювелірних крамниць – люди середнього достатку. Цей феномен продавці пояснюють так: дуже багаті покупці заходять нечасто – на дорогі речі в них коштів не вистачає, а дешеві купляти не звикли.
Як не дивно, більшість відвідувачів ювелірних магазинів – не джентльмени, які хотіли б зробити подарунок своїм дамам, а... самі дами. Вони підшукують прикраси для себе і своїх джентльменів.
– Чоловіки трапляються рідше, – стверджує Жанна, працівник ювелірного магазину. – Якщо вони й заходять, то все одно з жінками. На свій смак щодо прикрас сильна половина людства не дуже покладається. Дехто приходить з дітьми, щоб зробити їм дорогий подарунок. А бувають і літні покупці – ось недавно заходила пара років 80 – чоловік купив дружині на річницю весілля золоті сережки.
Ознака ХХІ століття – популярність пірсингу. Прикрас для нього на вітринах – величезний вибір: простіші – в ніс, більш пікантні – в пупок.
Ще одна особливість сучасного ринку прикрас – нелюбов черкащан до імпорту. Очевидно, незвичний зеленуватий відтінок привозного золота відлякує покупців. Запитують вироби київських, харківських, одеських, донецьких і навіть черкаських ювелірів.
Продавці ювелірних крамниць переконані, що на кожний золотий товар найдеться свій покупець – у будь-який час. Адже золото – це товар, який непідвладний кризам.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Антикризове золото"