Як народити здорову дитину? : 601570 : Здоровье

Здоровье Львов : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Львов и область : Последние новости > Здоровье
Подробно

Як народити здорову дитину?

Молода здорова пара хоче мати дитину. Водночас майбутні батьки не позбавлені різних страхів. Як пройдуть пологи? Чи народиться їхнє дитя здоровим? Цим страхам можна протиставити лише знання. Отож, що варто знати майбутній матері, щоб легко виносити і народити здорову дитину? Про це “Газеті” розповідає завідувач Львівського медико-генетичного центру Надія Гельнер.
– Для нас, генетиків, молода здорова пара – це особа жіночої статі віком 25-35 років та її партнер віком до 40 років. Це найкращий період для народження здорової дитинки. Та навіть така жінка, яка вважає себе молодою та здоровою, повинна підготуватися до вагітності. Передусім, що потрібно зробити, – санація хронічних вогнищ інфекції. Кожен із нас може мати хронічне запалення горла, вуха чи зуба. Такий профілактичний огляд має про­йти також статевий партнер.
– У якого спеціаліста слід починати обстеження?
– Для початку пара повинна відвідати свого дільничного терапевта, а жінка – ще й дільничного гінеколога, і провести загальні обстеження. Здати кров із пальця, загальний аналіз сечі, зробити електрокардіограму. Слід за­планувати також відвідування суміжних спеціалістів. Яких саме? Кожен знає свої “слабкі ланки”. Наприклад, якщо людина часто хворіла на запалення горла, то треба, плануючи вагітність, побувати в отоларинголога, виконати всі його призначення, щоб уникнути загострення. Бо якщо загострення буде в перший триместр вагітності, а температура при цьому підніметься до 40 градусів, то плани про материнство на цьому вичерпаються.
Іще раз хочу наголосити, що такий огляд потрібен не для “галочки”. Профілактика захворювань у період планування наро­дження дитини убезпечить пару від непотрібних або й небезпечних наслідків. Сучасна медична наука має дуже багато знахідок, але часто зусилля науковців, практикуючих лікарів розбиваються перед упертим небажанням запобігати серйозним проб­лемам зі здоров’ям. Якби всі дотримувалися рекомендацій щодо профілактики, наприклад, проходили медичний огляд що півроку, то в нас не було б такої сумної статистики. Навіть рак шийки матки виявляють на дуже ранніх стадіях, дуже добре лікують, і жінка після цього абсолютно здорова. Так само легко завчасно виявити патологію грудної залози.
– Та в нас практично відсутні профілактичні огляди, профілактична медицина загалом. Чия це провина?
– Не думаю, що це провина лише медиків. Люди самі не за­цікавлені бути здоровими. Це суспільна проблема нашої держави. Натомість у всьому цивілізованому світі саме пацієнти дбають про запобігання недузі. Бо у високорозвинених державах здорова людина – успішна. Вона може добре заробляти, забезпечити моральні та матеріальні блага, народити здорових дітей.
Якщо ж молода пара серйозно та відповідально ставиться до здоров’я своїх майбутніх дітей і звертається в наш медико-генетичний центр до настання вагітності, лікар вивчає результати попередніх обстежень, з’ясовує спосіб життя, умови роботи та відпочинку й розробляє необхідні рекомендації. Якщо ж під час такої розмови виявиться, що пара належить до групи ризику (були випадки в родині, вже народили хвору дитинку чи самі мають вроджені аномалії), то закликаємо проводити медико-генетичне консультування ще до настання вагітності. Особливості певної пари генетик обов’язково побачить. Фахівець складе їм родовід, з’ясує, на що хворіли родичі найчастіше, розповість докладно, що можна зробити, щоб запобігти чи то легеневим захворюванням, ревматизму, діабету, гіпертонічній хворобі тощо. Це входить у контекст підготовки пари до вагітності.
Більшість молодих пар не має проблем, отож для профілактики рекомендуємо їм комплекс по­лівітамінів із мікроелементами.
– Для чого це потрібно?
– Щоб запобігти дефіциту фолієвої кислоти ще перед настанням запланованої вагітності та в перший її триместр, тобто до 12 тиж­нів. Фолієва кислота – це вітамін групи В, який бере участь у поділі ДНК. Саме в разі його дефіциту на світ можуть приходити діти з вродженими вадами розвитку.
Фолієва кислота є в необхід­ній кількості в людей, які правильно харчуються. І для цього не потрібно якихось великих коштів. Молодим людям насамперед треба споживати якнайчас­тіше звичайну зелень. Бо й назва фолієвої кислоти походить від слова листок. Отже, молодятам корисно споживати все, що перебуває у стані росту. Це кріп, петрушка, зелені пагони цибулі. Але пізно восени, взимку і ранньої весни ми не маємо вдосталь таких продуктів. У цей час можна вживати, наприклад, пророщену пшеницю.
Вітаміни рекомендуємо тому, що наші поради щодо здорового харчування мало хто в Україні виконує. Навіть улітку ту ж зелень споживаємо не щодня. У нас інша культура харчування. В Італії, наприклад, зелень споживають щодня. Ми ж їмо сало, картоплю і вже точно не маємо на столі молодої зелені протягом усього року.
– Що ще має містити меню пари, яка планує народити дитину?
– Якщо ми працюємо зі здоровою родиною, рекомендуємо передусім просту селянську їжу. Овочі, фрукти, м’ясні та молочні продукти. Радимо також якнайменше споживати продукти тривалого зберігання. Що, крім консервантів, може бути в молоці, на упаковці якого вказано: термін придатності – шість мі­ся­ців. Натомість молоко, яке скисає протягом доби, не міс­тить консервантів. Те саме можна сказати про всю їжу, котра псується з часом. Тому радимо вживати продукти, вирощені власноруч. Якщо немає такої змоги, можна купувати їх на легальних ринках.
Також радимо уникати майонезу, кетчупів, фарбованих вод. І, звісно ж, відмовитися від спиртного та куріння. Як бачите, нічого революційного. Треба згадати най­кращі традиції нашого народу і провадити здоровий спосіб життя.
У харчуванні вже вагітної жінки також мають бути не надто жирні м’ясо, риба, молочні продукти і, безумовно, фрукти та свіжі та тушковані овочі. Діль­ничний гінеколог порадить докладніше, як сформувати збалансовану дієту. Вона має забезпечити організм матері та дитини білком, вітамінами. А от жирами та вуглеводами вагітним захоплюватися не слід.
Ми роз’яснюємо майбутнім матерям, що треба дуже розумно підходити до харчування. Потрібно споживати те, що корисно вашій дитині. А малюкові корисна, знову ж таки, білкова їжа: м’ясо, риба, морепродукти, яйця, кисломолочні продукти та їх похідні, овочі та фрукти в будь-якому вигляді. Також можна обмежити, але не цілком відмовитися, споживання картоплі, білого хліба, макаронів, рису.
– Відомо, що спостереження за вагою вагітних – одне із завдань лікаря з жіночої консультації.
– Під час планового прийому медик зважує вагітну, обмірює і, за потреби, коригує раціон харчування. Фахівець звертає увагу на вагу жінки не тільки тому, що надто велика дитина може створити проблеми під час пологів. Занадто швидке збільшення ваги може бути сигналом про певні захворю­вання. Тому до рекомендацій стосовно цього треба дослухатися.
Як правило, вагітним ні в чому не відмовляють. Якщо жінка хоче якихось фруктів чи іншої здорової їжі в розумних межах, нехай собі їсть на здоров’я. Але якщо така забаганка може зашкодити здоров’ю майбутньої матері чи дитяти, слід порадитися з лікарем і за потреби таки обмежити себе в цьому. Наприклад, квашені овочі в невеликій кількості – джерело вітамінів і мікроелементів. Але якщо вагітна захоче з’їсти відро квашених огірків, то може завдати шкоди своїм ниркам. Про “викривлені” смаки, наприклад, бажання згризти шматочок крейди, слід повідомити лікаря, бо це може стати сигналом про певні відхилення.
– Вагітні жінки все ж змушені працювати. А це і втома, і додаткові стреси...
– Майбутнім матерям дуже важливо уникати перевтоми та стресів на роботі. Один стрес прирівнюють до важкого тератогену. Тератоген – це чинник, який впливає на розвиток ембріона. Вони є різні – фізичні, хімічні. Приклад хімічного: вплив певних ліків на ембріон, якщо жінка вживає їх у період вагітності. Є речовини, які точно призводять до пошкодження ембріона. Є й такі ліки, які в певній кількості випадків завдають відчутної шкоди. Їх називають непрямими тератогенами. Наприклад, якщо жінки вживали антибіотики з третього по дев’ятий тиждень вагітності, потомство частини цих жінок матимуть недуги.
Жінка, яка планує вагітність, не повинна їздити в далекі подорожі, обирає таку роботу, де не матиме стресів і великих навантажень, без цілодобової роботи або нічних чергувань. Тобто за змоги створює собі такі умови, які допоможуть їй виносити нормальну, здорову дитинку.
І якщо жінка не змогла змінити обставини, то повинна змінити ставлення до всього, що може її дратувати. Бо все це мине – і суперечки, і догани начальника, а малюк може постраждати, або й не народитися зовсім. Майбутня мама повинна навчитися не відповідати на провокації, шукати позитивне в будь-якій ситуації і зберігати спокій.
Та, попри всі життєві обставини, насамперед треба сподіватися на те, що дитина буде здоровою, а пологи – легкими.
Розмовляв Василь Худицький


Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Як народити здорову дитину?"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 9
Новых вестей вчера: 19

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Львов



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта