![Вихованці дитячого садочку № 23 за кілька днів повернуться до свого закладу](http://www.ckrada.com/images/news/844.jpg)
Дитячий садочок № 23 – єдиний в Черкасах, в якому донині немає опалення. Тому на кілька днів його робота була призупинена. Причиною відсутності тепла у д/с № 23 і ще у кількох будівлях, розташованих поруч, став порив, що виник на розподільчій тепломережі на перехресті вулиць Петровського-Різдвяна під час підключення опалення. Нині ремонтні роботи добігають кінця. І вже цього тижня – орієнтовно у середу-четвер – дитсадок буде з теплом.
Як розповів заступник міського голови Володимир Александров, мережа, де стався порив, – відомча і не належить ні „Черкаситеплокомуненерго”, ні „Черкаській ТЕЦ”. Вона є власністю ВАТ „Черкасиобленерго”, яке не надто нею опікувалось, тому аварію виявили тільки тоді, коли розпочався опалювальний сезон.
Аби знайти порив і усунути його, ремонтникам довелось вручну вести роботи. Адже на цій території розташовується справжня „павутина” комунікацій, які проходять під землею: водо- і газопроводи, два кабелі по 10 тисяч кіловольт, три телефонні лінії.
У процесі розкопок ремонтники виявили вщент прогнилі, діряві труби, які вже не підлягають відновленню. Єдиним варіантом була їх повна заміна. Загалом було прокладено понад 30 метрів нових труб діаметром 325 мм.
За словами Володимира Александрова, ця тепломережа була збудована ще у 60-ті роки і відтоді перебуває на балансі „Черкасиобленерго”. Нещодавно енергетики звернулись до Черкаської ТЕЦ з проханням, аби ті взяли цей об’єкт собі на баланс. Мотивуючи, що свої об’єкти „Черкасиобленерго” вже давно від’єднало від цієї теплотраси, яка на сьогодні лишається єдиною у їх підпорядкуванні. А оскільки потреби в ній енергетики не мають, то, звісно, її утримання – це лиш додатковий клопіт.
У свою чергу Черкаська ТЕЦ поставила зустрічну вимогу: аби енергетики привели її в належний стан, виконавши, де треба, ремонт або заміну труб. Але укладання згаданої угоди випередив порив, який припав саме на початок опалювального сезону.
– Хоча його могло б і не бути, якби керівництво „Черкасиобленерго” завчасно потурбувалось про стан своєї мережі. Приміром, слабкі місця можна було б виявити, зокрема, під час гідравлічних випробовувань, які проводилися цього року, – запевняє Володимир Аркадійович.
Проте енергетики, розуміючи ризики пориву старої теплотраси, висловили бажання утриматись від подібного тесту на міцність. Вони від’єднали її на період випробовувань від магістралі Черкаської ТЕЦ, що пролягає поруч.
Володимир Александров розповів, що ділянка, де стався порив, досить складна з погляду скупчення численних комунікацій. Тому роботи потребують особливої уваги. Вже другий тиждень поспіль роботи на замовлення «Черкасиобленерго» виконує бригада фірми «Енергопласт».
За словами виконроба ПП „Енергопласт” Ернеста Єрмоленка, до вівторка вони сподіваються завершити усі ремонтні роботи, і вже з середи споживачі, які живляться від цієї мережі, матимуть тепло у своїх приміщеннях.
Довідка: Тепломережа, де стався порив, пролягає від перехрестя вулиць Петровського-Різдвяна, вздовж вул. Тімєрязева, пров. Гвардійський аж до вул. Бидгощська. До неї підключено близько 10 споживачів, з яких, за виключенням дитсадку №23 – це службові та виробничі приміщення і, на щастя, немає жодного житлового будинку. Тому в результаті ремонту мережі лиш невелика частина городян нині відчуває незручності з відсутністю тепла.
Що стосується дошкільного закладу, то керівництво дитсадку, аби запобігти захворюваності дітлахів у зв’язку з пониженням температури у приміщеннях, минулої середи прийняло рішення тимчасово припинити роботу – допоки не з’явиться опалення.
За словами першого заступника міського голови Миколи Шкарабури, окрім садочка № 23, проблеми з опаленням мав ще д/с № 59, що по вул. Петровського, 117. На сьогодні там немає тепла у спортзалі, харчоблоці та групі №8, дітей якої розселили по інших групах, в яких є опалення. Порив також стався і на внутрішній мережі у дошкільному закладі № 62. Але його швидко ліквідували.
Источник: Черкаська міська рада | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Вихованці дитячого садочку № 23 за кілька днів повернуться до свого закладу"