![На площі біля податкової працюватимуть виставкові зали, сувенірні та квіткові магазини](http://www.ckrada.com/images/news/845.jpg)
На сьогодні на площі біля Податкової адміністрації триває будівництво двоповерхової периметральної будівлі, яка має об’єднати простір і приховати усі архітектурні недоліки. Відповідно до договору облаштування площі має бути завершене до 10 серпня наступного року. За словами забудовників, на цей момент вони навіть випереджують графік.
– Три роки тому під час перевірки реалізації проекту будівництва на цій площі, де мала бути лише підземна забудова, ми помітили, що забудовник має намір звести 16 вентиляційних шахт абсолютно різної конфігурації і різного розміру, які були б розкидані по площі у хаотичному порядку, – розповідає міський голова Сергій Одарич. – Крім того, на поверхню «повилазили» і евакуаційні виходи. Концепції площі взагалі не було. Нас, звісно, такий стан речей не задовольняв. Було два варіанти: або усе це знести, або створити цивілізоване облаштування простору. Ми вирішили створити масштабне середовище, яке б не лише милувало око, створювало затишок, але й стало улюбленим місцем відпочинку городян.
Ці приміщення, які розташовані по периметру площі, виконуватимуть функцію закладів громадського призначення: там з’являться виставкові зали, художні салони, сувенірні та квіткові магазини, ресторани, кафе тощо. Значну увагу приділили архітектурному вигляду будівлі, яка буде виконана в основному із золотавого дзеркального скла, що дозволить візуально значно розширити саму площу і дасть відображення архітектурним перлинам того району: філармонії, банку.
Як зазначає Сергій Одарич, новостворена будівля займатиме від загальної площі майдану 20 %. Решта території дозволяє встановлювати там сцену і проводити різноманітні міські заходи.
– Згоден, що провести грандіозний гала-концерт там нам не вдасться, але камерні концерти, виставки, показові виступи впишуться якнайкраще, – підсумував міський голова. – Крім того, плануємо саме на цій площі встановлювати новорічну ялинку, а біля неї заливати ковзанку. Сподіваюсь, 2011 Новий рік ми зустрінемо уже на оновленому майданчику.
За словами представника забудовника, директора будівельної компанії «Діромікс» Романа Діского, на сьогодні уже є попередня домовленість із мерією міста, як має в цілому виглядати площа біля податкової. Зокрема там обов’язково будуть елементи озеленення, фонтани, сцена. Для облаштування наземної частини використовуватимуть різні матеріали: граніт, тротуарну плитку. Усе це викладатимуть візерунками.
Також навколо площі заплановано розташування паркінгу на 204 автомобілі.
Довідка:
Відповідно до рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради від 12.06.2000 № 547 «Про надання земельної ділянки закритому акціонерному товариству «Житлобуд» цьому підприємству було виділено земельну ділянку площею 9456 кв. м по вул. О.Дашкевича під підземний паркінг з торговим центром на другому поверсі.
Рішенням виконавчого комітету від 10.06.2008 № 797 «Про внесення змін до рішення міськвиконкому від 23.04.2004 № 558 з питань почерговості введення в експлуатацію» було надано дозвіл ЗАТ «Житлобуд» почергово ввести в експлуатацію торговий центр по вул. О.Дашковича, 19: перша черга – підземна частина торгового центру, друга черга – надземна частина торгового центру з благоустроєм площі.
Источник: Черкаська міська рада | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На площі біля податкової працюватимуть виставкові зали, сувенірні та квіткові магазини"