![Черкаси: новий порядок для вивісок](http://www.ckrada.com/images/news/843.jpg)
Міська влада збирається упорядкувати розміщення вивісок у Черкасах. Зараз у міськвиконкомі обговорюється спеціальний документ – Порядок розміщення вивісок у місті, головну увагу в якому звертають на безпечність їхнього розміщення, мову та естетичне оформлення. Раніше в Черкасах узагалі не було нормативного документу, який би регламентував цю процедуру.
Перш за все, буде чітко розмежовано вивіску від реклами. Адже, відповідно до нового порядку, на вивісці можна розміщувати інформацію про найменування закладу, торгові знаки, емблеми, логотипи, режим роботи, вид, тип і профіль діяльності організації без зазначення найменувань товарів і послуг. Натомість вивіски не повинні закликати до придбання того чи того товару, рекламувати послуги.
Також буде чітко визначено місця, де можна розміщувати вивіски. При цьому враховуватиметься те, щоб вони не спричинювали дискомфорт жителям міста. Тож вивіски відтепер можна прикріплювати усередині будівлі, на фасаді споруди, над входом до закладу, але таким чином, щоб вони не закривали вікна другого поверху будинку. Також їх можна прикріплювати на даху приватного будинку, огорожі тощо.
– Особливу увагу звертаємо на безпечність конструкцій для жителів міста. Перш за все вивіска повинна міцно триматися на укріпленні чи фасаді будівлі, бути зручною для виконання монтажних і ремонтних робіт, а також не створювати перешкод для експлуатації споруд, на яких вони розташовані, – говорить заступник міського голови Черкас Сергій Гура. – А світло від вивіски не повинне засліплювати учасників дорожнього руху.Крім того, не допускається використання зовнішніх джерел світла, шуму й вібрації поблизу вікон житлових приміщень, що заважають тамтешнім жителям. Всю відповідальність за технічний стан вивіски несе її власник.
За словами Сергія Вікторовича, вивіски в місті повинні бути естетично привабливими, без порушення цілісного образу фасаду будівлі. Особливо це стосується тих будинків, що належать до історично-архітектурних пам’яток міста. Зауважимо, що забороняється розміщувати вивіски, які при цьому закривають вікна, художні балкони, лоджії, пластику та ліпнину.
– Текст вивісок має виконуватися українською мовою й відповідати законодавству України. Важливо також, щоб у тексті не було мовних помилок, як це подекуди можна спостерігати зараз, – зазначила начальник відділу дизайну міського середовища та реклами управління планування та архітектури Черкаського міськвиконкому Оксана Поліщук.
Вона також зауважила, що для розміщення якої-небудь вивіски в Черкасах підприємець повинен звернутися до міськвиконкому з такими документами: заявою на розміщення вивіски, свідоцтвом про реєстрацію підприємства, ескізом вивіски із її конструктивним рішенням, фото місця розташування, комп’ютерним макетом вивіски й майбутнім виглядом її на будівлі.
Важливо, що на рівні МВК погоджуватимуться лише мовні вимоги до вивіски та її архітектурно-естетичне вирішення. Дозвіл на розміщення вивіски підприємець може отримати вже через 10 днів, якщо в структурних підрозділах міськвиконкому не виникне ніяких зауважень чи пропозицій. Щодо власників неякісних вивісок, що містять як мовні помилки, так і недосконалі технічно, то їм міська влада дає 1 рік із дня оприлюднення нового Порядку, аби вони змогли упорядкувати свої вивіски відповідно до нових вимог. У випадку ігнорування – на них чекають штрафні санкції.
Источник: Черкаська міська рада | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкаси: новий порядок для вивісок"