Вища освіта: про принцип стадності і євростандарти : 597441 : Местные новости

Местные новости Львов : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Львов и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Вища освіта: про принцип стадності і євростандарти

Міністр освіти і науки Іван Вакарчук презентував проект Закону “Про внесення змін до Закону “Про вищу освіту”. Цей нормативний акт упорядковує багато положень освітянської сфери, доводячи українську освіту до західних стандартів.
Одне з головних положень нового документа – турбота про розвиток вищих навчальних закладів. Закон скасовує рівні акредитації “вишів”, пропонуючи визначати їх статус за кіль­кісними показниками. Усі вищі навчальні заклади поділятимуть на такі категорії: класичні університети (щонайменше шість тисяч студентів денної форми навчання, вісім галузей освіти – вісім наукових спеці­альностей); профільні університети (чотири тисячі студентів, чотири галузі освіти, три наукові спеціальності); академії (дві тисячі студентів, одна-дві галузі освіти, дві наукові спеціальності), коледжі (не менше тисячі студентів, підготовка бакалаврів), професійні коледжі (не менше 500 студентів, підготовка молодших спеціалістів).
Тепер кожна назва навчального закладу автоматично даватиме розуміння про критерії та масштаби цього ВНЗ. Щодо інститутів, то вони перестають бути окремими вищими нав­чальними закладами й можуть існувати лише в структурі університету чи академії, оскільки ніде у світі інститут не є окремою структурою.
Ця норма вже викликала критику з боку Українського Католицького Університету. Адже в УКУ навчається лише 1300 студентів, отож, згідно з нормами нового законопроекту, він зможе отримати лише статус коледжу. Ректор УКУ Борис Гудзяк вважає, що “узалежнення статусу ВНЗ від кіль­кісних показників студентів суперечить світовій практиці й дискримінує ті приватні ВНЗ, які здійснюють свою діяльність на вищому рівні, ніж частина державних навчальних закладів”. Такої ж думки дотримується і віце-ректор УКУ Тарас Добко, який говорить, що на Заході, зокрема у США, в найвідоміших університетах – Гарвардському та Прінстон­ському – навчається менш ніж по шість тисяч студентів. А во­ни є класичними університетами.
Щодо інших реформ ВНЗ, то заклади отримають право від­кривати рахунки, зокрема депозитні, в національній та іноземній валюті. Нині державні “виші” утримують за кош­ти держбюджету, всі їхні прибутки належать держказначейству, натомість зміни в законі дають змогу заробляти “розумним” ВНЗ і використовувати прибутки на власний розсуд.
Національні університети отримають автономні права та додаткові академічні свободи. Такі навчальні заклади зможуть самостійно присуджувати наукові ступені та вчені звання і встановлювати ін­дивідуальні нормативи чисель­ності студентів. Запровадження свобод дасть змогу університетам ухвалювати ефективні й об’єктивні управ­лін­ські рішення.
Важливим нововведенням нового законопроекту є участь студентів в управлінні навчальним закладом. Спудеї можуть посідати не менш ніж 10% загальної чисельності вченої ради і впливати на життя свого ВНЗ (приміром, ініціювати питання про профпридатність певного викладача).
Також у вищій школі зникає така категорія, як спеціаліст. Отож, закінчивши ВНЗ, усі студенти отримуватимуть дипломи магістрів. Що стосується випускників старших поколінь, то їхні дипломи прирівняно до найвищого рівня – магістра. Тож переживати за свій статус не варто.
Найцікавішою, але й недостатньо розробленою є стаття 56 законопроекту, яка стосується працевлаштування випускників вищих навчальних закладів. Передусім не відомо, чи студентів державної форми навчання зобов’яжуть відпрацьовувати за скеруванням ВНЗ. Робити це змушує постанова Кабміну, а от законопроект про це нічого не говорить.
У ньому йдеться про те, що “Держава створює умови для реалізації випускниками вищих навчальних закладів права на працю, забезпечує гарантії рівних можливостей щодо вибору місця роботи, виду трудової діяльності з урахуванням здобутої вищої освіти, відповідно до суспільних потреб.
Випускникові “вишу”, який навчався за державним замовленням і здобув вищу освіту певного освітньо-квалі­фікаційного (освітньо-наукового) рівня, гарантовано працевлаштування на підставі скерування на роботу відпо­відно до угоди, укладеної між роботодавцем, вищим навчальним закладом і випускником. Такому випускникові за рахунок роботодавця забезпечують: виплату допомоги на облаштування в розмірі трьох посадових окладів за посадою, на яку працевлаштовують випускника; заробітна плату в розмірі не менше прожиткового мінімуму; надання житла відповідно до законодавства України”. Щоправда, це на папері, а як буде в реальності – невідомо.
Загалом майже всі представники ВНЗ, із якими вдалося поспілкуватися “Газеті”, відзначали прогресивність нового законопроекту.
– Нинішні зміни до закону про вищу освіту прогресивні, бо дозволяють оформити чимало ініціатив Міносвіти, які запустили впродовж останніх півтора року, – говорить перший віце-ректор Українського Католицького Університету, доктор філософії Тарас Добко. – Маю на увазі зовнішнє незалежне оцінювання знань випускників загальноосвітніх шкіл, розширення автономій університетів та їх відповідальності за якість навчання.
Такої ж думки про новий законопроект і перший проректор інституту післядипломного навчання Львівського аграрного університету Віталій Боярчук.
– Це крок уперед. У законопроекті добре відображено інтеграційні процеси України, є ґрунтовний підхід до питань науки, підготовки людей із вченими ступенями тільки через аспірантуру. У світі заведено, що людина весь час вчиться, підвищує свою кваліфікацію з основної спе­ціальності, здобуває другу, третю освіту. Бо саме це дає їй змогу бути конкурентоспроможною на ринку праці.
Утім, як вважає директор Львівського регіонального інституту “Українська академія державного управління при Президенті України” Віталій Загорський, багато що залежатиме від нормативних документів, які роз’яснюватимуть окремі положення закону. Таких поки що немає, а саме вони повинні враховувати певні національні особливості та традиції у сфері вищої освіти України.

Василь Худицький



Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Вища освіта: про принцип стадності і євростандарти"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 7
Новых вестей вчера: 19

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Львов



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта