![В 2009 році 74% посиротілих дітей знайшли нову сім’ю](http://www.oda.ck.ua/images/news/2009/news92_b.jpg)
За три останні роки в області все більше посиротілих дітей, які втратили біологічну родину, набувають сімейного оточення.
20 років тому на Черкащині були створені перші два дитячі будинки сімейного типу на базі родин Перевалових і Шашкових.
Протягом 13 років ці родини залишалися єдиними в області.
Активний розвиток інституту прийомних сімей розпочався з 2006 року. Кількість дітей, що виховуються в таких родинах, у порівнянні з 2005 роком зросла в 10 разів. Нині усиновлення посиротілої дитини є пріоритетною формою виховання і проводиться для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Частка дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, переданих в прийомні сім’ї і дитячі будинки сімейного типу, становить 11,5% від загальної кількості, що у 1,5 рази більше від середнього показника по Україні. На сьогодні в регіоні нараховується 19 дитячих будинків сімейного типу та 100 прийомних сімей, у яких виховується 321 посиротіла дитина. Якщо у 2005 році лише кожну другу посиротілу дитину було влаштовано в сім’ю, то у 2008 році для 70% дітей зазначеної категорії вдалося знайти родину. За 9 місяців цього року 74 відсотки посиротілих дітей передано в сімейні форми виховання. Щорічно в області усиновлюється 110 дітей. Прийомні сім’ї і дитячі будинки сімейного типу нині є в усіх районах і містах області.
Позитивно й те, що рівень національного усиновлення зріс на 26 відсотків.
Якщо за десять останніх років з 1068 усиновлених дітей майже кожна друга дитина була усиновлена іноземними громадянами, то у 2008 році кількість національного усиновлення зросла в порівнянні з попереднім роком майже у два рази.
«Право дитини жити і виховуватися у сім’ї – одне з найважливіших. Сімейне виховання дає можливість забезпечити їй нормальний, фізичний, моральний, інтелектуальний та соціальний розвиток, змогу стати повноцінним членом суспільства», – зазначив голова облдержадміністрації Олександр Черевко.
За його словами, Президент України Віктор Ющенко надзвичайно багато уваги приділяє цим питанням. 22 жовтня в Харкові під його головуванням пройде Всеукраїнська нарада «З любов’ю та турботою до дітей». У ній візьме участь і делегація від Черкащини.
Олександра Черевка, як керівника області надзвичайно турбує проблема збереження біологічної сім’ї для дитини. Адже як свідчить аналіз, серед дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування лише кожна п’ята дитина є біологічною сиротою, а більше 80 відсотків – сироти при живих батьках
- Сьогодні необхідно готувати підростаюче покоління до сімейного життя, виховувати відповідальне батьківство. Я вважаю, що на рівні держави необхідно розробити навчальні програми підготовки молоді до майбутнього відповідального батьківства і роботу цю необхідно розпочинати з дитячого садка, продовжуючи у загальноосвітній і вищій школах, - вважає Олександр Черевко.
Складним залишається питання забезпечення житлом посиротілих дітей зі вступом їх у доросле життя. Губернатор Черкащини пропонує внести відповідні зміни до Житлового Кодексу України, де йдеться про позачергове надання житла дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Він також пропонує понизити віковий ценз таких дітей до 16 років.
Забезпечення дотримання прав дітей є ключем до стійкого розвитку країни в цілому, тому завдання кожного дорослого – прагнути передусім про добробут дітей, – переконаний Олександр Черевко.
Прес-служба облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В 2009 році 74% посиротілих дітей знайшли нову сім’ю"