![Немає чим платити за кредит. Що далі?](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/12827.jpg)
Шляхів розв’язання проблеми, коли нічим сплачувати кредит, черкащанам варто шукати разом із представниками банку.
Умови кредитного договору ігнорувати не варто
Отримавши кредит, позичальник має повернути банку основну суму боргу, а також сплатити відсотки за користування ним. У разі ж невиконання або неналежного виконання обов’язків, а також у разі втрати або суттєвого погіршення стану наданого в заставу майна, яке залишається у користуванні позичальника, банк має повне право вимагати дострокового повернення кредиту та сплати фактично нарахованих відсотків.
Не варто забувати й про те, що всі дії або бездіяльність позичальника, які призводять до неналежного погашення кредиту, можуть вплинути на якість його кредитної історії, яка в майбутньому може стати підставою для надання банком кредиту за більш високою відсотковою ставкою або ж, що ще гірше – взагалі для відмови в наданні кредиту.
Прагнучи забезпечити дотримання клієнтом графіка платежів за кредитом, установленого умовами договору, за неналежного його виконання банки можуть удаватися до штрафних санкцій (недотримки, штрафи, пені). Внаслідок цього сума боргу разом із нарахованими штрафними санкціями може зрости настільки, що змоги погасити її навіть шляхом продажу майна, яке було надане в заставу, вже не буде. В такому разі погашається лише частина боргу, і позичальник за рішенням суду продовжує нести відповідальність перед банком, але вже іншими своїми активами (заробітною платою або ж іншим майном).
Громадянам, які взяли кредит, абсолютно не варто приймати необачні рішення щодо способів його повернення. Наприклад, самовільно залишати автомобіль, який був у заставі за кредитом, біля будівлі банку, вважаючи, що цим забезпечено повний розрахунок. Адже це лише особиста думка позичальника. Відповідно до статті 1 Закону України "Про заставу" банк має законні підстави вважати інакше. Враховуючи постійну зміну цін на нерухомість та автомобілі, амортизацію та інші обставини, банк здійснюватиме реалізацію заставленого майна за ринковою вартістю. Тож і в цьому разі може скластися ситуація, коли погашеною буде лише частина заборгованості.
У зв’язку з цим для позичальника надзвичайно важливо повністю контролювати ситуацію, у якій він опинився, та намагатися разом із банком знайти прийнятний для обох сторін вихід.
Чи може банк вам допомогти?
Банки з розумінням ставляться до того, що в їхнього позичальника можуть скластися непередбачені обставини, які негативно вплинуть на його фінансовий стан, а також здатність своєчасно та в повному обсязі погашати кредит. До таких обставин належать: зменшення заробітної плати та/або інших надходжень; втрата пільг, роботи; тяжке захворювання та/або отримання інвалідності; розлучення; смерть членів сім’ї або інше, якщо ці обставини спричинили втрату доходів або їх зниження до того рівня, за яким щомісячні сукупні платежі за кредитом перевищують 30% місячного доходу позичальника.
За наявності підтвердження достовірними документами (довідки з місця роботи, довідки з державної служби зайнятості тощо) об’єктивних та беззаперечних доказів того, що клієнт справді не в змозі своєчасно та в повному обсязі погашати кредит, а також враховуючи інші обставини, банк може надати можливість погашати кредит на нових умовах, які будуть зручними для обох сторін.
Що можна зробити, потрапивши у фінансову скруту?
Передусім не потрібно ігнорувати листи та дзвінки від тих, перед ким у позичальника є фінансові зобов’язання. Борг сам по собі не зникне, тому варто зустрітися з представниками банку для того, щоб таки знайти шляхи розв’язання боргових проблем.
Основні шляхи забезпечення повернення кредиту
Банк може: здійснити реструктуризацію кредиту; здійснити зміну валюти кредиту; продати кредит іншому банку; передати право вимоги за кредитним договором; звернутися до третіх осіб за послугами з повернення кредиту; здійснити звернення-стягнення на майно.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Немає чим платити за кредит. Що далі?"