![У черкаських дитячих садочках відзначили Свято осені](http://www.ckrada.com/images/news/834.jpg)
Традиційне Свято осені з ярмарком овочів і фруктів, піснями, іграми й танцями відбулося протягом жовтня в усіх черкаських дошкільних закладах. Цей захід, присвячений закінченню збору врожаю, проводиться щорічно протягом останніх 20 років і є завжди цікавим і корисним для діток та їхніх батьків.
Особливо до свята готувалися в Черкаському дошкільному дитячому закладі № 5 “Червона гвоздика”. Діти все робили спільно з батьками: хтось з власного городу чи саду зібрав врожай, хтось просто купив у магазині чи на ринку, дехто випікав різноманітну смакоту з фруктів. А найобдарованіші виготовляли казкових чи вигаданих героїв з гарбузів, груш, кавунів, огірків, горіхів, жолудів тощо.
Усю цю красу було презентовано на ярмарку, який завдяки теплій погоді вдалося провести на подвір’ї садочку. Кожна група підготувала свій стіл достатку. А згодом діти мали змогу купувати смачні наїдки чи чудернацькі вироби за символічну ціну.
– Таким чином ми економічно виховуємо дітей, – каже завідуюча Черкаського дитячого садочку № 5 Катерина Левчук. – Вони повинні знати, що кожен товар має свою ціну, а праця – потребує оплати. Сьогодні ми працюємо за новою методикою – розвиток особистості дитини в суспільстві, до цього ж методика була направлена на колективне виховання.
Оригінально відзначили Свято осені й у дитячому садку № 55 “Лісовий куточок”. Усі святкові заходи в цьому дитсадку традиційно проводяться в українському стилі. Попередньо готуються українські рушники, вишиванки та інші атрибути українськості. Цьогорічний ярмарок не став винятком, на який до того ж завітав директор КП “Дирекція парків” Олександр Радуцький. Він зізнався, що вперше побував на такому заході й зробив свій невеличкий внесок – придбав 5 булочок за 500 грн.
– Дуже радий побувати у своєму рідному дитячому садку, в який я ходив маленьким. Пам’ятаю, як ще в малому віці допомагав мамі готувати вареники й булочки для участі в такому аукціоні. Зараз мені дуже приємно, що традиція проведення таких ярмарків ще збереглася в цьому дитсадку. Намагатимуся якомога частіше відвідувати такі заходи в “Лісовому куточку”, – розповів Олександр Романович.
Усе свято супроводжувалося танцями, піснями й розважальними іграми. А виручені кошти від ярмарку будуть направлені на придбання чи то іграшок, чи то на живі квіти для дитсадку, чи для облаштування інтер’єру в музичному класі – це вирішуватимуть на зборах батьків та педагогічного колективу.
За словами Любові Доценко, головного спеціаліста відділу навчально-виховної роботи управління освіти Черкаського міськвиконкому, до Свята осені активно долучалися навіть ті дітки, що не мають змоги постійно відвідувати дитячі садочки.
– Це дітлахи, що з тих чи інших причин не можуть ходити до дитсадку. До таких малят працівники дошкільних закладів ходять додому й займаються з ними персонально. І саме цих діточок ми постійно долучаємо до різних масових заходів дитсадку: Свята осені, весняного свята тощо. Робиться це для того, аби надати їм належне дошкільне виховання, – зазначила Любов Доценко.
Довідка: У Черкасах нині функціонує 53 ДНЗ міського підпорядкування. Цього року до дитячих садочків пішло майже 9,5 тис. дітей, що на 300 осіб більше, ніж торік. Причому, в черкаських ДНЗ значно збільшилося 2–3-річних малят, тобто ясельного віку. Працівники управління освіти запевняють, що у всіх дошкільних закладах міста створені чудові умови для виховання дітей і всі бажаючі батьки можуть віддати своїх вихованців на навчання. До того ж, у Черкаських дитячих садочках нині ще є вільні місця, зокрема в мікрорайонах “Хімселище” “700-річчя” і “Дахнівка”.
Источник: Черкаська міська рада | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У черкаських дитячих садочках відзначили Свято осені"