Потужна техніка не покинула своїх ангарів, а офіцери лише намалювали на картах уявний марш-кидок і розгортання зенітно-ракетної бригади до бою – так проходили днями триденні командно-штабні навчання в Умані…
"Прес-Центр" неодноразово писав про цей дислокований в Умані підрозділ Повітряного командування "Центр" ВПС Збройних сил України. Кожного разу підлеглі полковника Ігора Нікіфорова фігурували як чудові зенітники й надійні стражі українського неба. А журналісти сусідньої Росії не так давно здіймали істерику навколо цієї частини, підозрюючи, що саме уманчани допомогли торік Грузії успішно збивати ворожі літаки над своєю землею. Очевидно, ті нічим не підтверджені страшилки для російських телеглядачів якраз і ґрунтувалася на тому, що уманські ракетники – одні з найкращих в Україні…
Нинішні ж навчання були абсолютно "беззубими", бо у відповідь на умовну загрозу з неба уманські зенітники не ошкірилися в бік хмар "бивнями"-ракетами. Не допрацювали українські антикризові "стоматологи", бо догляд за тими "зубами" коштує грошей. І щоб вкусити уявного чи справжнього ворога, перш за все необхідні донорські вливання коштів.
"У зв’язку з недофінансуванням Збройних сил України навчання… проводяться за уточненим планом", – так туманно розповідав про розгортання віртуального "уманського щита" офіційний сайт Міноборони України. І уточнив: "Вихід зенітних ракетних дивізіонів у визначений район було зімітовано. Проте це не завадило на картах відпрацювати весь спектр питань, від яких залежав успіх виконання поставленого завдання. Зокрема заслуховувалися пропозиції командирів щодо здійснення маршу в позиційний район, їхні розрахунки щодо забезпечення ведення бойових дій, прийняття ними рішень відповідно до ситуацій… Ракетні дивізіони бригади відбивали імітований повітряний удар. Вся бойова робота імітувалася на тій техніці, яка би вийшла в поле за умови наявності пального для навчання."
Втім ракетникам ніщо не завадило уявити, що вони спочатку відловлюють літак-порушник і літак, захоплений терористами, та навіть відбивають повітряний удар ворожих літаків. Уява ще працює, бо ще не так давно навчання проводилися в умовах, наближених до бойових – торік уманська земля двигтіла від техніки зенітно-ракетної бригади, а в небі ширяли літаки й гелікоптери. Чи надовго вистачить тієї пам’яті – питання риторичне, бо військове мистецтво потребує безперервних тренувань. Нині начальник відділу бойової підготовки Повітряного командування "Центр" В’ячеслав Шамко оцінив дії уманських ракетників на "добре"…
Коли дивишся на ці навчання, мимохіть пригадуєш дитячі ігри у "війнушку". Бігаєш, старанно імітуючи стрілянину ротом, й іноді чуєш від друга: "Ти вбитий, падай!" Добре, коли це каже друг. У дорослій "війнушці" ту команду можеш виконати з подачі мовчазного ворога. Банальна й стара як світ істина гласить: "Хто не хоче годувати власну армію – годуватиме чужу"…
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Ракетники-аси можуть втратити кваліфікацію?"