7 з 34 лікувально-профілактичних закладів Черкащини, що повинні мати резервні джерела енергоживлення, не мають їх.
Це Черкаська обласна лікарня, черкаські Перша міська лікарня та лікарня №3 і чотири центральні районні лікарні – Маньківська, Тальнівська, Городищенська та Чигиринська. Ці заклади мають реанімаційні, хірургічні та пологові відділення.
Про це повідомив заступник начальника Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Анатолій Трубенко. За його словами, нині лише по обласній лікарні розроблено проектно-кошторисну документацію, збудовано трансформаторну підстанцію, де встановлено нове технологічне обладнання.
– Ми неодноразово зверталися до тальнівської районної влади з проханням виділити 521 тисячу гривень для виготовлення проектно-кошторисної документації, придбання резервних джерел енергоживлення та налагодження обладнання. Досі кошти так і не виділені, – говорить Анатолій Миколайович. – Також не вистачає коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації і встановлення пересувної дизельної електростанції потужністю 100 кіловат, яка вже близько року знаходиться у Чигиринській центральній районній лікарні. У районі кажуть, що на це необхідно 120 тисяч гривень, але, на мою думку, це перебільшення. Робота повинна обійтися вдвічі дешевше. Схожа ситуація і у інших лікарнях.
За словами пана Трубенка, у Черкаському міськвиконкомі порушувалося питання надання коштів і Першій і Третій міській лікарні. Однак віз і нині там.
Разом із тим забезпечити реанімаційні, хірургічні та пологові відділення лікарень Черкащини резервними джерелами живлення рада облдержадміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення зобов’язала ще наприкінці грудня 2006 року. За словами начальника інспекції Держенергонагляду у Черкаській області Анатолія Стрільця, інспекція застосовує штрафні санкції за невиконання рішення ради, адже від стабільного електропостачання в лікувальному закладі може залежати життя пацієнтів. Тож, наприклад, черкаську Першу міську лікарню за невиконання рішення ради було оштрафовано на тисячу гривень. Крім того, стосовно цього закладу вже було і звернення у прокуратуру.
Однак за словами головного лікаря Першої міської лікарні Черкас Тимофія Тронца, у лікарні немає грошей на встановлення резервного джерела живлення, а гроші з міського бюджету виділити лише обіцяють. Крім того, вартість встановлення даного обладнання постійно зростає.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Життю пацієнтів можуть загрожувати… перебої з електропостачанням"