Як відстояти право голосу під час президентських виборів, куди звертатися зі скаргами та як їх мотивувати, чи можна буде виправляти помилки у списках виборців в день голосування та взагалі, які права мають виборці. На ці та багато інших питань читачів сайту газети «Панорама» www.rama.com.ua у четвер 15 жовтня відповіла начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців облдержадміністрації Ірина БІЛАН під час онлайн-інтерв'ю. Повний текст інтерв'ю читайте тут: http://www.rama.com.ua/qa/interviews/view/38/
Вона повідомила, що станом на 15 жовтня в області налічується 946 204 виборців, виявлено та знищено 3905 кратних включень, так званих «двійників». Робота з виявлення та усунення кратних включень триває й надалі.
Ірина Білан повідомила, що робота по уточненню списків виборців та виправленню помилок буде тривати постійно та безперервно, навіть по закінченню виборчої кампанії. «Безперечною перевагою наявності Реєстру є можливість відслідковувати кратні включення по всій Україні та постійна робота по виправленню помилок і неточностей відомостей про виборців. Все це приведе в кінцевому підсумку до можливості складати достовірні списки виборців як до всеукраїнських так і до місцевих виборів та референдумів», — заявила вона, додавши, що виправлення, що робляться зараз, зберігаються, тому більше не буде прикладів, коли помилка у прізвищі чи адресі виборця повторюється під час кожних наступних виборів.
Якщо в день виборів виборець буде знаходитись поза межами місця прописки, навіть в цьому разі він зможе проголосувати за певних умов. «Виборець має право шляхом звернення до органу ведення Реєстру з мотивованою заявою ініціювати визначення іншої виборчої адреси, аніж зареєстроване місце проживання та адреса його житла. Заява є обґрунтованою у разі, коли додані до неї документи або їх належно засвідчені копії підтверджують факти (фактичні обставини), що обумовлюють проживання виборця за вказаною ним адресою. Такими обставинами зокрема можуть бути працевлаштування виборця, у разі якщо місцезнаходження роботодавця належить до адміністративно-територіальної одиниці, в межах якої громадянин України просить визначити його виборчу адресу. Документами, що засвідчують проживання виборця за вказаною ним виборчою адресою, можуть бути зокрема довідка з місця роботи, трудова книжка, трудовий договір», — каже куратор держреєстру на Сумщині.
Та якщо в день голосування у персональних даних виборця знайдуться помилки, навіть тоді, є можливість проголосувати. Голова, заступник голови та секретар дільничної виборчої комісії у день голосування будуть виправляти неточності та технічні описки в уточненому списку виборців — неправильне написання прізвища, імені, по батькові, дати народження, номера будинку, квартири місця проживання — у разі якщо, незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку внесено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування. Таке виправлення буде засвідчуватись підписами голови, заступника голови та секретаря дільничної виборчої комісії у графі «Примітка».
Щодо змін виборчого законодавства Ірина Білан заявила, що не являється прихильником таких змін: «На мою власну думку, в Україні має діяти відпрацьований Кодекс України про вибори та референдуми, який би передбачив: по перше — узгодження (приведення у відповідність) законодавства; по друге — створення в регіонах підрозділів ЦВК, з тим, щоб виборами займалися професіонали».
У відділах ведення держреєстру м. Суми діє гаряча телефонна лінія 600—164, за якою можна отримати необхідну консультацію. Подробиці також шукайте тут: http://state-gov.sumy.ua/viborci
Наступними гостями «Панорами», які приймуть участь в он лайн-інтерв'ю на сайті газети будуть майбутній кандидат в президенти Олександр ПАБАТ, губернатор Микола ЛАВРИК, головний тренер ФК «Суми» Валерій БЕРМУДЕС, народна артистка Олександра СОКОЛ, мер Сум Геннадій МІНАЄВ. Питання можна задавати за цієї адресою: http://www.rama.com.ua/qa/interviews/future/
Источник: Сайт газеты «Панорама» | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Ірина Білан: виборці зможуть голосувати не за місцем прописки та виправляти помилки в день голосування (он лайн-інтерв'ю)"