Черкащина скочується до показників заборгованості зарплати, які були ще у розпал кризи.
Різні можливості виплатити працівникам заробітну плату шукають нині керівники підприємств Черкащини. Хтось змушений розпродувати техніку, хтось запускає нове виробництво, хтось чекає грошей від держави...
Через відсутність замовлень практично без роботи сидять нині працівники ДП "Механізована колона №25 ВАТ "Південбудмеханізація".
– Виконавча служба починає описувати у нас майно. Будемо реалізовувати техніку, наприклад, продамо "КАМАЗ", – говорить директор підприємства Василь Серватинський.
У свою чергу, керівники "Черкаського державного заводу хімреактивів", що має нині більше мільйона гривень заборгованості із заробітної плати працівникам, подають на списування деяке обладнання і запускають нове виробництво. А от ВАТ "Уманьавтодор" залежить від державного фінансування. І керівники підприємства все чекають на фінансування з бюджету. Лише тоді, запевняють вони, можна буде погасити заборгованість із зарплати працівникам.
Нині, як констатує начальник управління праці та зайнятості населення Головного управління праці та соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації Микола Ткаченко, область, по суті, повертається до тієї суми заборгованості із виплати зарплати, яка була у січні, тобто у розпал кризи. Станом на 1 вересня, на економічно активних промислових підприємствах заборгованість із заробітної плати становила 10,6 млн грн.
– Протягом п’яти місяців цього року заборгованість заробітної плати зменшувалася, а вже 1 вересня ми, на жаль, спостерігаємо збільшення. І хоч по Україні загальна сума заборгованості зросла на 36%, а в області на 17,7%, проте проблема все одно серйозна. Так, серед підприємств житлово-комунального господарства станом на 25 вересня залишається заборгованість 414,5 тисячі гривень. А на підприємствах будівельної галузі, яка найбільше постраждала від кризи, ми маємо заборгованість на суму 3 мільйони 81 тисяча гривень, – наводить цифри Микола Ткаченко.
Разом з тим, керівникам деяких міст таки вдається знизити борги із зарплатні. Так, Сміла за вересень зменшила загальну заборгованість на 72,4%.
– Станом на 30 вересня по комунальних підприємствах знята заборгованість. Зокрема вона повністю погашена перед працівниками комунального підприємства "ВодГео", які вже хотіли проводити в місті акцію протесту через тримісячну затримку зарплати, – зазначає заступник міського голови Іван Божак.
Як повідомив Микола Ткаченко, Головне управління праці та соціального захисту населення Черкаської ОДА щотижня збирає оперативні дані щодо заборгованості з виплати заробітної плати підприємств і направляє їх до прокуратури області.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Борг із заробітної плати "розгрузить"… вантажівка"