Черкаські лікарі застерігають від негативних наслідків дієт.
Щоб мати ідеальну фігуру, ми іноді готові на все, а найпростішим способом у таких випадках стають дієти. З екранів телевізорів, сторінок газет та журналів нам пропонують найрізноманітніші рецепти схуднення, які нібито за декілька тижнів допоможуть позбутися зайвої ваги. Але розробники цих дієт ніколи не попереджають про побічні дії та наслідки, що нерідко призводять до трагедії.
– Варто зрозуміти одне: дієти призначають лише людям хворим, наприклад, на гастрит чи діабет. А коли є бажання скинути декілька зайвих кілограмів, то допоможуть розвантажувальні дні, здорове харчування, спорт та відмова від шкідливих звичок – наголошує головний дієтолог Черкаської області Галина Полинько.
Помилки, які коштують здоров’я
Щоб схуднути, найчастіше люди керуються порадами друзів та рекламою, але не приписами лікарів. Тому такі помилкові методи призводять лише до стресу та порушень в організмі, який у період голодування ще й не отримує достатньої кількості поживних речовин. Дуже б’є по здоров’ю, коли людина їсть мало й рідко. Все одно сила волі не вічна. Якщо людина зривається, у неї починається несамовита обжерливість. І швидко скинуті кілограми набираються ще швидше.
– Неправильні дієти завдають шкоди не лише травленню, а й шкірі та волоссю. Багатоденні овочеві чи фруктові дієти уже на другий день призводять до зниження концентрації уваги, втрати здатності ясно мислити, запаморочення, – каже дієтолог.
"Щоб швидше схуднути, треба не їсти жирного ", – ще одна хибна порада, яка ніколи не принесе користі, бо жир у є майже у всіх продуктах. За словами Галини Андріївни, якщо вживати лише сиру рослинну їжу, то організм недоотримає багатьох поживних речовин, а у людей з гастритами та виразками виникне ризик загострень. При серйозних дієтах лікарі радять їсти частіше, але меншими порціями, а найкалорійніші продукти вживати у першій половині дня.
"Краще взагалі не їсти кілька тижнів"
Діючи за таким принципом, можна й віку собі вкоротити. Звичайно, так вага втрачається швидко, але наслідком бездумного голодування стає порушення роботи печінки, обміну речовин, різке зниження білків у тканинах, авітаміноз. Далі може розвинутися така небезпечна хвороба, як анорексія – повна відсутність бажання їсти.
Такі люди буквально одержимі думками про вагу, зайві калорії і стан власного тіла. Анорексія – жахлива хвороба, яка вириває свою жертву з нормального життя і прирікає її на самотність, а іноді й на смерть.
– Зловживання дієтами та незбалансоване харчування можуть порушити гормональний баланс та менструальний цикл у жінок, що у свою чергу завадить завагітніти та виносити немовля, – говорить завідувач жіночої консультації №2 міста Черкаси Василь Лисенко. – Особливо ця проблема стосується молодих дівчат, організм яких лише розвивається.
А чому ви гладшаєте?
Найчастіше люди, що сидять на дієтах, зовсім не враховують причин свого ожиріння. Їм легше повірити в міф, начебто дієта – єдина доступна панацея. Втім, такі нестерпні жертви не принесуть бажаного результату, якщо не змінити свого способу життя, звичок, а також не порадитись зі спеціалістом.
– Причиною зайвої ваги може бути й спадковість. Якщо у вас у роду є огрядні люди, то ви можете постійно мати декілька зайвих кілограмів, незважаючи на тренування й дієти, – зазначила головний обласний дієтолог Галина Полинько. – Основою зайвих кілограмів на вагах найчастіше стає неправильне та незбалансоване харчування, коли у раціоні переважають жирні, солоні, копчені, мучні та солодкі продукти. Варто лише замінити таку їжу більш здоровою – і дієти не потрібні.
Не дивуйтесь додатковим складкам на тілі, коли ви полюбляєте з’їсти що-небудь на ніч. Адже у такому разі всі калорії залишаються в організмі. Шлунок, як і всі інші органи, має добре відпочивати, бо постійно працює. Бажано для найкращого засвоєння їжі не жувати за
3–4 години до сну. Дозволяється випити склянку кефіру або чаю.
До ожиріння також призводять неконтрольовані розміри порцій їжі, сидяча робота та малорухливий спосіб життя. Хворі на діабет і з порушеним обміном речовин теж страждають на зайву вагу. У такому разі дієту призначає лише лікар.
– Не забувайте про заняття спортом і здорове харчування. Це дозволить вам худнути повільно, але зберігати досягнуті результати надовго, – наголошує дієтолог.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Дієта задля схуднення: голодування за власним бажанням?"