У столиці бракує більш як дві тисячі двірників : 586429 : Местные новости

Местные новости Киев : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Киев и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

У столиці бракує більш як дві тисячі двірників

До редакції газети "Хрещатик" надходить чимало скарг на роботу двірників. У листах кияни повідомляють про неякісне прибирання, хамство. З'ясувалося, що в столиці гостро бракує людей цієї професії, тому працюють переважно приїжджі. Чимало хто з них байдуже ставиться до виконання своїх обов'язків, мотивуючи це малою заробітною платою. Істотно вплинула на фінансування комунальників економічна криза. Хто йде у двірники і в яких умовах їм доводиться працювати, дізнавалися журналісти "Хрещатика".
Серед тих, хто щодня займається проблемами життєзабезпечення міста, у першій десятці — двірники. З першого погляду, ніби непримітна професія, хоча користі від неї чимало. Щоправда, така робота в Києві не дуже популярна. Що й не дивно — зарплатня мізерна, приблизно 400—700 гривень. До того ж неабиякої приманки — службового помешкання, заради якого багатенько люду підряджалося працювати двірниками, давно немає. А нинішньої черги вистачить на кілька десятиліть.
У центрах зайнятості особливого попиту на професію двірника немає давно, хоча вакансій вистачає. Наразі у місті бракує понад дві тисячі двірників. Ті, хто вже працює, змушені перевиконувати норми, за які не доплачують. Люди озлоблюються. Як розповів “Хрещатику” начальник Головного управління житлового господарства Володимир Стороженко, за потреби 8 700 двірників, нині у столиці їх є лише 5 600. За його словами, проблеми з кадрами виникли насамперед через розмір зарплати. А останніми місяцями її ще й затримують.
“Серед причин, які призвели до такої ситуації, є тарифи, які не покривалися,— каже пан Стороженко.— Наприклад, у Святошинському районі двірникам заборгували вже за три місяці. Подібна ситуація склалася і в Деснянському, частково в Дніпровському”. Киян це не влаштовує, тому зазвичай на роботу приходять приїжджі, переважно з Черкащини, Чернігівщини, Вінниччини.
Дещо ліпша ситуація з оплатою праці двірників у приватних ЖЕКах, об’єднаннях співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), житлових кооперативах, де, окрім визначеного тарифу на квартплату і комунальні послуги, є додаткова угода з мешканцями про спллату певних коштів. Їх спрямовують насамперед на стабільну оплату праці двірників, придбання реманенту.
Однак і на таке “хлібне” місце влаштуватися вдається не всім. Приміром, Катерина Лісова вважає, що їй пощастило, своєю роботою жінка задоволена. Після звільнення із заводу вона вже 11 років прибирає в Деснянському районі столиці.
“Сім років працювала в одному з комунальних ЖЕКів,— каже вона.— А останніх чотири обслуговую шістнадцятиповерхівку на вулиці Володимира Висоцького, 4, яка належить житлово-будинковому комітету”. Катерина Лісова додає, що на новому місці працювати значно легше — над головою ніхто не стоїть, на іншу ділянку терміново не “перекидають”. До того ж за значно меншу норму — 5 тисяч квадратних метрів — двірничка отримує ті самі гроші.
“Різниця лише в тому, що 1 тисячу 600 гривень мені видають вчасно,— пояснює Катерина Лісова.— Окрім того, я маю і додатковий заробіток. Уклавши угоду з цим самим житлово-будинковим комітетом, працюю ще й прибиральницею, щодня мию парадні, сходові клітини. А це додатково — 500 гривень”.
Серед переваг, яких немає в комунальних ЖЕКах, те, що голова кооперативу виділяє кошти на придбання реманенту, мийних засобів. “Були випадки, що все потрібне для роботи я купувала за власні гроші, а потім за чеком з магазину мені повертали витрачене”,— розповіла Катерина Лісова. За її словами, працювати доводиться багато, особливо восени та взимку, коли треба згрібати листя та чистити доріжки від снігу.
“Робочий день починається інколи о пів на п’яту, коли мешканці ще сплять,— каже пані Лісова.— Найбільше дошкуляють недопалки, які щодня прибираю з-під балконів”. Жінка вважає, що її професію можна вважати небезпечною. Адже мешканці, попри те, що живуть у столиці, є різні — можуть і порожню пляшку чи ще щось кинути згори або просто плюнути.
Дещо песимістично розповідають про свою роботу двірники комунальних ЖЕКів. Любов Омельченко вже 17 років працює в Деснянському районі. Нині обслуговує багатоповерхівку. Найбільшою проблемою називає мізерну оплату.
“Якщо до Нового року ще більш-менш отримували гроші із незначною затримкою, то останнім часом справи значно погіршилися,— бідкається вона.— Плату дуже урізали. За норму 5 тисяч квадратних метрів одержуємо лише 830 гривень. Тому доводиться брати підробіток, обслуговувати ще один будинок”. Жінка розповіла, що раніше їм видавали спецівки, реманент, а нині з цим проблема. Радіє Любов Омельченко лише з того, що, відпрацювавши півтора десятка літ, два роки тому таки отримала житло. Каже, що більшість її колег стоять у черзі, але перспективи примарні.
“У тих будинках, де передбачено місця для дитячих візків, ЖЕКи облаштували для людей тимчасове житло, — розповіла Любов Омельченко. — Однак таких приміщень у районі мало, а охочих — багато”.
Деснянські двірники розповіли “Хрещатику”, що, як і їхні колеги з інших районів, окрім основного, не гребують і додатковим заробітком. Зокрема збирають поблизу смітників порожні пляшки та папір. Пункти прийому вторсировини нині є чи не на кожному розі. “Гроші хоч і незначні, а все ж таки прибуток,— кажуть двірники.— Трапляються і алюмінієві банки, пластикові пляшки, які також можна здати до “Стимулу”.
У своїх листах до редакції читачі інколи нарікають на те, що двірники залучають до роботи бомжів. А розраховуються з ними тим, що дозволяють копирсатися у сміттєвих баках та збирати різний непотріб. Кияни побоюються, що серед цих людей можуть бути і хворі, а іноді й небезпечні громадяни.
Було таке і в парадному журналіста “Хрещатика”. Під сходовою клітиною оселилася бабуся. Усю зиму старенька жила там, удень допомагала прибиральниці та двірникові, аж поки мешканці поставили кодовий замок. За це жінці дозволяли перезимувати в теплі біля батареї. Наступного “сезону” її вже ніхто не бачив, можливо заборонили з’являтися там чи вона знайшла собі інше місце.До слова, якщо хтось усе ж таки вирішив долучитися до прибирання столиці, ставши двірником, вакансій є чимало. Зокрема на сайті Київської міськдержадміністрації ЖЕКи №№ 501, 502, 503, 504, 505, 506 тільки в Оболонському районі запрошують на роботу з комплексного прибирання і утримання будинків (двірник). Зарплату обіцяють 1134 гривень.
Віталій КУРІННИЙ “Хрещатик”


Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "У столиці бракує більш як дві тисячі двірників"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 9
Новых вестей вчера: 19

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Киев



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта