Всі черкаські школярі вже отримали іменні талони для відвідування гуртків та секцій.
Нагадаємо, що згідно з рішенням міськвиконкому Черкас, кожен учень тепер має право відвідувати лише один гурток, навчання в якому буде оплачено з міського бюджету, а участь у інших секціях доведеться оплачувати батькам з власної кишені.
– Фінансисти міськвиконкому прораховують, скільки буде коштувати навчання у гуртках, щоб ця сума могла забезпечити діяльність секцій, – коментує начальник відділу виховної роботи та соціального захисту управління освіти Черкаського міськвиконкому Тетяна Бойко. – Дехто нарікає, що таке рішення незаконне, адже освіта повинна надаватись безкоштовно. Проте такі зміни повністю відповідають Закону України "Про позашкільну освіту".
Ще однією "проблемою" при введенні талонів стали діти, які мають право відвідувати гуртки, але не є школярами. Тепер черкащанам, які не досягли або ж переросли період з 6 до 18 років, доведеться шукати інших занять у вільний час.
– Ця вікова категорія й справді має право відвідувати секції. До нас звернулось близько 360 дітей, які досягли п’ятирічного віку, і всім їм видали талони. Молодших дітей поки що не беруть на навчання – зараз вирішується питання, на безоплатній чи платній основі вони навчатимуться, – розповідає Тетяна Григорівна. – Згідно з законодавством, спортивні секції можуть відвідувати хлопці та дівчата до 23 років, однак, найімовірніше, старші за 18 років будуть платити за навчання.
Закон України "Про позашкільну освіту"
Ст. 26
Діти із багатодітних сімей, діти із малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, здобувають позашкільну освіту безоплатно.
Порядок встановлення розміру плати за навчання в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах (школах естетичного виховання) визначається Кабінетом Міністрів України.
Додатковими джерелами фінансування позашкільного навчального закладу є:
– кошти, одержані за надання додаткових освітніх послуг, роботи, виконані позашкільним навчальним закладом на замовлення підприємств, установ, організацій та громадян, доходи від реалізації власної продукції, від надання в оренду приміщень, обладнання, що не оподатковуються і спрямовуються на соціальні потреби та розвиток навчального закладу;
– гуманітарна допомога;
– дотації з місцевих бюджетів;
– добровільні грошові внески, матеріальні цінності, одержані від підприємств, установ, організацій та окремих громадян.
Ст. 28
У випадках, передбачених законодавством України, позашкільний навчальний заклад має право надання платних послуг з певних видів діяльності після отримання у встановленому порядку відповідних ліцензій.
Платні послуги не можуть надаватися державними або комунальними позашкільними навчальними закладами замість або в межах освітньої діяльності, визначеної навчальними планами і програмами.
Платні послуги можуть надаватися за напрямами діяльності позашкільного навчального закладу.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Хочеш не лише танцювати, а й малювати – плати!"