Головний невролог області радить черкащанам, як правильно лікувати головний біль.
Немає на землі людини, яку б не тривожив головний біль, адже ця недуга може виникнути із багатьох причин. Захворювання внутрішніх органів, серцево-судинні відхилення, грип, ангіна, хвороби крові, очей, пазух носа, інтоксикації внутрішнього та зовнішнього походження, неврози, менінгіти, запалення оболонок головного мозку, трійчастого нерва та нервових вузлів, втома – все це може спричинити головний біль.
Таблетка не вихід
– Коли після тяжкого робочого дня ви відчуваєте головний біль – не тягніться одразу до знеболювального засобу. Можливо, таким чином організм подає вам сигнал не просто про втому, а про складну і небезпечну хворобу, – наголошує головний невролог Черкаської області Наталя Атамась. – Якщо голова болить більше двох-трьох разів на тиждень, то варто звернутися до спеціаліста, а не займатися самолікуванням та дослухатися до порад рідних та друзів, методи яких лише продовжать розвиток хвороби.
Спочатку необхідно зрозуміти, у якій частині голови у вас болить. Якщо це потилична ділянка – то найчастіше біль виникає через важку працю або неправильну та незручну позу під час сидіння. Через це напружуються м’язи шиї, порушується кровообіг – і починає боліти голова (так званий головний біль напруження).
У таких випадках допоможе масаж, розслаблення організму, холодний компрес, душ, самомасаж больової частини або гірчичники на комірцеву ділянку. Після зняття больового синдрому корисними стануть заняття спортом. Також такий біль можуть спровокувати стрибки артеріального тиску (гіпертонічна хвороба). Тому спочатку необхідно виміряти та знизити тиск, а вже потім приймати ліки від головного болю.
Коли голова болить в зоні обличчя, то тут роль грає запалення черепного нерву, нервового вузла. "Маскуватися" головним болем можуть також захворювання суглобів нижньої щелепи, запалення пазух носа та зубів (гайморит, фронтит). У таких випадках необхідно одразу звертатися до лікаря.
– Відчуваєте, що біль стискає голову, складається таке враження, що на вас одягли дуже тісний шлем чи пов’язку – припиніть нервуватись. Цей біль викликаний депресивним станом та стресами, перевтомою. І що більше ви псуєте собі нерви, то сильніше болить голова, – каже Наталя Василівна. – Зазвичай у таких випадках призначають відпочинок та антидепресанти.
Раптові напади болю, які з часом стають нестерпними, можуть бути сигналом інсульту, запалення оболонки мозку або підоболонкового крововиливу. У такому разі варто негайно викликати лікаря. Головний біль може виникнути і в практично здорової людини, наприклад у задушливому приміщенні, в забруднених містах. Сильний головний біль супроводжує сонячний і тепловий удари. А коли голова болить після випитого спиртного, то у цьому винні ви самі, а також токсична дія етилового спирту, який засвоюється організмом.
Нестерпна мігрень
20% населення нашої планети страждає від мігрені. Ця недуга нині виникає не лише в людей у зрілому віці, а й у школярів та тридцятилітніх.
– Незважаючи на таку поширеність хвороби, лише четверта частина хворих звертається по кваліфіковану допомогу до лікаря, хоча самостійно повністю зарадити нестерпним болям іноді не можна, – говорить невролог.
Мігрень в більшості випадків передається спадково і провокується недосипанням, змінами погоди, яскравим освітленням, екраном комп’ютера, вживанням деяких продуктів харчування (сир, кава, какао, шоколад, банани, копчене м’ясо, жирна риба, у великих кількостях червоне вино, шампанське, коньяк, бренді, лікер і пиво). Щоб полегшити стан хворого, медики радять рівномірно поєднувати працю та відпочинок, вести здоровий спосіб життя, регулярно харчуватися, плавати, займатися ЛФК, приймати загально зміцнювальні та жовчогінні препарати.
– Для правильного призначення лікування необхідно визначити, мігрень це чи головні болі, пов’язані з іншими причинами. Від правильної діагностики залежить результат лікування. Приймати різні препарати для зняття болю просто так не можна. Для встановлення діагнозу використовують такі методи, як УЗД судин шиї та головного мозку, рентгенографію шийного відділу та призначають ще декілька додаткових обстежень, – зазначає Наталя Атамась.
Щоб не боліла голова:
– вживайте побільше продуктів із високим вмістом заліза (м’ясо, риба, родзинки, яйця), вітамінів групи В (шпинат, яйця, картопля);
– побільше відпочивайте як удень, так і вночі;
– введіть за правило постійні заняття спортом;
– не зловживайте алкоголем, тютюном та сонцем;
– раціонально використовуйте відпустку.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Чому болить голова та як цьому зарадити?"