Приголомшливий подарунок у серпні 2009 року зробив мешканцям України наш Кабінет міністрів: прийняв постанову, згідно з якою приватизовувати свої земельні наділи тепер ми можемо безоплатно і всього за 30(!) днів.
Яким чином це все має відбуватись - нашому часопису розповіла начальник відділу територіального планування, землеустрою та охорони земель головного управління Держкомзему у Вінницькій області Ольга Козак.
- Які документи необхідно подати для цієї швидкісної приватизації?
- Аби отримати такий акт, мешканці області повинні подати до відповідної сільської (селищної, міської) ради заяви у двох примірниках за встановленою формою за місцем знаходження земельних ділянок, - розповідає Ольга Козак. - До заяви повинні додаватися:
- копія паспорта;
- копія ідентифікаційного коду;
- рішення органу місцевого самоврядування щодо передачі земельної ділянки у власність;
- засвідчена в установленому порядку копія довіреності — для уповноваженої особи (в разі необхідності).
- Наскільки готові сільські, селищні, міські ради до проведення такої колосальної роботи?
- Головним управлінням Держкомзему у Вінницькій області та структурними підрозділами направлене звернення головам сільських, селищних, міських рад щодо організації збору заяв громадян, проведено наради з безпосередніми виконавцями робіт.
- А хто тепер розроблятиме необхідну документацію?
- Передбачено, що договори на розроблення технічної документації укладаються лише з державними підприємствами, в тому числі, Центром кадастру, що належать до сфери управління Держкомзему.
- Які це організації?
- У Вінницькій області до сфери управління Держкомзему відносяться лише ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» і Вінницька регіональна філія ДП «Центр державного земельного кадастру». Вони можуть разом організувати 17 бригад по організації робіт зі складання документів із землеустрою щодо посвідчення права власності на земельну ділянку. На сьогоднішній день 10 бригад уже виїхали для виконання робіт у сільських радах Барського, Гайсинського, Погребищенського та Тиврівського району.
- А як щодо інших державних підприємств, які теж мають відношення до земельних ресурсів України, зокрема екологів?
- Так, звичайно, ці роботи можуть виконувати не лише підрозділи Держкомзему, а й державні підприємства, котрі відносяться до сфери управління Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
Для цього вони повинні мати ліцензію на проведення робіт із землеустрою. Це такі підприємства, як державне підприємство «Поділлягеодезкартографія» та науково-виробниче підприємство «Геосистема». Дані підприємства забезпечені висококваліфікованими спеціалістами і необхідною матеріально-технічною базою. Їхня допомога була б дуже доречною з огляду на великий обсяг роботи. І взагалі — залучення згаданих підприємств дасть змогу прискорити проведення робіт щодо видачі громадянам державних актів на право власності на земельні ділянки.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
ПРИВАТИЗАЦІЯ ЗЕМЛІ ЗА 30(!) ДНІВ. ПОПУЛІЗМ ЧИ РЕАЛЬНА МОЖЛИВІСТЬ?
"