До 4-річчя Міжнародного джазового абонементу на сцені Київської консерваторії виступила відома американська джазова співачка Синтія Скотт. Інформує NEWSru.ua
Вона є однією з найвизнаненіших виконавиць у світі, послідовницею і ученицею легенди джазу Рея Чарльза, в колективі якого співачка була бек-вокалісткою. Відтак півторагодинний концерт Скотт називався "Спогади про Рея Чарльза".
Глибокий голос Синтії, її сценічний кураж і закоханість у джаз не могли не зворушити, навіть розбурхати досвідчену київську публіку. Розповідаючи про свого творчого духовника Рея Чарльза, співачці вдалося налагодити живий контакт із залом, викликати непідробні емоції в київських шанувальників джазу. Відтак хіти легендарного Рея Чарльза невдовзі зал співав уже разом із Синтією. А найактивніше - галерка з 12-ма київськими студентками-музикантками, яким напередодні співачка дала майстер-клас.
До Києва Синтія Скотт привезла двох інших гуру світового джазу: піаніста Марка Соскіна та ударника Стіва Вільямса. Разом із українським відомим контрабасистом Аркадієм Овруцьким вони й акомпанували співачці. Демонструючи віртуозний клас гри та запальні джазові імпровізації, музиканти повсякчас зривали овації зали.
Довідка
Джазова вокалістка Синтія Скотт отримала ступені бакалавра і магістра мистецтв з вокалу в Manhattan School of Music, пише портал "Міжнародний джазовий абонемент".
На початку своєї професійної кар'єри співачка була однією з вокалісток Рея Чарльза (Ray Charles Raelettes). Потім вона виступала з такими знаменитими американськими джазменами, як Лайонел Хемптон, Кеб Каллоуей, Джо Вільямс, Оскар Пітерсон, Лу Дональдсон, Уїнтон Марсаліс і Гаррі Конник-молодший, а також з оркестром Каунта Бейсі.
Протягом 10 років Синтія співала у складі біг-бенда престижного Нью-Йоркського клубу Supper Club і гастролювала Європою, Азією, Південною Америкою і Канадою. Її останній CD, який отримав назву Boom Boom, було записано в Японії спільно з тріо Нормана Сіммонса.
У 1998 році Синтія стала фіналісткою міжнародного конкурсу джазових вокалістів імені Телоніуса Монка, а у 2002 році була номінована на Греммі за альбом A La Carte. Співачка представляла свою країну в програмі Jazz Ambassadors 2004. Вона стала першою джазовою вокалісткою, яка вирушила в рамках культурного обміну давати уроки і проводити майстер-класи до Південної Африки і Франції.
Піаніст (фортепіано) Марк Соскін народився у Нью-Йорку. В різний час він виступав з Сонні Роллінзом, Джо Хендерсоном, Ренді Брекером, Біллі Кобемом, Гато Барбьері, Джо Локом й іншими.
Музичну кар'єру почав як класичний виконавець, закінчив Університет штату Колорадо (США), потім музичний коледж Берклі в Бостоні.
Перший альбом піаніста, записано на лейблі Prestige (дочірній компанії Fantasy), потрапив в десятку кращих джазових альбомів року за версією журналу Billboard. Марк багато гастролює, дає майстер-класи в різних країнах.
Соскін брав участь у створенні саундтреку до популярного серіалу "Секс у великому иісті". В даний час Марк Соскін викладає в Manhattan School of Music, його ім'я включено до енциклопедії джазу Айрі Гітлера і до Книги джазу Іоахима Берендта.
Барабанщик Стів Уїльямс відомий, перш за все, як учасник тріо Ширлі Хорн, бенда Монті Александера і бенда Гері Томаса. Вражає також список музикантів, з якими Стів співпрацював: Мільт Джексон, Фреді Хаббард, Джо Вільямс, Вуді Шоу Гері Бартц, Еді Хендерсон, Джон Хикс, Ларрі Віліс, Тутс Тілеманс, Бренфорд Марсаліс, Уїнтон Марсаліс і багато інших.
Рей Чарльз Робінсон (23 вересня 1930- 10 червня 2004) - американський музикант, автор понад 70 студійних альбомів, один з найвідоміших у світі виконавців музики в стилях соул, джаз і ритм-енд-блюз. Був нагороджений 17 преміями "Греммі", потрапив до залу слави рок-н-ролу, джазу, кантрі і блюзу, в зал слави штату Джорджія, його записи було включено до Бібліотеки Конгресу США.
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Києві зі "Спогадами про Рея Чарльза" виступила його бек-вокалістка, номінантка на "Греммі" - Синтія Скотт"