Якщо ваш організм відчуває знесилення, сильну втому, депресію — у вас авітаміноз. Це відбувається тому, що запаси вітамінів закінчуються, а організм потребує їх все більше і більше.
Несприятлива дія холоду, велика кількість інфекцій, з якими зіштовхуємося протягом року, особливо взимку, викликають підвищену витрату поживних речовин. Вітаміни — це поживні речовини, які містяться мікрокількістю у харчових продуктах. Вони потрібні у всіх без винятку біологічних процесах, що відбуваються в організмі. Вітаміни, які містяться в натуральних продуктах, найбільш корисні. Синтетичні вітаміни, які містяться в таблетках, всмоктуються і засвоюються гірше. Але замінити «хімію» натурпродуктами не можна людям з гастритом, захворюванням печінки, кишечнику та підшлункової залози. Це тому, що вітаміни через кишечник у них погано всмоктуються, їм потрібні вітамінні уколи.
С — аскорбінова кислота — головний захисник організму. Він стимулює утворення білків сполучної тканини: бере участь у синтезі гормонів, сприяє кращому засвоєнню заліза, завдяки чому нормалізує кровотворення; активує захисні сили організму та запобігає появі пухлин.
Ознаки нестачі: синюшність губ, ясен, носу, нігтів, кровоточивість ясен під час чищення зубів, блідість та сухість шкіри, швидка фізична втома, часті застуди.
Що їсти (добова доза): 2 апельсини, 3 ківі, 3 грейпфрути, 300 г свіжої зеленої капусти, 400 г печінки.
Вітамін В1 — тіамін — головний «нервовий» вітамін. Прискорює обмін вуглеводів, жирів і білків.
Ознаки нестачі: швидка психічна втома, втрата апетиту, депресія, м’язова слабкість, болі в ногах під час ходи, часте серцебиття, затор, задишка.
Що їсти: півсклянки насіння соняшнику, 80 г фісташок, 100 г свинини, 150 г гречаної каші, 200 г чорного хліба.
Вітамін В2 — рибофлавін: перетворює жири та вуглеводи в енергію.
Ознаки нестачі: слабкість, синюшність губ, тріщини в куточках рота, яскраво-червоний язик, лупа, острах яскравого світла, почервоніння очей (кон’юнктивіт).
Що їсти: 50 г печінки, 200 г мигдалю, 200 г сиру, 220 г свіжих грибів, 400 г лосося.
Вітамін В5 — ніацин: забезпечує «ясний розум».
Ознаки нестачі: запальність, неспокійність, тремтіння пальців, судоми, сіпання рук.
Що їсти: 50 г арахісу, 100 г печінки, 200 г кураги, 250 г лосося, 300 г свіжих грибів.
Вітамін А — ретинол: покращує обмін речовин, зміцнює імунітет.
Ознаки нестачі: блідість, сухість та лущення шкіри, лупа, вугри на обличчі, ламкість нігтів, острах світла, погіршення зору в темноті, почервоніння очей.
Що їсти: 20 г телячої печінки, 1 морквина середнього розміру, 200 г гарбуза, 1 середній пучок шпинату, 300 г зеленої листкової капусти.
Вітамін Д — кальциферол — кістковий вітамін. Забезпечує засвоєння кальцію та фосфору.
Ознаки нестачі: млявість, стомленість, тягучий біль у м’язах, кульгавість, руйнування зубів, у дітей — судоми, пітливість, викривлення кісток (рахіт).
Що їсти: 10 крапель риб’ячого жиру, 50 г оселедця, 100 г лосося, 500 мл молока, 10 яєць.
Вітамін Е — токоферол — статевий вітамін. Нормалізує обмін речовин в статевих залозах, виводить шлаки із жирової тканини, омолоджує клітини, виводить шлаки із жирової клітини.
Ознаки нестачі: статева слабкість, безпліддя, дряблість, в’ялість шкіри, неуважність.
Що їсти: 100 г мигдалю, 200 г грецьких горіхів, 300 г арахісу, 30 г олії, 15 яєць.
Організм людей похилого віку виснажений хронічними хворобами, прийомом ліків і відрізняється погіршеним всмоктуванням вітамінів з кишечнику. Особливу нестачу старші люди відчувають у вітамінах В1 і В2. Від вікового остеопорозу їм допоможе позбутися вітамін Д. А для продовження молодості потрібний вітамін С.
Перебороти депресію допоможе вживання гречки із чорним хлібом і капустою. А щоб бути більш енергійним і добре бачити в темноті, їжте печінку.
Природні вітаміни не допоможуть тільки тим, у кого проблеми з травленням — їм потрібні вітамінні уколи.
Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Якщо запаси вітамінів закінчуються"