![Більше чверті вінничан є пільговиками](http://www.vmr.gov.ua/Pictures/DPages/news/OBJ66616853.jpg)
24 вересня на засіданні виконкому начальник Головного управління праці і соціального захисту населення міської ради Тетяна Ставицька звітувала про хід виконання у місті Програми медико-соціального забезпечення ветеранів війни і праці, дітей війни та інших категорій громадян похилого віку.
За даними створеного Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, у Вінниці проживає ветеранів війни і праці, дітей війни та інших категорій громадян похилого віку - 83 276 осіб, з них: ветеранів війни - 16588 осіб; ветеранів праці - 31036 осіб; дітей війни - 35652 осіб.
У лікувально-профілактичних закладах міста постійно впроваджуються нові сучасні методи діагностики, профілактики та лікування захворювань, викликаних віком. В реабілітаційних відділеннях лікувально-профілактичних закладів міста забезпечено медичну, фізичну та психологічну реабілітацію людей похилого віку. У кожному медичному закладі розроблені плани заходів по покращенню медичної допомоги ветеранам війни із зазначенням термінів виконання, плани-графіки проведення медичних оглядів ветеранів війни, де зазначені виїзні бригади спеціалістів (вузькі фахівці, ЕКГ, лабораторія), а також медогляди важкохворих та лежачих пацієнтів на дому.
На обліку в лікувально-профілактичних закладах міста перебуває 11979 ветеранів війни, із них:
- учасників бойових дій - 1427;
- інвалідів війни - 1628;
- учасників війни - 7873;
- членів сімей загиблих - 1051.
Усі ветерани війни мають право на позачергове медичне обслуговування, користуються правом на щорічне обстеження і диспансеризацією із залученням необхідних спеціалістів.
Протягом І півріччя 2009 року медичним обстеженням та диспансеризацією було охоплено 53 % ветеранів війни.
Велика увага приділяється питанню зубопротезування ветеранів війни. На ці цілі протягом 6 місяців поточного року було використано 166,3 тис. грн. На забезпечення ветеранів війни, дітей війни та людей похилого віку слуховими протезами, кардіостимуляторами та ендопротезами на звітний період у міському бюджеті передбачені кошти у сумі 55,9 тис. грн. «Проте, черга на забезпечення слуховими протезами ще є досить великою, особливо серед категорії учасників війни та членів сімей загиблих. Забезпечення ними ще потребують 386 ветеранів війни», - розповідає Тетяна Ставицька.
В обласному госпіталі для інвалідів війни щомісячно протягом 6 місяців 2009 року проліковано в денному стаціонарі 34 ветерани та в цілодобових відділеннях 37 ветеранів війни (згідно виділених путівок). У міських лікувально-профілактичних закладах функціонує 28 палат для ветеранів війни, що дає змогу одночасно лікувати 77 ветеранів. На медикаментозне забезпечення ветеранів війни під час амбулаторного лікування за 6 місяців витрачено 99,4 тис. грн. У новоствореному відділенні для інвалідів ВВв на базі МКЛ №3, яке розпочало приймати своїх пацієнтів у червні поточного року, - вже пролікувались 117 ветеранів.
Протягом 2007 - 2008 років та І півріччя 2009 року соціальними робітниками територіальних центів по обслуговуванню пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян Вінниці щорічно надаються послуги більш як 4-м тис. ветеранам війни і праці, дітям війни та іншим категоріям громадян похилого віку, які перебувають в них на обліку. Послуги надаються по 46 видах, це і прибирання житла, доставка продуктів харчування, медикаментів, оформлення субсидій, допомога у ремонті житла, вирішенні побутових питань тощо. Також, з метою надання соціальних послуг постійно проводяться обстеження матеріально-побутових умов проживання ветеранів війни і праці , дітей війни та інших категорій громадян похилого віку, які перебувають в них на обліку.
Щорічно Головним управлінням праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради, як головним розпорядником бюджетних коштів, здійснюється за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам відшкодування витрат за надані житлово-комунальні та інші послуги ветеранам війни і праці, дітям війни та іншим пільговим категоріям громадян. Протягом І півріччя 2009 року відшкодовано 54,0 млн. грн.
Управління у справах ЗМІ та зв'язків
з громадськістю міської ради
т. 59-50-66, 59-53-10, 59-51-85
Источник: Офіційний сайт Вінницької міської ради | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Більше чверті вінничан є пільговиками"